Gyvenimas
Gyvenimo būdo naujienos, aktuali ir kasdienybėje praverčianti informacija, susijusi su sveika gyvensena, šeima, namais, santykiais, sodu, maistu ir grožiu. Taip pat čia rasite jautrias ir atviras žmonių istorijas, kuriomis jie dalijasi su tv3.lt skaitytojais.
Šis produktas – tikras organizmo nuodas: ragina valgyti vis rečiau
Cukrus – tai ne tik saldus pagardas, bet ir rimtas pavojus sveikatai, kuris slypi mūsų visų kasdienėje mityboje. „Žmonės dažnai net nesusimąsto, kiek daug cukraus suvartoja per dieną – ir kokią žalą tai daro jų sveikatai“, – sako vaistininkas Rimvydas Blynas.
Jis papasakojo apie tikrąjį cukraus poveikį mūsų organizmui, jo ryšį su priklausomybėmis ir pasidalijo patarimais, kaip sėkmingai atsisakyti pridėtinio cukraus iš savo mitybos, net jei tai atrodo sudėtinga.
Įlipusi į autobusą vilnietė liko be žado: kelionė baigėsi net neprasidėjusi
Šį rytą Vilniuje į darbą viešuoju transportu skubėjusi gyventoja susidūrė su nemalonia situacija – Minties stotelėje iš 5-ojo autobuso visiems keleiviams buvo liepta išlipti dėl gedimo.
Išlaipinimo priežastis paaiškėjo vos atsidarius durims – iš transporto priemonės veržėsi pilki dūmai, o viduje girdėjosi įtartinas ūžesys.
Keleivė, vėlavusi į darbą ir priversta laukti kito autobuso, nusivylimo neslėpė – pasak jos, tokios situacijos viešajame transporte nėra retos.
Lietuvis paliko automobilį gatvėje šalia namų: negalėjo patikėti, kas nutiko vėliau
Gatvėje, prie savo namų, automobilį „Nissan“ palikusio stovėti gyventojo laukė nemaloni staigmena. Mašiną jis rado subraižytą. Nebuvo abejonių, kad kažkas tai padarė tyčia – ne vieną kartą aštriu daiktu braukdamas per automobilio kėbulą.
Taip Druskininkuose „pasidarbavusį“ kaltininką išaiškinti buvo nesudėtinga. Visai šalimais įvykio vietos yra įsikūrusi parduotuvė, o jos savininkas atsitiktinai pastebėjo prie automobilio įtartinai besielgiantį vyriškį.
Išdavė, kaip pakeisti hortenzijos spalvą: ši gudrybė veikia 100 proc.
Hortenzijos yra vienas dailiausių sodo augalų, kuris džiugina savo žiedais šiltuoju sezonu. Viena žinomiausių rūšių – didžialapės hortenzijos, galinčios sukrauti net mėlynus žiedus.
Priklausomai nuo augimo ir priežiūros sąlygų, šios hortenzijų rūšys taip pat gali keisti žiedų spalvą. Tai labiausiai priklauso nuo to, kokioje dirvoje jos auga, o taip pat ir nuo to, kiek yra laistomos.
Įspėja visus Lietuvos gyventojus: gavę tokią nuorodą šiukštu jos neatidarykite
Virtualus policijos patrulis socialiniame tinkle „Facebook“ įspėja gyventojus apie aktyvius sukčių veiksmus vasaros metu. Nors dauguma žmonių atostogauja, nusikaltėliai nesnaudžia – jie siunčia apgaulingas SMS žinutes, kuriomis bando išvilioti asmens duomenis.
Tokios žinutės dažnai apsimeta oficialiomis institucijomis, šiuo atveju – policija, ir pateikia nuorodas neva į eismo įvykių ar pažeidimų protokolus.
Tyrimas parodė – visai nebūtina per dieną nueiti 10 tūkst. žingsnių: štai koks krūvis jau daro teigiamą poveikį
Jau 7 000 žingsnių per dieną, remiantis tyrimu, mažina kai kurių sunkių ligų riziką. Specializuotas žurnalas „Lancet Public Health“, įvertinęs ligšiolines rekomendacijas, ketvirtadienį rašo, jog nebūtina per dieną nužingsniuoti 10 000 žingsnių, kad būtų pasiektas teigiamas poveikis sveikatai.
10 000 žingsnių rekomendacija nėra pagrįsta moksline studija. Ji veikiausiai susijusi su vienos japonų įmonės, septintajame dešimtmetyje pristačiusios žingsniamatį, reklamine kampanija.
Mirusių lietuvių artimųjų poelgiai veria širdį: verti didžiausios pagarbos
Per pirmąjį metų pusmetį Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) donorystės kelionė prasidėjo net 20 kartų – tiek pacientų buvo identifikuoti kaip potencialūs donorai.
Net 14 kartų artimieji pasakė „taip“, ir net 10 jų tapo efektyviais donorais, o net 8 – multiorganiniais, rašoma Klaipėdos universiteto ligoninės pranešime.
„Hesburger“ gerbėjams – gera žinia
Didžiausias Baltijos šalyse ir Suomijoje greitojo aptarnavimo restoranų tinklas „Hesburger“ šiandien Lietuvos rinkai pristato pirmąjį naujos koncepcijos restoraną „Döner HeseKebab® & Gyros“. Restoranas įsikūrė Panevėžio rajone, Šilagalio kaime (Panevėžio aplinkkelis 22).
Kartu su naujosios koncepcijos „Döner HeseKebab® & Gyros“ atidaromas ir įprastinis „Hesburger“ tinklo restoranas. Į jo įrengimą investuota 2,1 mln.
Gydytoja atskleidė ilgaamžiškumo paslaptį: kiti tai pamiršta
Vis daugiau tyrimų patvirtina: ilgaamžiškumas nėra paveldėtas „bilietas“, o mūsų kasdienių įpročių atspindys. Pradėti keistis, pasak ilgaamžiškumo ekspertės, verta ne nuo kraujo tyrimų ar dietų – o nuo paprasto, bet labai svarbaus leidimo sau pailsėti be kaltės jausmo.
Lietuviai masiškai plūsta į miškus grybauti: negali atsidžiaugti laimikiais
Šiuo metu visi lietuviai jau skuba į miškus, o jų radiniai gamtoje džiugina. Praėjusiomis savaitėmis buvo galima išvysti stulbinančius kiekius pririnktų voveraičių, o jau šią savaitę vis daugiau aptinkama grybų karalių – baravykų.
Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su grybautojais, kurie savo radinių nuotraukomis dalijosi socialiniuose tinkluose. Jie sutiko pasidalinti radinių nuotraukomis.
Jūsų pašto dėžutė atrodo taip? Pareigūnai įspėja – gali baigtis liūdnai
Policijos bendruomenės pareigūnai primena – net toks paprastas daiktas kaip pašto dėžutė gali tapti signalu vagims, jog jūsų jau kurį laiką nėra namuose, tad taip ilgapirščiams galite tik palengvinti darbą.
Prevencinę priemonę vykdę Ignalinos policijos bendruomenės pareigūnai socialiniame tinkle „Facebook“ patarė, kaip apsaugoti savo būstą išvykstant atostogų ar paliekant namus ilgesniam laikui.
Išklojo, ką lietuviai daro per darbo pokalbius: šokiruoja net specialistus
Mama, antra pusė ar draugų kompanija – su tokia kandidatų palaikymo komanda darbo pokalbiuose vis dažniau susiduria personalo specialistai. Nors darbo pokalbis turėtų vykti profesionaliai, realybėje pasitaiko netikėčiausių scenarijų – atrankos specialistai ne tik sulaukia kvietimų į pasimatymus, bet ir prašymų paskolinti pinigų.
Personalo specialistė įvardijo šiuo metu pasitaikančias darbo pokalbių klaidas, kurių galima lengvai išvengti, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Į Ukmergės ligoninę pristatyta stipriai kraujuojanti moteris: medikai įtaria neteisėtą abortą
Į Ukmergės ligoninę trečiadienį buvo pristatyta moteris, kuriai stipriai kraujavo iš makšties. Pacientė pasakojo, kad Anglijoje jai buvo atliktas abortas. Ją apžiūrėję medikai įtariam, kad jis galėjęs būti atliktas neteisėtai ir pranešė apie tai policijai.
Įtarimų moterį apžiūrėjusiems gydytojams sukėlė radiniai bei pažeidimai gimdoje, skelbia portalas lrt.lt.
Mirė žymus Lietuvos mokslininkas
Eidamas 90-uosius metus, mirė žymus Lietuvos mokslininkas, sociologas, vadybos žinovas, filosofas ir tautotyrininkas, publicistas, prozininkas, profesorius, habilituotas daktaras, akademikas Romualdas Grigas (1936 m. sausio 25 d. – 2025 m. liepos 23 d.).
R. Grigas gimė 1936 m. sausio 25 d. Asteikių kaime, Radviliškio rajone. 1959 m. baigė Maskvos Timiriazevo žemės ūkio akademijos Ekonomikos fakultetą.
Paviešinus apie galimą 20-metės išžaginimą – svarbi žinia: tai turi žinoti visi
Po praėjusį savaitgalį Nidoje vykusio festivalio „Ant bangos“ socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje pasklidus šokiruojančiai žiniai apie galimą išžaginimo atvejį, visuomenėje kilo didžiulis sujudimas. Įtariama, kad mergina galėjo būti apsvaiginta – į jos gėrimą nepažįstamas vyras galėjo įpilti psichoaktyvių medžiagų. Skelbiama, kad mergina kreipėsi į pareigūnus ir policija pradėjo ikiteisminį tyrimą.
Ši mišrainė taps mėgstamiausia: paprasta, greita ir skanu
„Kartais būna, kad iš likučių galima sumeistrauti labai skanias salotas“, – rašė tinklaraščio „Kviečiu į virtuvę“ autorė Ingrida.
Reikės: keli salotų lapai; 1 agurkas; 1 liežuvis (virtas); 1 virtas kiaušinis; keli svogūnų laiškai; 1 –2 v. š. majonezo; 1 a. š. krienų; žiupsnis pomidorinių pabarstukų; 5 v. š. konservuotų žirnelių.
Agurką, liežuvį ir kiaušinį supjaustome kubeliais, salotas suplėšome, svogūnų laiškus pasmulkiname. Beriame žirnelius.
Radę tai ant žemės nepraeikite pro šalį: kreipiasi į visus lietuvius
Lietuvoje prasidėjo intensyvus čiurlių – sparnuotų dangaus akrobatų – jauniklių auginimo laikotarpis. Šiuo metu paukščiai dažnai netyčia įskrenda į balkonus arba aptinkami nukritę ant žemės. Tad specialistai ragina pamačius čiurlį nepraeiti pro šalį, nes jiems prireikia pagalbos.
Kaip socialiniame tinkle „Facebook“ skelbė LSMU Laukinių gyvūnų globos centras, pamačius tupintį ir neskrendantį čiurlį, tai nebūtinai reiškia, kad paukštis sužeistas.
Be šio dokumento kelionėje – nė iš vietos: štai kaip galima greitai gauti
Šiemet vasara nelepina pernelyg maloniais orais, todėl dažnas Lietuvos gyventojas savo atostogų planus perkelia į užsienio šalis. Tačiau skubant pasprukti nuo lietingų orų, gali pasimiršti svarbūs daiktai, o tarp jų – Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK). Ligonių kasos specialistai primena, kad pamiršus kortelę, galima savarankiškai susiformuoti ir į mobilųjį įrenginį parsisiųsti ją pakeičiantį sertifikatą.
Paaiškėjo, ar jau nurimo magnetinė audra
Vakar užklupusi magnetinė audra ilgai neužsibus – paaiškėjo, ar ji jau nurimo bei pateikiamos artimiausių dienų prognozės, kas dar laukia.
Magnetinė audra jau nurimo ir artimiausiomis dienomis žymesnių aktyvumo padidėjimų nenumatoma.
Paaiškėjo, ar nurimo magnetinė audra
Kaip rodo meteoagent.com paskelbti duomenys, šiandien jaučiantiems magnetinių audrų poveikį nerimauti nėra ko – aktyvumas pakils vos iki 3,5 balų.
Gerbėjas karalienei Camillai parodė savo tatuiruotę: tokios reakcijos nesitikėjo
Karalienė Camilla sulaukė netikėtos staigmenos – susitikime su žmonėmis, karališkosios šeimos gerbėjas jai parodė savo tatuiruotes, kuriose – monarchijos ženklai. O karalienės atsakymas nustebino – ji netikėtai prabilo apie savo pačios ryšį su tatuiruotėmis.
Liepos 23 dieną karalienė, kuriai dabar 78-eri, atskleidė šią netikėtą detalę bendraudama su žmonėmis Sandringamo gėlių parodoje, kurioje dalyvavo kartu su savo vyru karaliumi Karoliu III, rašo people.com.
Su ispanu išsiskyrusi Kristina išgyvena košmarą: kiekviena diena su dukra jai gali būti paskutinė
Kristina gyvena nuolatinėje įtampoje ir baimėje. Bet kurią dieną į jos namų duris gali pasibelsti antstoliai, pasiryžę paimti jos vaiką ir išvežti į užsienį. Moteris bijo perduoti dukrą jos tėvui, nes, kaip ji teigia, yra buvę atvejų, kai šis netinkamai elgėsi su mergaite – galimai seksualiai priekabiavo. Ar lietuvė iš tiesų tokia bejėgė prieš tarptautinę teisinę sistemą?
Sugniuždytos mamos istorija – „TV Pagalbos“ studijoje.
Kauno rajone gimė ypatingas vaikas: žinia šeimą nustebino
Kauno rajone – džiugios nuotaikos, čia pasveikintas 600-asis šių metų kūdikis. Juo tapo mažylė Estera, kuri, be kita ko, ypatinga ne tik dėl to, kad yra jubiliejinis naujagimis, bet ir Antano Smetonos giminės linijos pratęsėja.
Kaip socialiniame tinkle „Facebook“ dalijosi Kauno rajono bendruomenė, liepos 15-ąją gimusi mergaitė – ketvirtos kartos A. Smetonos palikuonė.
Atėjęs į mišką Vladas rado tai, apie ką kiti tik svajoja: tokius matė pirmą kartą
Šiuo laikotarpiu dažniausiai lietuviai dalijasi nuotraukomis, kad iš miško parsineša grybų ir uogų. Vis tik prieš kelias dienas pasivaikščioti po Plungės rajono miškus išėjęs Vladas aptiko tokį radinį, kurio galėtų pavydėti ne vienas.
Žemaitijos miškuose vaikštinėjęs Vladas rado ne tik grybų, bet ir du didžiulius ragus. Ant vieno iš jų buvo galima matyti penkias atšakas, ant kito – keturias.
1 kasdienis įprotis mažina vėžio riziką: daugelis to nežino
Mokslininkai nustatė tikslų žingsnių per dieną skaičių, kuris 16 proc. sumažina vėžio riziką. Atlikus naują didelės apimties fitneso stebėjimo įrenginių duomenų tyrimą nustatyta, kad žmonių, kurie kasdien nueina 9 tūkst. žingsnių, rizika susirgti vėžiu sumažėja 16 proc..
Ši išvada pagrįsta didelės apimties daugiau kaip 85 tūkst. suaugusiųjų Jungtinėje Karalystėje duomenų, kurie buvo stebimi beveik šešerius metus, analize.
Tai rašo Earth.
Žinia Zodiako ženklams: 1 jų sulauks pinigų
Ketvirtadienis Zodiako ženklams pažers naujų potyrių, o kai kas sulauks ne tik netikėto pokalbio, bet ir pajamų iš tam tikros veiklos.
Astrologinė prognozė liepos 24-ajai, ketvirtadieniui:
AVINAS
Kad ir kokie neįdomūs atrodytų praktiniai reikalai, derėtų juos sutvarkyti. Nuoširdžiai pasidomėkite vaikų, namiškių reikalais bei problemomis – jūsų dėmesys jiems gali būti lyg gydantis balzamas, o ir patys dėl to pasijusite geriau.
JAUTIS
Šiandien noriai bendrausite, svečiuositės.
Tarpukario merginos mirtų iš pavydo pamačiusios, ką dabar sau leidžia moterys: turėjo vos du kelius
Jei egzistuotų laiko mašina ir galėtumėme nusikelti 100 metų atgal arba sulaukti svečio iš praeities, kuris būtų šokiruotas labiau: nūdienos žmogus, patekęs į 1925-ųjų Lietuvą, ar savo akimis 2025-uosius išvydęs XX am. pradžios kaunietis, o gal vilnietis?
Istorikas Rūstis Kamuntavičius naujienų portalo tv3.lt laidoje „Verta žinoti“ pasakoja, kad į tarpukarį pakliuvęs dabartinės Lietuvos gyventojas gerokai nustebtų pamatęs kasdienybę, kuri tuo metu buvo visiškai įprasta ir natūrali.
Lietuviai šluoja modulinius namus: atskleidė kainas ir norus
Moduliniai nameliai Lietuvoje populiarėja ne tik tarp verslo atstovų, bet ir tarp gyventojų. Nors kai kurie reiškia nepasitikėjimą šių stebėtinai greitai ir nebrangiai „išdygstančių“ namų tipui, šalyje jų paklausa tik didėja.
Apie tai, kaip veikia ši statybų sistema, kuo ji išsiskiria ir kokios tendencijos vyrauja rinkoje, pasakoja įmonės „Moduliniai pastatai“ direktorius Paulius Bružas.
Algimanta tikina, kad 40 metų gyveno mele: sūnėnas – gryna sutuoktinio kopija
Moteris jau pavargo kentėti, ji pasakoja, kad daugybę metų sutuoktinis nuo jos slepia tiesą. Negana to, Algimanta įtaria, kad jos vyras turėjo romaną su brolio žmona.
Painią šeimos dramą aiškinosi „TV Pagalbos“ komanda.
Prieš metus santuokos 40-metį atšventusių Algimantos ir Lino namuose netrūksta įtampos. Moteris įsitikinusi, kad jos sutuoktinis ir giminaičiai jau daug metų veikia jai už nugaros ir slepia finansinius sandorius.
Šį Lietuvoje augantį grybą pažįsta ne visi: kvapą galima užuosti iš tolo
Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija socialiniame tinkle „Facebook“ dalijasi įdomiu ir kiek neįprastu įrašu apie vieną iš mūsų miškuose randamų grybų – poniabudę. Nors daugeliui pažįstami tradiciniai valgomi grybai, šis – išskirtinis tiek savo išvaizda, tiek kvapu.
Įraše atskleidžiama, kaip greitai jis auga ir kokį vaidmenį jo nemalonus kvapas atlieka gamtoje. Taip pat pateikiama informacijos apie Lietuvoje aptinkamas poniabudžių rūšis ir jų paplitimo vietas.
Ši vaistažolė sukelia kepenų ligas: gydytojas perspėja lietuvius
Nuo seno liaudyje šlovintas kaip stebuklingas vaistas nuo visų negalavimų – pelynas – dažnai laikomas natūraliu būdu „išsivalyti organizmą“ ar pagerinti virškinimą. Tačiau medikai į šį augalą žvelgia visai kitaip.
Vaikų gastroenterologas, profesorius Vaidotas Urbonas naujienų portalui tv3.lt atskleidžia, kodėl pelynas gali būti pavojingas – ne tik kepenims ar inkstams, bet netgi nervų sistemai.
Vilniečiams – džiugi žinia: kviečia pasinaudoti nemokama pramoga
Liepos 25-ąją į Vingio parką sugrįžta tradicija tapusi miesto gimtadienio šventė „Jaunas kaip Vilnius“. Šiemet renginys kviečia ne tik švęsti su populiariausių atlikėjų muzika, bet ir patirti prasmingas akimirkas su šeima ar draugais. Nuo stand-up komedijos iki edukacijų apie miško paslaptis, nuo žaliųjų inovacijų iki kūrybos rankomis – šventėje veiklų ras kiekvienas. Svarbiausia – „Jaunas kaip Vilnius“ tampa vienu žaliausių masinių renginių Lietuvoje.
Prie Lietuvos krantų – sąlygos pavojingai bakterijai: gali turėti rimtų pasekmių
Vasarą pakilus jūros paviršiaus temperatūrai, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ELPKC) atkreipia dėmesį į sezoninę riziką, kurią kelia Vibrio bakterijos. Šios bakterijos natūraliai gyvena pakrantės sūrokame vandenyje, kur susimaišo druskingas jūros ir gėlas vanduo, ypač kai vandens temperatūra aukšta, o druskingumas – mažesnis.
Tokios sąlygos Europoje dėl klimato kaitos tampa vis dažnesnės.
Išgirdę, kiek Stefanijai metų, negali patikėti: tiek sulaukti norėtų ne vienas
Liepos 19 d. Mikniškių kaimo gyventojai Stefanijai Gerasimovič sukako 105 metai. Šiandien, liepos 21 d., jos atvyko pasveikinti Šalčininkų rajono vicemeras Valdemar Sliževski, Socialinės paramos ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Regina Sokolovič, Turgelių seniūnijos seniūnas Eduard Tyškevič ir seniūnijos specialistė Valentina Markevič.
„Garbingo 105-ojo jubiliejaus proga nuoširdžiai linkime stiprios sveikatos, jaukių dienų, šiltų prisiminimų ir artimųjų meilės.
Poilsiaujantiems prie Baltijos jūros – skubus įspėjimas
Poilsiaujantiems Palangoje prie Baltijos jūros – skubus gelbėtojų įspėjimas ir raginimas saugoti save.
Kaip socialiniame tinkle „Facebook“ skelbia Palangos miesto gelbėjimo tarnyba, šiandien popiet paplūdimiuose iškelta raudona vėliava.
Poilsiaujantiems Palangoje – gelbėtojų įspėjimas
Gelbėtojai įspėja poilsiautojus saugoti save ir primena, kad iškėlus raudoną vėliavą, maudytis draudžiama dėl vandenyje tykančių pavojų.
Įraše socialiniuose tinkluose pateikiami šiandienos 12 valandos duomenys.
Radinys Lietuvos gamtoje nustebino ir specialistus: to išvysti nesitikėjo
Visai neseniai Lazdijų rajone pirmą kartą buvo aptikta saugoma ir reta augalo rūšis – Borbašo gvazdikas. Pranešama, kad radavietėje surasta 50 augalų.
Šis radinys ne tik nustebino, bet ir nudžiugino specialistus, nes toks čia jis – pirmas ir vienintelis.
Išskirtinis radinys
Socialiniame tinkle „Facebook“ žinia apie Borbašo gvazdiko aptikimą pasidalijo Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcija. Jie rašė, kad tai – reikšmingas atradimas.
Nuteista gydytoja, neteisėtai išrašinėjusi receptus psichotropiniams vaistams įsigyti
Šiaulių apygardos teismas nuteisė gydytoją Z. R., neteisėtai išrašinėjusią receptus psichotropiniams vaistams įsigyti, pranešė prokuratūra.
Radviliškietė gydytoja Z. R. teismo pripažinta kalta dėl neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu psichotropinių medžiagų, lenkimo vartoti jas, dokumentų klastojimo ir disponavimo jais bei piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.
Žali pomidorai sunoks daug greičiau: užsirašykite šiuos patarimus
Nusiskinti savame darže ar šiltnamyje sunokusį pomidorą – to laukia kiekvienas sodininkas. Tačiau ne visada jie noksta taip greitai, kaip norėtųsi, tad čia į pagalbą galima pasitelkti kelis triukus, kad žali pomidorai sunoktų greičiau.
Štai keletas patarimų, kaip pagreitinti žalių pomidorų nokimą, kad galėtumėte greičiau pasimėgauti pačių užaugintu taip laukiamu derliumi, rašo gardenergardens.com.
Kojų tinimą pamirškite visam laikui: štai kas padės
Vasaros karščiai dažnai atneša ne tik saulę, bet ir nemalonius fizinius pojūčius. Vienas iš jų – tinimas. Apsunkusios kojos, pabrinkusios kulkšnys, patinęs veidas ar net rankos – tai pojūčiai, kuriuos daugelis žmonių nurašo sūriam maistui ar tvankiai dienai. Tačiau tinimas – ne tik sezoninis diskomfortas. Jis gali būti pirmasis signalas apie širdies, inkstų, venų sistemos ligas ar net netinkamai parinktų vaistų poveikį.
Ministerija su farmacininkais pradėjo susitikimų sesiją dėl inovatyvių vaistų prieinamumo gerinimo
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pradėjo susitikimų sesiją su inovatyvios farmacijos pramonės atstovais, siekiant pagerinti Europos Sąjungos (ES) vidurkio nesiekiantį naujų vaistų prieinamumą Lietuvoje. Prasidėjus diskusijoms konstatuota, kad inovacijų prieinamumui šiuo metu skiriamas nepakankamas finansavimas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų.
Stiklainius konservavimui paruoškite šiuo būdu: gaminiai tikrai nesurūgs
Prasidėjus derliui, prasideda ir mintys apie atsargų ruošimą žiemai. Artėjant konservavimo metui, svarbu prisiminti ir tai, kaip tinkamai paruošti stiklainius, kad konservai nesurūgtų ir nesugestų.
Kai konkservuojate vasaros derlių, nepamirškite sterilizuoti stiklainių ir dangtelių – tai padės savo atsargomis žiemai mėgautis ilgiau, rašo thesprunceeats.com.
Kaip paruošti stiklainius konservavimui?
Pirmiausia kruopščiai išplaukite stiklainius ir dangtelius karštame, muiluotame vandenyje.
Kasos uždegimą išduoda šie ženklai: pajutę juos nedelskite
Kasos uždegimas, dar vadinamas pankreatitu, kelia pavojų sveikatai, todėl pajutus jį užduodančius simptomus svarbu nedelsti. Mokėkite atpažinti kasos uždegimo požymius – štai kokie jie.
Kasa yra ilga, plokščia liauka, esanti už skrandžio. Ji padeda organizmui virškinti maistą ir reguliuoti cukraus kiekį kraujyje.
Šiukštu nesodinkite 1 augalo prie daržo: liksite be derliaus
Daugelis sodininkų žino: jeigu šalia jūsų daržo auga graikinis riešutmedis – derliaus galite nebesitikėti. Tai senas ir plačiai žinomas faktas, pagrįstas tuo, kad šis medis išskiria medžiagą, vadinamą juglonu, kuri, kaip teigiama, stabdo kitų augalų augimą.
Sodininkai baiminasi likti be derliaus, todėl nesodina graikinių riešutmedžių šalia daržų ar nieko neaugina šalia šių medžių, rašoma empressofdirt.net.
Laura per Lietuvą žygiuos 500 kilometrų: tikslas spaudžia ašarą
Laura Samulionytę dažniausia žinome dėl Lietuvos Tautinio Olimpinio komiteto laureatės vardo, tačiau šį kartą Laura prašė to neminėti, o ir pakalbinti – nebuvo lengva. Ne todėl, kad būtų užimta – tiesiog apie save pasakoti ji šįkart nebuvo linkusi, nors atkreipus dėmesį į kitus Lauros interviu galima matyti, kad mergina pilna entuziazmo. Šiai dienai Laura tarsi tyli stebėtoja, kuri savo tylą perrašo kilometrais – o istorijas pasakoja apie tai edukuodama kitus.
Dešrainių diena su V. Radzevičiumi: nuo dzūkiško su grybais iki klasikinio amerikietiško
Nors laikomi paprastu ir greitu užkandžiu, dešrainiai jau seniai yra tapę patiekalu, kuriame dera tradicijos, kūryba ir netgi regioniniai skoniai. Liepos 23-iąją minima Tarptautinė dešrainių diena – puiki proga griebti žnyples, įkaitinti grilį ir pažvelgti į šį patiekalą naujai. Pats išmėginęs ne vieną šio užkandžio variantą, „Lidl“ ambasadorius Vytaras Radzevičius dalinasi dviem receptais ir įkvėpimu iš Lietuvos miškų bei Amerikos gatvės maisto kultūros.
Jokiu būdu nevalgykite tokių cukinijų: gresia ne tik apsinuodijimas
Cukinijos – daugelio pamėgtos daržovės, ypač vasarą, kai jų apstu daržuose. Jos puikiai tinka kepiniams, troškiniams ar garnyrui, o dėl švelnaus skonio – mėgstamos ir vaikų. Tačiau ne visi žino, kad iš pažiūros nekaltos daržovės retkarčiais gali būti pavojingos sveikatai.
Toks pavojus kyla dėl itin kartaus skonio, kuris signalizuoja apie juose susikaupusius toksiškus junginius – kukurbitacinus, rašoma health.com.
Parke Audronę užkalbino 3 senjorės: vėliau viskas vyko žaibiškai
Liepos 21 dieną Audronė lankėsi Kupiškio rajone esančiame Paketurių kaime, privataus parko teritorijoje – čia kartu su kolegėmis ketino pasifotografuoti prie žydinčių levandų ir smagiai praleisti laiką. Vis tik šis linksmas vizitas apkarto – Audronė pasakojo, kad jo metu iš jos buvo bandyta pavogti telefoną ir tik vienas skiriamasis bruožas padėjo jį susigrąžinti.
Naujienų portalui tv3.lt susiekus su Audrone, ši sutiko papasakoti, kas lemtingą dieną įvyko šiame parke.
Taip kepti bulviniai blynai sužavės visus: turėkite receptą
Ilgai lauktas lietuviško derliaus sezonas įsibėgėja – tautiečių virtuvėse kvepia bulvėmis. Virtos, keptos, gruzdintos, lydimos šaltibarščių, naudojamos blynams, cepelinams ar plokštainiams – kone kiekvienas turi savo mėgstamiausią bulvių patiekalą.
Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ kulinarinių idėjų partneris Aivaras Prokša siūlo gardžiai mėgautis lietuviškų bulvių derliumi išbandant du originalius receptus.
Pamatę, kas guli šalikelėje, lietuviai sustojo nedelsdami: štai ką rado
Žmonių neabejingumas išgelbėjo akmeninės kiaunės jauniklį – pamatę jį gulintį šalikelėje, spėjama, kliudytą kito automobilio, pro šalį važiavę žmonės nedelsdami sustojo ir paėmę sunkios būklės gyvūną perdavė jį į specialistų rankas.
Kaip socialiniame tinkle „Facebook“ skelbė LSMU Laukinių gyvūnų globos centras, sužeistas gyvūnėlis į centrą buvo pristatytas liepos 17-ąją, naktį.
Įspėja gyventojus dėl apgaulės: šie „stebuklingi“ preparatai – sukčių išmislas
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) išplatino pranešimą, kuriuo įspėja neužkibti ant sukčių kabliuko – siūlomo „stebuklingo“ preparato, kurio nurodyta veiklioji medžiaga tik skamba panašiai į egzistuojantį realybėje.
„Dėmesio! Neužkibkite ant sukčių kabliuko.
Už grybavimą šiose Lietuvos vietose – baudos: nesakykite, kad neįspėjo
Aplinkos apsaugos departamentas primena svarbias taisykles, kurių privalu laikytis grybaujant ir uogaujant Lietuvos miškuose. Nors daugelis miškų atviri lankytojams, tam tikrose teritorijose galioja aiškūs apribojimai, siekiant apsaugoti gamtos vertybes ir užtikrinti žmonių saugumą.
Ypač svarbu žinoti, kur draudžiama lankytis ir kokių veiksmų reikia vengti, kad nebūtų žalojama miško ekosistema.