Devynių asmenų šeima, kuri pabėgo nuo karo Ukrainoje ir ieškojo prieglobsčio Jungtinėje Karalystėje, greitai bus išmesta į gatvę. Todėl jie stengiasi kuo greičiau rasti naują būstą.
Nepriima gyventi dėl vienos priežasties
Devynias dienas keliavę per karo nuniokotą šalį ir dar dvi savaites praleidę pabėgėlių stovykloje Lenkijoje, Maksimas ir Olga su penkiais vaikais ir abejomis motinomis gegužės 11 d. atvyko į Jungtinę Karalystę, gavę prieglobstį pagal vyriausybės programą „Namai Ukrainai“. Pabėgėlius priimančioms šeimoms mokama 350 svarų sterlingų (apie 403 eurai) per mėnesį padėkos išmoka.
Tačiau praėjus vos kelioms savaitėms, jie gavo laišką iš juos priėmusios šeimos, kuriame pranešama, kad iki liepos 15 dienos jie turi išsikraustyti iš naujų namų ir nepaaiškinama, kodėl, rašoma themirror.co.uk.
Norėdami užsitikrinti naujus namus, Maksimas ir Olga per sutelktinio finansavimo kampaniją surinko daugiau kaip 20 000 svarų sterlingų (apie 23 tūkst. eurų), tačiau vis dar neturi naujos gyvenamosios vietos, nes privatūs nuomotojai nenori nuomoti savo būsto tokiai didelei šeimai.
Jų šeimoje yra septynerių metų dvyniai Maksimas ir Davidas, dvejų metuku dvyniai Amiranas ir Tamerlanas, vienerių metų dukra Nikol ir močiutės Anna (70) ir Olena (60). Amiranas serga autizmu, o Anna – demencija, ir abiem reikalinga priežiūra visą parą.
Aiškindamas beviltišką šeimos padėtį, Maksimas sakė portalui „MyLondon“: „Kai bendrovėse „Zoopla“ ar „Rightmove“ ieškau bet kokio būsto, agentai klausia, kiek šeimoje yra žmonių, ar yra vaikų, klausia mūsų amžiaus, iš kur esame ir ar turime darbą. Bet jie visi švelniai atsiprašo ir sako ne, „nuomotojas jūsų nenori, nes jūsų šeima labai didelė“.
Ir aš tai suprantu, tai normalu, tai jų pasirinkimas, jų teisė nenorėti turėti tokios didelės šeimos savo nuosavybėje. Bet tai kelia didelį stresą, nes anksčiau neturėjome pinigų ir galvojome, kad mūsų problemas išsprendė tai, kad surinkome pinigus, o dabar tai visai kita problema.“
Jis pridūrė: „Vis labiau artėjant liepos 15 d. pradėsime nerimauti, nes neturime jokių pasiūlymų ir nežinome, ką daryti. Net jei gausime pasiūlymą persikelti, tokios didelės šeimos persikėlimo procesas nėra greitas dalykas. Kai esi vienas, tai užtrunka gal daugiausia dvi dienas. Bet jei turi devynių asmenų šeimą, tai tikrai nėra lengva.“
Dėkoja už paramą
Vyras dėkojo visiems, kurie siūlo finansinę pagalbą šeimai ir stengiasi padėti šeimai: „Kai kurie žmonės mums aukojo po tris (3,46 euro) svarus, sakydami, kad tai viską, ką jie gali leisti, bet nori mums padėti. Mes tikrai tai jaučiame. Taip pat ir „Facebook“ tinkle buvo tiek daug teigiamų žinučių.
Vienas vyras iš Sautamptono pasiūlė savo septynvietį automobilį, kad padėtų mums persikraustyti. Tai taip miela, ir mes tiesiog esame tokie dėkingi ir kupini meilės visiems, kurie stengėsi padėti.
Tačiau problema neišspręsta, todėl tiesiog prašome, kad visi, kurie galbūt turi laisvą namą nuomai arba žino kaimyną, turintį laisvą namą, praneštų mums.“
Hampšyro grafystės taryba šeimai pasiūlė laikiną apgyvendinimą viešbutyje, tačiau po dviejų mėnesių gyvenimo viešbučiuose Lenkijoje penkių vaikų tėvas tikisi perkelti šeimą į nuolatinį būstą.
Tarybos atstovas spaudai sakė: „Dėl konfidencialumo priežasčių nekomentuosime išsamių šio konkretaus atvejo aplinkybių, tačiau galime patvirtinti, kad bendradarbiaujame su Farehamo rajono taryba, kad užtikrintume paramą.“
Jis pridūrė: „Dauguma Hampšyre pagal Vyriausybės programą „Namai Ukrainai“ sudarytų šeimininkų ir svečių susitarimų, atrodo, veikia gerai.
Tačiau tais atvejais, kai viena iš šalių pageidauja nutraukti susitarimus, vietos valdžios institucijos gali padėti, siūlydamos alternatyvius nepriklausomus apgyvendinimo būdus arba galimai surasti naujus šeimininkus.“