Pasak „Olio Lusso“ medicinos direktorės Monikos Wassermann, vienas iš būdų surasti kaltininką – pažvelgti į savo nagus, rašo express.co.uk.
Išduoti gali blyškūs nagai
M. Wassermann sakė: „Kai mūsų kūnus puola, jie turėtų skambinti pavojaus varpais. Na, turiu su tuo nesutikti, nes ne visada taip būna su dideliu cholesterolio kiekiu. Didelis cholesterolio kiekis atakuoja tyloje, todėl sunku pastebėti jo simptomus.
Tačiau tai nereiškia, kad galite visiškai neatpažinti didelio cholesterolio kiekio organizme. Vienas pavojaus signalas gali atsirasti ant jūsų nagų. Jei nežinojote, didelis cholesterolio kiekis sukelia apnašų susidarymą kraujagyslėse. Tada apnašos paveikia kraujotaką, dėl to nagai tampa blyškesni. “
Kiti ženklai
Anot NHS, tai nėra vienintelis ženklas, kuris gali atsirasti ant jūsų nagų. Sveikatos apsaugos tarnyba pritaria, kad trapūs, lėtai augantys nagai taip pat gali rodyti aukštą cholesterolio lygį.
Trapūs kojų nagai yra vienas iš įspėjamųjų požymių, susijusių su liga, vadinama periferinių arterijų liga (PAL). Šią būklę sukelia cholesterolio kaupimasis arterijose, todėl sumažėja kraujo tiekimas į kojas.
Tačiau sveikatos apsaugos tarnyba pastebi, kad PAL simptomai dažnai ilgai vystosi. Nustačius simptomus, svarbu kuo skubiau kreiptis į medikus.
Be pavojaus ženklų naguose, M. Wassermann pasidalijo ir kitais galimais požymiais. Ji sakė: „Kitos problemos, kurias sukelia apnašų formavimasis, yra širdies priepuolis, insultas ir nutirpimas.
Jei bet kokiu atveju pastebite blyškius nagus ar kitus iš paminėtų simptomų, kuo skubiau kreipkitės į medikus. Jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas atliks kraujo tyrimą, kuris padės išsiaiškinti, ar tai didelis cholesterolio kiekis, kuris daro tokią įtaką jums.“
Nors šie požymiai gali rodyti aukštą cholesterolio lygį, liga retai sukelia simptomus. „Tyliuoju“ vadinamą aukštą cholesterolio kiekį patikimiausiai galima patikrinti atlikus kraujo tyrimą.
Kaip sumažinti aukštą cholesterolio kiekį
Laimei, yra daug įvairių priemonių, kurios gali padėti sumažinti jūsų cholesterolio kiekį, pradedant dieta ir baigiant vaistais.
Pavyzdžiui, cholesterolį mažinančios dietos esmė – atsisakyti riebių maisto produktų, kuriuose gausu sočiųjų riebalų. Reikėtų mažinti pažeidėjų, tokių kaip dešros, sausainiai ir sūris, skaičių.
Kiti naudingi gyvenimo būdo patobulinimai – mankšta, metimas rūkyti ir alkoholio mažinimas.
Tačiau kai kuriems žmonėms gali tekti pradėti vartoti vaistus, vadinamus statinais, kad išvengtų didesnių sveikatos problemų.