Į šį klausimą atsakė „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė. Specialistė pabrėžė, kad kiekviena grožio priemonė turi savo galiojimo laiką ir tam tikras rekomendacijas, kurias svarbu žinoti siekiant pasirūpinti savo sveikata. Dalijamės patarimais apie dažniausiai naudojamas grožio priemones ir kada jas reikėtų pakeisti.
Blakstienų tušas. „Kad ir kaip bemėgtumėte savo blakstienų tušą, rekomenduočiau jį pakeisti po trijų mėnesių intensyvaus naudojimo. Kiekvieną kartą tepant tušą liečiate ne tik blakstienas, bet ir akių sritį, o tuše kaupiasi bakterijos bei mikrobai, galintys sukelti papildomą odos jautrumą, niežėjimą ir paraudimus“, – sako A. Vareikienė
Sausi akių šešėliai ir akių pravedimai. Specialistės teigimu, sausus akių šešėlius rekomenduojama naudoti 1-2 metus, tačiau šlapius akių pravedimus patariama naudoti ne ilgiau kaip metus, nes juose esantys aliejai sudaro palankią terpę mikrobams veistis.
Akių pieštukai. Pasirodo, šios priemonės yra vienos iš ilgiausiai naudojamų ir gali būti naudojamos iki dviejų metų ar net ilgiau. „Visgi, kokia problema kyla su akių pieštukais? Jie paprasčiausiai išdžiūsta. Jei vedant pieštuku per ranką jis brėžia, bet netepa minkštai, vadinasi, pieštukas pasenęs. Naudojant tokį pieštuką, galite pažeisti akių voką, o spalvos pigmentas gali sukelti alerginę reakciją“, perspėja „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė.
Sausa pudra. Sausos pudros, išskyrus mineralines, gali būti naudojama nuo vienerių iki dvejų metų. Tačiau pudros, turinčios mineralinius filtrus arba naudojamos su drėgna kempinėle, sudaro palankią terpę bakterijoms veistis, todėl jas reikėtų keisti dažniau.
„Jei pastebite, kad pakito priemonės kvapas, tekstūra ar spalva, tai rodo, kad ji besioksiduojanti ir netinkama naudoti“, – bendru patarimu, kaip atpažinti nebetinkamas naudoti grožio priemones, dalijasi specialistė.
Grožio priemonių galiojimo žymėjimas
Aušra Vareikienė pasakoja, kad yra dvi grožio priemonių grupės. Pirmoji – dermatologinės priemonės, kurios dažniausiai pažymimos ant pakuotės su galiojimo data. Labai svarbu stebėti šią datą ir nenaudoti priemonių, jei ji yra pasibaigusi.
„Taip pat yra antroji priemonių grupė – sertifikuotos priemonės. Pavyzdžiui, tai yra priemonės su hialurono rūgštimi, aktyviais retinoliais bei alfa ir beta hidroksi rūgštimis. Šios priemonės dažnai neturi pažymėtos galiojimo datos, tačiau yra su specialiu ženklinimu, patvirtintu Europos Sąjungos kosmetologų, kuris nurodo galiojimą nuo priemonės atidarymo. Pavyzdžiui, jei pažymėta 6M, tai reiškia, kad priemonę turite sunaudoti per šešis mėnesius“, – aiškina pašnekovė ir priduria, kad vis dėlto, jei praėjus šiam terminui matote, kad priemonė yra tvarkinga, geros būklės, nepakeitusi tekstūros ir kvapo, ją galima naudoti iki metų.
Laida „Kviečiame daktarą!“ – šeštadieniais, 09.00 val. per TV3!