Svarbiausias prioritetas išlieka upės pakrantės ir pati Neris – čia Mykolo jau kone mėnesį nepailstamai ieško ir pats paauglio tėtis Mindaugas Davidonis, ir grupė savanorių.
Jau visą mėnesį neišlenda joks naujas siūlo galas. Anksčiau rasti Mykolui priklausę daiktai – striukė ir kuprinė, taip pat ausinių dėklas, ausinės, banko kortelė ir telefonas. Čia siūlo galas, rodos, ir nutrūko. Tėtis sako nežinantis, ar dar beatsiras kas nors daugiau, negu yra dabar.
Didžiausias dėmesys upei ir pakrantėms
Todėl visos pajėgos metamos paieškai. Paieškų organizavimą kiek koreguoja orai, tačiau pajėgos koncentruojamos upėje, planas – išieškoti visą upės ruožą iki Kauno. Paieškai pasitelkti echolotai ir sonarai.
„Tik nėra taip, kad viskas iš jų matytųsi, bet tai leidžia problemines vietas patyrinėti labiau. Tačiau nėra taip paprasta su technologijomis.
Technologijos duoda bendrą vaizdą, matai, ar yra daug užstrigę nešmenų, ar mažiau, bet jeigu jų yra daug, juos matai, galima tyrinėti vietą“, – sakė dingusio paauglio tėtis.
Daug pastangų dedama ieškant vietų, kurias reikėtų patikrinti nuodugniau, tačiau gamta apgaulinga – pavyzdžiui, dugne nusėdę akmenys gali būti panašūs į kūną:
„Tokių vietų mes kol kas turime labai daug, bandysime jas kažkaip mažinti, kad būtų galima apžiūrėti nuleidžiant kameras. Vietas kol kas renkame, bet jų yra nemažai, nes teritorija labai didelė.“
Sąlygos koreguoja paieškas
Upė plati ir ilga, nepadeda ir tai, kad upė patvinusi, srovė stipri, todėl kai kurias vietas tenka tikrinti ne kartą, o dėl netinkamų sąlygų kol kas pavyksta panaudoti ne visą techniką.
„Upėje vandens dronus galime panaudoti tik ramesniuose užutėkiuose, kurių nėra daug. Gan sudėtinga juos panaudoti, narams nelabai galima upėje dirbti, kol vandens lygis pakilęs“, – aiškino M. Davidonis ir pridūrė, kad galinčių padėti yra daug ir su jais palaiko ryšį.
Žvalgomasi ir į užsienį, ten ieškoma naujų technologijų, galinčių praversti paieškoje. Didelių stebuklų, sako pašnekovas, nėra, tačiau išsiuntė kelias užklausas dėl technologijų, kurių Lietuvoje dar nėra.
„Žiūrėsime, kokie bus atsakymai, gal pavyks kažką išbandyti, bet dar neaišku, o laikas bėga greitai“, – pridūrė jis.
Į paiešką susibūrusių savanorių gretos vis dar didžiulės, tačiau svarbu pajėgas išnaudoti tinkamai, todėl Mindaugas su kitais paieškas koordinuojančiais žmonėmis stengiasi dėliotis ilgalaikį planą.
Kol leidžia sąlygos, ieškoma pasitelkiant motorines valtis, tačiau vandeniui nuslūgus prireiks daugiau baidarininkų, nes plaukti valtimi taps nesaugu dėl upės dugno ypatumų ir kitų sąlygų.
Dingo vasario 4-ąją
Primename, kad Mykolas Davidonis dingo vasario 4 d., grįždamas iš draugo gimtadienio. Tądien, kiek po 16 val., jis išlipo Vilniaus centre, netoli Lukiškių aikštės esančioje Kražių stoelėje. Vėliau ėjo palei upę Operos ir baleto teatro link.
Po 18 val. dingęs vaikinas į skambučius neatsiliepė, o apie 21 val. jo telefonas jau buvo išjungtas. Tikėtina, kad išsikrovė telefono akumuliatorius.
Po kurio laiko prie Žirmūnų tilto buvo aptikti vaikinui priklausę daiktai. Rasta jo striukė ir kuprinė, vėliau rastas ausinių dėklas, ausinės, banko kortelė ir telefonas.
Anksčiau naujienų portalui tv3.lt jaunuolio mama Ieva Davidonienė yra sakiusi, kad šioje vietoje jis galėjo būti apie keturias valandas – nuo 16 iki 20 val.
Visi, turintys naudingos informacijos, raginami skambinti numeriais +37061216174 arba 112 ir pasidalinti žinia socialiniuose tinkluose.
Dingimo dieną vaikinas vilkėjo žalios ir juodos / tamsiai mėlynos spalvos dryžuotą megztinį, juodas kelnes, mėlynus batus.