Europa
Įdomiausios ir svarbiausios naujienos iš Baltijos šalių, Europos Sąjungos ir kitų Europos valstybių. Europoje yra daugiau nei 40 šalių, kurių sostinės ir miestai garsėja architektūra, muziejais ir istoriniais paminklais.
Karščiai Europoje: išdžiuvo ežeras, kelininkams liepta dirbti naktimis
Vanduo, ledai ir jūra – tokį receptą Europos pietiečiai diktuoja paklausti, kaip išgyventi svilinantį karštį. Viduržemio jūros regiono šalyse termometrų stulpeliai pakilo iki 40 laipsnių karščio. Dėl kaitros uždaromos turistinės vietos. O štai darbininkai pluša naktimis – tiesia kelius ir tvarko gatves.
Plačiau apie tai – TV3 Žiniose.
Kol Lietuvoje prognozuojama dar viena lietinga savaitė, Europa tiesiog čirška: regiono pietuose įkaito iki daugiau kaip 40 laipsnių.
Dalį Latvijos nuplovė galinga liūtis: paskendo kai kurios gatvės
Stipri liūtis nuplovė dalį Lietuvos kaimynės Latvijos. Kaip pranešama Jelgavos miesto „Facebook“ puslapyje, mieste netgi kilo potvyniai.
Skaičiuojama, kad trečiadienį iškrito 57 mm kritulių, o tai beveik yra mėnesio norma (75,7 mm).
„Padėtis miesto rajonuose yra įvairi – yra atskiri rajonai, kur gatvės ir sankryžos užtvindytos, tačiau vandens lygis palaipsniui pradeda kristi ir netrukdo viešajam transportui bei automobilių eismui“, – rašoma įraše.
Siaubas lietuvių pamėgtoje saloje: turistę užpuolė neaiški žuvis, evakuotas paplūdimys
Maždaug 85-erių italų turistę Maljorkoje užpuolė neaiškus jūrų gyviai, rašo „Majorca Daily Bulletin“.
Gyvis įkando moteriai į kairę blauzdą. Nors nepavyko nustatyti, koks gyvis puolė moterį, spėjama, kad tai galėjo būti mėlynasis ryklys, raja arba raguotinė žuvis (angliškai triggerfish).
Incidentas įvyko Playa de Palma.
Specialistai nežino, kokia žuvis puolė moterį
Anot jūrų biologų ir žuvininkų, ko gero, labiausiai tikėtina, kad moterį užpuolė raguotinė žuvis.
Vokietijoje susidūrus dviem laivams gelbėjimo tarnybos kovoja su naftos išsiliejimu
Vokietijos Šiaurės jūros Kukshafeno uoste susidūrus dviem laivams į vandenį išsiliejo apie 6000 litrų naftos, trečiadienį pranešė Jūrų ekstremalių situacijų vadovybė.
Apie sužeistus įgulų narius nepranešta. Federalinės pagalbos agentūros ir ugniagesių tarnybos pastatė naftos užtvaras išsiliejimui sustabdyti.
69 metrų ilgio tanklaivis „Capella“ trečiadienio rytą susidūrė su 44 metrų ilgio tiekimo laivu „Coastal Legend“. Per incidentą tanklaivis buvo pažeistas ir išsiliejo nafta.
Vokietija pritarė naikintuvų „Eurofighter“ pardavimui Turkijai
Trečiadienį Vokietija pranešė patvirtinusi naikintuvų „Eurofighter“ pristatymą Turkijai, atverdama kelią susitarimui, atidėliotam dėl įtampos tarp dviejų šalių.
Turkija jau kelerius metus derėjosi dėl 40 šių lėktuvų, gaminamų Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Italijos ir Ispanijos konsorciumo, pirkimo.
„Eurofighter“ naikintuvai „Typhoon“ bus gaminami Didžiojoje Britanijoje, deryboms vadovauja Londonas.
EK pirmininkė reikalauja Zelenskio paaiškinimų
Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen pareikalavo Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio „paaiškinimų“ dėl teisės aktų pakeitimų, kuriais panaikinamas dviejų pagrindinių kovos su korupcija agentūrų nepriklausomumas, trečiadienį pranešė Europos Sąjunga (ES).
Reti Briuselio, kuris yra svarbus Ukrainos rėmėjas vykstant karui, priekaištai nuskambėjo tuo metu, kai Kyjivas siekia įstoti į 27 šalis nares turinčią ES.
Šokiruojanti avarija Lenkijoje: lietuvio kūnas kelias dienas gulėjo šalia kelio, skrieja kaltinimai policijai
Lenkijoje įvyko šokiruojanti avarija, kurios metu žuvo lietuvis motociklininkas, skelbia Lenkijos portalas „BRD 24“. Motociklininko kūnas rastas šalia kelio.
Lietuvio žmona pranešė policijai, kad jos vyras neatsiliepia telefonu. Anot portalo, Lietuvos policija sako, kad tą pačią dieną išsiuntė elektroninį laišką su pagalbos prašymu lenkų pareigūnams. Tačiau kūną šalia kelio rado pati šeima.
Kaip pažymi portalas, ši istorija sukėlė prieštaringų diskusijų dėl policijos veiksmų.
ES prekybos vadovas surengė derybas su kolega iš JAV
Europos Sąjungos (ES) prekybos vadovas Marošas Šefčovičius trečiadienį surengs derybas su JAV prekybos sekretoriumi Howardu Lutnicku, pranešė atstovas spaudai.
Šiuo metu Briuselis siekia sudaryti susitarimą su JAV iki rugpjūčio 1 dienos, kad būtų išvengta didesnių muitų įvedimo.
„ES pirmiausia siekia derybų su JAV rezultato. Šiuo metu palaikomi intensyvūs techniniai ir politiniai ryšiai“, – nurodė Europos Komisijos (EK) atstovas Olofas Gillas.
Vienoje Europos šalių – alinantys karščiai: per parą žuvo 5 žmonės
Per 24 valandas pirmadienį ir antradienį Salento pusiasalio paplūdimiuose Adrijos jūros pakrantėje Italijos Apulijos regiono pietuose mirė penki žmonės. Manoma, kad visos mirtys susijusios su dideliu karščiu. Termometrų stulpeliai šią savaitę Italijoje, anot žiniasklaidos, gali kilti iki 40 laipsnių padalos ir dar daugiau, praneša agentūra APA.
Antradienį paplūdimiuose mirė du žmonės. Apie vidudienį maždaug 60 metų vyras susmuko maudydamasis jūroje.
Vokietijos kairiųjų Rosos Luxemburg fondas tapo nepageidaujamas Rusijoje
Vokietijos kairiųjų partijai artimas Rosos Luxemburg fondas Rusijoje buvo paskelbtas nepageidaujama organizacija, antradienį vietos Berlyno laikraščiui „Tageszeitung“ patvirtino fondo direktorė Daniela Trochowski.
„Mes apgailestaujame dėl šio tolesnio Rusijos valdžios eskalavimo“, – sakė ji. Kairiųjų partijos atstovas spaudai vėliau patvirtino šį pranešimą naujienų agentūrai dpa.
Varšuvoje sulaikytas prekyba žmonėmis vertęsis lietuvis
Trečiadienį Lenkijos sostinės policija pranešė, kad Varšuvos Vlochų rajone buvo sulaikytas 45-erių lietuvis, iš Balstogės rytinėje šalies dalyje į sostinę gabenęs du Etiopijos ir vieną Eritrėjos pilietį.
Patys migrantai pasakojo sieną su Lenkiją kirtę neteisėtai, o už kelionę nenurodytam gavėjui, su kuriuo bendravo per susirašinėjimo programėlę, sumokėjo 2 000 JAV dolerių (1 700 eurų).
Policijos pareigūnų teigimu, trijulė jokių tapatybės dokumentų neturėjo.
Itin retas atvejis: gimė identiški trynukai
Slovakijoje gimė identiški trynukai, pranešė vaikų universitetinė ligoninė Košicėje ir pabrėžė, kad tai itin retas atvejis, nutinkantis maždaug kartą iš šimto milijonų gimimų. Toks gimdymas visada susijęs su didele rizika, praneša agentūra APA.
Tačiau visi trys Košicės klinikoje gimę mažyliai jaučiasi gerai, nurodoma pranešime. Tikimasi, kad jau netrukus jie bus išleisti namo.
Latvijos premjerė: strateginis „Tet“ ir LMT investuotojas turės išmanyti telekomunikacijų rinką
Potencialus strateginis technologijų bendrovių „Tet“ ir „Latvijas Mobilais Telefons“ (LMT) investuotojas turėtų išmanyti telekomunikacijų rinką, todėl ieškoma tarptautinės bendrovės, žurnalistams pareiškė Latvijos ministrė pirmininkė Evika Silina.
Ji pabrėžė, kad LMT ir „Tet“ yra ypač svarbios šalies įmonės, tačiau kelių ankstesnių vyriausybių nesugebėjimas priimti sprendimo dėl tolesnės abiejų įmonių plėtros apskritai neprisidėjo prie įmonių vertės didėjimo.
ES migracijos paktas padės užkirsti kelią „priešiškoms“ valstybėms naudoti migrantus kaip spaudimo priemonę
ES migracijos paktas gali padėti valstybėms narėms užkirsti kelią „priešiškiems veikėjams“ naudotis migrantais ir pabėgėliais, kad darytų joms spaudimą, trečiadienį pareiškė bloko žmogaus teisių agentūra.
Kai kurios Europos Sąjungai nepriklausančios šalys ne kartą siuntė migrantus ir pabėgėlius prie ES išorės sienų, kad darytų spaudimą blokui, teigiama Europos Sąjungos pamatinių teisių agentūros (FRA) dokumente šia tema.
Tuskas pertvarko Lenkijos vyriausybę
Prieš dešiniųjų konservatorių prezidentui Karoliui Nawrockiui pradedant eiti pareigas Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas pertvarko savo centro kairiąją vyriausybę. Apie naują ministrų kabineto sudėtį jis ketina paskelbti trečiadienį Varšuvoje. Pagrindinėse ministerijose, tokiose kaip Užsienio reikalų ir Gynybos, pokyčių nesitikima. Tačiau pats kabinetas turėtų tapti mažesnis ir efektyvesnis.
Izraelio užsienio reikalų ministras atvyko į Kyjivą
Izraelio užsienio reikalų ministras Gideonas Saaras atvyko į Kyjivą su oficialiu vizitu. Kaip praneša naujienų agentūra „Ukrinform“, apie tai tinkle „Telegram“ paskelbė Izraelio ambasadorius Ukrainoje Michaelas Brodsky‘is.
„Izraelio užsienio reikalų ministras Gideonas Saaras atvyko į Kyjivą su oficialiu vizitu. Į jo darbotvarkę įtraukti susitikimai su Ukrainos vadovybe ir vietos žydų bendruomene“, – parašė M. Brodsky‘is.
Graikiją ir Turkiją kamuoja alinančio karščio banga
Graikiją ir Turkiją kamuoja didžiulio karščio banga: rytais temperatūra pakyla virš 30 laipsnių Celsijaus, dieną viršija 40 laipsnių, o naktimis išlieka nepatogiai aukšta.
Valdžia perspėjo, kad sąlygos blogės, ketvirtadienį ir penktadienį prognozuojami dar didesni karščiai.
Graikijoje, siekiant apsaugoti pažeidžiamus darbuotojus, įskaitant statybų, žemės ūkio ir pristatymo paslaugų sektoriuose, vidurdienio valandomis uždrausta dirbti lauke.
Ukrainoje sulaikytas asmuo, siuntęs el. laiškus su grasinimais Latvijos švietimo įstaigoms
Ukrainos Dnipro mieste praėjusią savaitę buvo sulaikytas asmuo, siejamas su melagingų grasinimų susprogdinti bombas siuntinėjimu tūkstančiams švietimo įstaigų keliose Europos šalyse, įskaitant Latviją, informavo latvių policija.
2024 metų rugsėjį daugiau nei 200 Latvijos švietimo įstaigų per dvi dienas gavo anoniminius elektroninius laiškus su grasinimais rusų kalba.
Kyjivą užklupo didžiulė audra: virto medžiai, griuvo kranas
Antradienio popietę Ukrainos sostinę Kyjivą nusiaubė smarki audra, skelbia „Kanal 24“. Miestą užklupo liūtis, vėjas.
Mieste buvo paskelbtas geltonasis pavojaus lygis.
Kyjivo miesto administracija buvo perspėjusi apie galimus blogus orus. Buvo prognozuojama perkūnija, kruša, škvalas, kurio greitis gali pasiekti 15–20 metrų per sekundę.
Geltonas pavojaus lygis reiškia, kad oro sąlygos gali būti pavojingos gyventojams, infrastruktūrai ir aplinkai.
„Google“ pašalino beveik 11 tūkst. „YouTube“ kanalų, susijusių su propagandinėmis kampanijomis
Technologijų milžinė „Google“ pirmadienį paskelbė, kad antrąjį metų ketvirtį pašalino beveik 11 tūkst. „YouTube“ kanalų ir kitų paskyrų, susijusių su valstybinėmis propagandos kampanijomis iš Kinijos, Rusijos ir kitų šalių.
Šiuos duomenis cituoja amerikiečių televizija CNBC.
Skelbiama, kad buvo pašalinta 7,7 tūkst. „YouTube“ kanalų, susijusių su Kinija.
Lenkija perspėjo savo piliečius: paragino skubiai išvykti iš Rusijos
Lenkijos Užsienio reikalų ministerija paragino savo piliečius išvykti iš Rusijos.
Kaip skelbiama vyriausybės tinklalapyje, Rusija Lenkiją pripažino nedraugiška šalimi, todėl patariama Lenkijos piliečiams nevykti į Rusiją.
„Rusijoje gyvenantiems Lenkijos piliečiams patariama išvykti iš jos teritorijos turimomis komercinėmis ir privačiomis priemonėmis, jei jų gyvenimo, šeimyninė ar profesinė padėtis nereikalauja pasilikti šalyje“, – rašoma pranešime.
Perspėjimas iš Estijos: suaktyvėjo Rusijos spec. tarnybų darbas, šalis ruošiasi išpuoliams prieš paminklus
Estijos saugumo tarnyba (ISS) antradienį įspėjo gavusi informacijos apie Rusijos specialiųjų tarnybų suaktyvėjusį verbavimą, siekiant paskatinti žmones niekinti istorinius paminklus šalyje.
„Pastarosiomis dienomis gavome informacijos, kad socialiniuose tinkluose kreipiamasi į žmones ir raginama išniekinti paminklus, susijusius su Tanenbergo gynybos linijos mūšiu. Šie raginimai ir bandymai verbuoti pirmiausia vyksta socialiniuose tinkluose“, – sakoma ISS išplatintame pranešime.
ES Ukrainos balsavimą dėl antikorupcinių institucijų vadina „rimtu žingsniu atgal“
Už plėtrą atsakinga Europos Komisijos (EK) narė antradienį pasmerkė Ukrainos parlamentarų balsavimą dėl dviejų karo nuniokotos šalies kovos su korupcija institucijų nepriklausomybės panaikinimo.
„Esame rimtai susirūpinę dėl šiandienos balsavimo Radoje. Pagrindinių NABU nepriklausomybę užtikrinančių saugiklių panaikinimas yra rimtas žingsnis atgal“, – socialiniame tinkle „X“ parašė Marta Kos, pavartojusi Ukrainos nacionalinio antikorupcijos biuro (NABU) pavadinimo santrumpą.
Popiežius Leonas XIV telefonu kalbėjosi su palestiniečių prezidentu
Popiežius Leonas XIV pirmadienį telefonu kalbėjosi su palestiniečių prezidentu Mahmudu Abbasu apie konfliktą Gazos Ruože ir smurtą Izraelio okupuotame Vakarų Krante, pranešė Vatikanas.
Tai buvo pirmasis jų pokalbis nuo Leono XIV pontifikato pradžios.
Konkurencijos taryba leido estų bendrovei įsigyti „Delano“
Konkurencijos taryba leido Estijos kapitalo įmonei „MM Grupp“ įsigyti Lietuvos bendrovę „Delano“ ir perimti jos kontrolę.
Kaip antradienį pranešė Konkurencijos taryba, pranešimo apie ketinimą vykdyti koncentraciją sulaukta šių metų birželio 3 dieną.
Estijoje Rusijos pilietis kalės už bendradarbiavimą su FSB
Estijos teismas antradienį skyrė pusseptintų metų laisvės atėmimo bausmę šalyje gyvenančiam Rusijos piliečiui, kuris dirbo ir rinko informaciją Rusijos saugumo tarnybai FSB.
Viru apygardos teismas paskelbė, kad Narvoje gyvenantis Rusijos pilietis Pavelas Kapustinas nuteistas realia pusseptintų metų laisvės atėmimo bausme. Jis pripažintas kaltu dėl žvalgybinės veiklos prieš Estiją ir jos rėmimo, melagingos informacijos teikimo administracinei institucijai bei tarptautinių sankcijų pažeidimo.
Iš Vokietijos į Iraką išskrido lėktuvas su deportuojamais asmenimis
Antradienio rytą iš rytų Vokietijos Leipcigo miesto išskrido deportacinis lėktuvas į Iraką.
„Flightradar24“ svetainės duomenimis, lėktuvas, skrendantis į Bagdadą, pakilo 10.52 val. (8.52 val. Grinvičo laiku). Vokietijos vidaus reikalų ministerija, paprašyta pateikti oficialų patvirtinimą, kol kas to nepadarė.
„Ryanair“ darbuotojai gaus premijas už keleivių klaidas: štai ko nereikia daryti
„Ryanair“ griežtina rankinio bagažo kontrolę – nuo šiol darbuotojai bus papildomai skatinami ieškoti keleivių pažeidimų. Oro linijų bendrovė nusprendė padidinti premijas už kiekvieną aptiktą netinkamo dydžio bagažą, o keleiviams tai gali reikšti papildomas išlaidas dar prieš įlipant į lėktuvą.
Popiežius Leonas XIV pirmą kartą susitiks su Rusijos stačiatikių bažnyčios pasiuntiniu
Popiežius Leonas XIV šeštadienį susitiks su Volokolamsko metropolitu Antonijumi, Rusijos Ortodoksų Bažnyčios išorės santykių vadovu, pranešė Italijos naujienų agentūra ANSA.
Šis susitikimas bus pirmoji popiežiaus Leono audiencija su šiuo aukšto rango Rusijos dvasininku, kuris popiežiaus Pranciškaus laidotuvėse atstovavo Rusijos Ortodoksų Bažnyčios vadovui patriarchui Kirilui.
Vokietijos žvalgyba įspėja dėl Rusijos šnipinėjimo – primena šaltąjį karą
Vokietijos karinė kontržvalgyba (MAD) skambina pavojaus varpais dėl aktyvėjančios Rusijos žvalgybos veiklos. Tarnybos prezidentė Martina Rosenberg teigia, kad incidentų skaičius „masiškai“ auga, ir įspėja apie „agresyvesnę“ Rusijos specialiųjų tarnybų taktiką Vokietijoje, praneša „Bild“.
MAD duomenimis, naudojami įvairiausi metodai: karinių laivų ir infrastruktūros sabotažas, kibernetinės atakos, bandymai šnipinėti karinį turtą.
Graikija dėl karščio bangos imasi neatidėliotinų priemonių padėti dirbantiesiems
Graikija, kurią, kaip prognozuojama, visą savaitę alins karščio banga, antradienį ėmėsi neatidėliotinų priemonių, kad padėtų dirbantiesiems atlaikyti iki 43 laipsnių Celsijaus siekiančią oro temperatūrą.
Miestuose atidarytos viešosios patalpos su oro kondicionieriais, o darbo ministerija nurodė didžiojoje šalies dalyje, įskaitant Atėnus, nuo vidurdienio iki 17 val. vietos (ir Lietuvos) laiku stabdyti darbus lauke.
Lenkijos premjeras trečiadienį pristatys pertvarkytos vyriausybės sudėtį
Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas trečiadienį pristatys savo pertvarkyto ministrų kabineto sudėtį, pranešė vyriausybės atstovas spaudai.
„Premjeras naujosios Ministrų tarybos sudėtį paskelbs trečiadienį 10 val. ryto“ vietos (11 val. Lietuvos) laiku, socialiniame tinkle „X“ rašė Adamas Szlapka.
Latvių kalbos mokėjimo neįrodę rusai – deportuojami: dar 841 asmeniui nurodyta per 30 dienų palikti šalį
Daugiau kaip 800 Latvijoje gyvenančių Rusijos piliečių, kurie nesikreipė dėl nuolatinio gyventojo statuso Europos Sąjungoje (ES), baigėsi leidimų nuolat gyventi galiojimas, pranešė Pilietybės ir migracijos reikalų tarnyba (PMLP).
Praėjusią vasarą įsigaliojusiais Imigracijos įstatymo pakeitimais nustatyta, kad Rusijos piliečiai, kurie iki Rusijos pilietybės įgijimo nuolat gyveno Latvijoje ir buvo gavę leidimus nuolat gyventi, turi pateikti tam tikrus dokumentus, kad galėtų kreiptis dėl ES nuolat...
Degtinė, tostai ir išvažiavus iš Lietuvos pakeisti numeriai: kaip Trumpo pasiuntinys palaužė Lukašenką
„Politico“ atskleidė daugiau detalių apie tai, kaip iš Baltarusijos buvo išlaisvinti 14 politinių kalinių, tarp jų ir baltarusių opozicionierius Siarhijus Cichanouskis. Anot leidinio, kaliniai buvo gabenami su maišais ant galvų. Kai kurie baiminosi, kad jiems bus įvykdyta mirties bausmė.
Vis dėlto autobusui artėjant link kelionės tikslo, maišai nuo galvų buvo nuimti, tačiau jiems buvo liepta žiūrėti tik žemyn.
Vatikanas griežtina retoriką Izraelio atžvilgiu po smūgio katalikų bažnyčiai Gazos Ruože
Praėjusią savaitę Izraelio kariuomenės įvykdytas smūgis vienintelei katalikų bažnyčiai Gazos Ruože paskatino Vatikaną pakeisti savo diplomatišką toną Izraelio atžvilgiu ir šį aktyviau kaltinti dėl karo veiksmų.
Per smūgį Gazos miesto centre esančioje Šventosios Šeimos bažnyčioje žuvo trys žmonės, o politikai ir įvairių konfesijų religiniai lyderiai pasmerkė šį smūgį.
Italija atgavo per Antrąjį pasaulinį karą pavogtą senovinę mozaiką
Dviejų tūkstantmečių senumo mozaika, kurią pavogė nacių ginkluotųjų pajėgų narys, buvo grąžinta Italijai praėjus daugiau nei 80 metų po Antrojo pasaulinio karo pabaigos.
Kūrinys dabar bus eksponuojamas senovės Pompėjų mieste netoli Neapolio, palaidotame 79 m. po Kr. išsiveržus Vezuvijui, sakė muziejaus direktorius Gabrielis Zuchtriegelis.
„Kiekvienas grąžintas pavogtas artefaktas yra tarsi gyjanti žaizda“, – sakė jis.
JK įvedė sankcijas 135 Rusijos šešėlinio laivyno naftos tanklaiviams
Pirmadienį Didžioji Britanija paskelbė sankcijas 135 naftos tanklaiviams, priklausantiems Rusijos šešėliniam laivynui, jomis siekiama sumažinti pinigų srautus, padedančius Maskvai finansuoti karą Ukrainoje.
Užsienio reikalų ministerijos pranešime sakoma, kad sankcijos skirtos ir dviem su laivyba susijusiems subjektams, vykdant griežtas priemones prieš laivyną, „atsakingą už neteisėtą 24 mlrd.
Vokietijoje išleidžiama privačių pokalbių su Einsteinu knyga
Paskutiniųjų Alberto Einsteino gyvenimo metų pokalbių įrašų knyga bus išleista praėjus maždaug 20 metų po jų atradimo. Knygą sudaro fiziko 1953–1955 m. pokalbių telefonu transkripcijos, pirmadienį paskelbė Vokietijos leidykla „Heyne Verlag“.
Johannos Fantovos, laikomos paskutine artima A. Einsteino drauge, užrašytuose pokalbiuose telefonu minimi pastarųjų pusantrų metų iki mokslininko mirties įvykiai.
A. Einsteino (1879-1955 m.) reliatyvumo teorija sukėlė revoliuciją fizikoje.
Elono Musko „X“ pasmerkė Prancūzijos atliekamą tyrimą dėl galimo užsienio kišimosi
Socialinis tinklas „X“ Prancūzijos pradėtą tyrimą dėl įtariamo algoritmo įgalinamo užsienio kišimosi ir šališkumo pirmadienį pavadino politiškai motyvuotu.
Anksčiau šį mėnesį Paryžiaus prokurorė pranešė, kad Prancūzijos policija tiria pranešimus, jog „X“ iškraipė savo algoritmą, kad sudarytų sąlygas „užsienio kišimuisi“.
Milijardieriui Elonui Muskui priklausanti įmonė pridūrė atsisakanti bendradarbiauti su prancūzais.
Nuteistas penkiolikmetis, planavęs išpuolį Vienos traukinių stotyje
Pirmadienį Vienos apygardos teismas skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę penkiolikmečiui, planavusiam išpuolį Vienos Vakarų stotyje (Westbahnhof).
Dalis bausmės skirta lygtinai. Nuosprendis dar teisiškai neįsigaliojo ir gali būti apskųstas apeliacine tvarka.
Teisme jaunas „Islamo valstybės“ rėmėjas gailėjosi ir prisipažino. Jis sakė „visada pripažįstantis savo klaidas“, pranešė naujienų agentūra APA.
Vaizdo įrašas su „perkastu“ tiltu įaudrino komentatorius – Estija paaiškino, kas vyksta
Estijos ir Rusijos socialiniuose tinkluose paplito vaizdo įrašas, kuriame matyti tilto per Narvą remonto darbai – demontuojamas senas asfaltas. Internete pasirodė svarstymų apie galimą pasirengimą kariniam konfliktui, tačiau Estijos policija patikino: „Vyksta įprasti kelio darbai.“
Darbai atliekami ant vadinamojo Draugystės tilto, jungiančio estų Narvą ir rusų Ivangorodą. Šiuo metu čia specialia technika keičiamas asfalto sluoksnis.
To nebuvo daugiau nei 10 metų: į Didžiąją Britaniją sugrąžinti JAV branduoliniai ginklai
Pirmą kartą nuo maždaug 2008-ųjų JAV Didžiojoje Britanijoje dislokavo branduolinius ginklus, skelbia „UK Defence Journal“.
Anot leidinio, šaltiniai sako, kad praėjusią savaitę į „Lakenheath“ oro bazę, esančią Sofolke, buvo perkeltos B61-12 termobranduolinės gravitacinės bombos.
Branduoliniai ginklai buvo išvežti 2008 m.
Manoma, kad čia jos perkeltos iš JAV Kirtlando bazės, esančios Naujojoje Meksikoje.
Savaitgalį 220 migrantų mėgino neteisėtai patekti į Latviją iš Baltarusijos
Savaitgalį 220 migrantų mėgino neteisėtai patekti į Latviją iš Baltarusijos, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba.
Šiais metais Latvijos pasieniečiai užkirto kelią 7309 asmenų mėginimams neteisėtai patekti į Latviją iš Baltarusijos, humanitariniais sumetimais į šalį buvo įleista 15 asmenų.
Vyriausybė pratęsė sustiprintą Latvijos ir Baltarusijos sienos stebėjimo režimą iki šių metų gruodžio 31 dienos.
Baltijos jūroje aptiko naftos: „Vienas iš didžiausių tradicinės naftos atradimų Europoje per pastarąjį dešimtmetį“
Kanados energetikos bendrovė atrado didžiausią kada nors Lenkijos teritorijoje aptiktą naftos telkinį – didelį angliavandenilių klodą, esantį Baltijos jūroje netoli Svinouisčio uostamiesčio šiaurės vakarinėje šalies dalyje, pranešė naujienų portalas „TVP World“.
Bendrovė „Central European Petroleum“ (CEP) paskelbė, kad jos gręžinyje „Wolin East 1“ (WE1) aptikta 22 mln. tonų išgaunamos žaliavinės naftos ir kondensato bei 5 mlrd. kubinių metrų komercinės klasės gamtinių dujų.
Tragedija populiariame kurorte: turistas mirė po maudynių
Graikijoje paplūdimio lankytojai ant gulto rado mirusį britų pensininką. Kaip pranešama, 74 metų turistas buvo rastas be sąmonės, jis pasijuto blogai po maudynių populiariame Kretos paplūdimyje.
Pareigūnai greitai atvyko į paplūdimį apie 12 valandą, liepos 20 d., gavę pranešimą apie vyro būklę, rašo „The Sun“.
Graikijos nacionalinis skubiosios pagalbos centras (EKAB) pranešė, kad bandė gaivinti vyrą, tačiau netrukus po atvykimo jis mirė.
Trys Europos šalys reagavo į Rusijos atakas – pakelti naikintuvai
Naktį į pirmadienį reaguojant į Rusijos aviacijos smūgius Ukrainoje į orą buvo pakelti Rumunijos ir Italijos naikintuvai, pranešė Rumunijos gynybos ministerija.
Pasak pranešimo, pirmadienį apie 3 val. Rumunijos radiolokatorių stebėjimo sistemos užfiksavo oro taikinius, keitusius trajektoriją Ukrainos oro erdvėje, į šiaurę nuo Rumunijos sienos, netoli Maramurešo ir Sučavos srities.
Maždaug 3.30 val.
Rinkoms laukiant ECB posėdžio, stebint derybas dėl muitų, Vokietijos obligacijų pajamingumas mažėja
Vokietijos dešimties metų trukmės vyriausybės obligacijų pajamingumas pirmadienį smuko žemiau 2,65 proc., pasiekęs žemiausią nuo liepos 9 dienos lygį, rodo portalo „Trading Economics“ skelbiami duomenys.
Investuotojai yra sutelkę dėmesį į ketvirtadienį vyksiantį Europos Centrinio Banko (ECB) posėdį, laukia didžiųjų Europos ūkių pirkimo vadybininkų indeksų (PMI) paskelbimo ir stebi Europos Sąjungos (ES) bei JAV derybas dėl muitų.
Reagavo nedelsiant: Rusijai atakuojant Ukrainą, Lenkija pakėlė savo naikintuvus
Lenkija pirmadienį pakėlė savo naikintuvus, Rusijai naktį į pirmadienį surengus naują oro ataką prieš kaimyninę Ukrainą, pranešė kariuomenės pareigūnai.
Apie tai pirmadienį pranešė Lenkijos radijas.
Lenkijos ginkluotųjų pajėgų operacinė vadovybė pareiškime nurodė, kad imtasi visų būtinų procedūrų šalies oro erdvės saugumui užtikrinti.
Ji pridūrė, kad nuolat stebi padėtį.
Per Rusijos atakas Ukrainoje Lenkijos oro erdvė nebuvo pažeista.
Erdoganas: pasaulis turi pripažinti Kipro padalijimą kaip „realybę“
Praėjus 51 metams nuo turkų invazijos į Šiaurės Kiprą, Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas patvirtino savo viziją dėl padalytos Viduržemio jūros salos ateities. „Visiškai remiame dviejų valstybių sambūviu pagrįsto sprendimo viziją“, – sakė jis turkų invazijos 1974 m. metinių proga lankydamasis Šiaurės Kipre. Prezidentas paragino tarptautinę bendruomenę kaip „realybę“ pripažinti esamą salos padalijimą.
Slovėnijos parlamentas pritarė teisės mirti su pagalba įteisinimui
Slovėnijos įstatymų leidėjai šią savaitę nubalsavo už tai, kad būtų įteisinta teisė mirti su pagalba – tokią galimybę praėjusiais metais referendume parėmė dauguma rinkėjų.
Šis balsavimas reiškia, kad ši Vidurio Europos šalis prisijungs prie keleto kitų senojo žemyno valstybių, įskaitant Šveicariją ir Austriją, leidžiančių nepagydomai sergantiems žmonėms gauti medicininę pagalbą, kad galėtų užbaigti savo gyvenimą.