fukushima
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „fukushima“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „fukushima“.
Situacija Fukušimoje išlieka sudėtinga
JAV rytuose viena po kitos siaučia gamtos stichijos. O atominės elektrinės čia pritaikytos atlaikyti ne didesnius nei 6 balų žemės drebėjimus. Tai mokslininkus verčia vėl kalbėti apie šių elektrinių saugumą ir atsigręžti į Fukušimą. Pasirodo, situacija Fukušimoje mažai ką gerėja. Klausimas – kodėl apie tai tyli žiniasklaida?
Amerikoje – stichinių nelaimių savaitė.
L. Kazak: branduolinės Baltarusijos paslaptys
Šių metų balandžio 26 d. sukako dvidešimt penkeri metai nuo Černobylio tragedijos, per tą laiką nusinešusios apie keturis šimtus tūkstančių gyvybių. Sukakties paminėjimas prasidėjo Kijeve. Gamtosaugininkai iš „Greenpeace“ rodė ketvirto reaktoriaus, sprogusio 1986 metais, vaizdus. Černobylio atominės elektrinės (AE) sprogimas įėjo į pasaulio istoriją kaip didžiausia civilinė katastrofa.
N. Kanas atsiprašė dėl sąmyšio, kilusio po pranešimo apie „streso testus“ elektrinėse
Japonijos premjeras Naoto Kanas atsiprašė dėl sąmyšio, kuris kilo po įsakymo atominėse elektrinėse atlikti reaktorių saugumo testus, nors jau prieš kelias savaites šalies vyriausybė buvo informavusi, kad elektrinės yra saugios, praneša BBC.
N. Kanas pripažino, kad jo įsakymas dėl „streso testų“, paskelbtas trečiadienį, buvo pavėluotas.
Vietiniai pareigūnai ir energetikos kompanijos teigė nebežinantys, ar galima pradėti reaktorių veiklą.
Katastrofai Fukushimoje suvaldyti reikės 2-3 mėnesių
Japonijai susidoroti su branduoline katastrofa Fukushimos atominėje jėgainėje prireiks dar 2-3 mėnesių, informuoja CNN.
Anot šalies,,Atomic Energy Society" vicedirektorius Takashi Sawada, būtent tiek laiko prireiks norint atstatyti aušinimo sistemas pažeistuose reaktoriuose.
Jo organizacija, vienijanti branduolinio sektoriaus inžinierius, mokslininkus ir profesorius, penktadienį išplatino ataskaitą, aprašančią reaktorių būklę.
Katastrofa pakirto Japonijos verslą
Japonija sustojo ir sustabdė kitus. Paniką šalyje pakeitusi nežinomybė kaišioja pagalius į pasaulio prekybos smagračius.
Nerimas dėl žemės drebėjimo ir cunamio nušluotų miestų, grasanti branduolinė katastrofa pakirto klestintį Japonijos verslą. Šalies užsienio prekybos partneriai liko įkalinti informacijos vakuume ir nežino, kada įmonės atnaujins veiklą ir pasaulinė prekių tiekimo grandinė grįš į normalų ritmą.
Fukushimos jėgainėje savo gyvybėmis rizikuoja benamiai?
Vokiečių žurnalistas, dirbantis Japonijoje, Robertas Hetkemperis pareiškė, kad japonų įmonė „Tokyo Electric Power Co" (TEPCO), valdanti Fukushimos I branduolinę jėgainę, gali naudoti benamius ir asocialius asmenis pavojingiems sprogimų likvidavimų darbams vykdyti.
Energetikos komisaras: Japonijos branduolinė avarija – apokalipsė
Europos energetikos komisaras Guentheris Oettingeris Japonijos branduolinę avariją pavadino „apokalipse“, teigdamas, kad Tokijas beveik prarado padėties kontrolę Fukushimos atominėje elektrinėje, rašo portalas „Arabnews.com“.
„Kalbama apie apokalipsę ir, mano manymu, šis apibūdinimas yra tinkamas, – teigė G. Oettingeris savo pranešime Europos Parlamentui. – Praktiškai niekas yra nekontroliuojama. Aš neatmetu galimybės, kad baisiausia dar laukia ateityje.