Augalai
Augalai
Tai gyvi organizmai, kurie atlieka svarbų vaidmenį Žemės ekosistemoje. Jie geba vykdyti fotosintezę, kurios metu saulės šviesą paverčia energija. Augalai būna įvairių formų ir dydžių – nuo mažų žolinių augalų iki didžiulių medžių. Jie tiekia deguonį, maistą ir pastogę daugybei gyvų organizmų.
Augalai gali būti skirstomi į kelias pagrindines grupes: medžius, krūmus, žoles, gėles ir samanomis bei kerpėmis apaugusius augalus. Be to, jie yra svarbūs žemės ūkiui, medicinai ir aplinkos stabilumui.
Ragina sodinti šiuos augalus sode: nereikės dažnai laistyti, ištvers karščius
Vasarą norisi, kad sodas ne tik visada žaliuotų, bet ir būtų apsipylęs žiedais, o geriausias pasirinkimas – augalai, kurie nereikalauja daug priežiūros. Specialistė pasidalijo patarimais, kokius augalus šiemet sodinti sode – jie beveik nereikalauja priežiūros, o atrodo pasakiškai gražiai.
Apie tai, kokias gėles auginti sode, kad nereikėtų joms „tarnauti“, laidoje „Svajonių sodai“ pasakojo ūkio „Jonatos gėlės“ savininkė, gėlių ir daržovių daigų augintoja, agronomė Jonata Pauraitė-Raudonė.
Pavasarį su šiluma grįžta alergijos: būdai, kaip palengvinti simptomus
Vis dažniau danguje pasirodanti saulė ir pamažu aukštyn kylantis lauko termometro stulpelis praneša apie netrukus sužydėsiančią gamtą ir aktyvesnį laisvalaikį gryname ore. Tačiau ne visiems bundanti gamta asocijuojasi vien su geromis emocijomis. Kitiems ji primena apie sugrįžtančias alergijas ir su jomis susijusius negalavimus. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Jurgita Jankauskienė atskleidžia, kaip pasiruošti pavasarinių alergijų sezonui ir palengvinti jų sukeliamus simptomus.
Jokiu būdu savo kieme nedarykite 1 veiksmo: galite sulaukti triženklės baudos
Vakar prieš vidurnaktį ugniagesiai skubėjo į Kėdainiuose esančią Šėtos gatvę, mat pranešta apie degančią sausą žolę.
Apie 23:10 val. Bendrąjį pagalbos centrą pasiekė pranešimas apie gaisrą Kėdainių miesto Šėtos gatvėje – degė žolė. Į įvykio vietą išsiųsti ugniagesiai. Jiems atvykus paaiškėjo, kad liepsnos apėmusios apie 30 arų sausos žolės plotą. Ugnis sėkmingai užgesinta, didesnių nuostolių išvengta.
Padarykite tai savo avietėms: augs daug geriau
Pavasario pradžia, balandžio mėnuo yra puikus metas pradėti lauko darbus sode, siekiant užsiauginti mylimų uogų.
Balandžio pradžia – pats metas pasirūpinti savo avietėmis, rašoma mirror.co.uk.
Aviečių mulčiavimas
Viena geriausių uogų, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį kovo mėnesį, yra avietės, žinomos dėl savo puikaus skonio ir maistinės vertės. Jomis reikia pasirūpinti tam, kad vasaros pabaigoje, rudens metu tikėtumėmės sulaukti uogų.
Klimatologas atskleidžia, kokios bus Velykos: patiks ne visiems
Prasidėjus antram pavasario mėnesiui, visiems belaukiant šiltų ir saulėtų orų, Vilniaus universiteto docentas, klimatologas Gintautas Stankūnavičius atskleidžia, kokie orai bus balandžio mėnesį bei įvardija, kokios gali būti Velykos.
Pasak klimatologo, kovo pabaigos orai pasižymėjo neįprasta šiluma, tačiau jau ne už ilgo grįšime į normalią būseną, todėl balandžio mėnesį laukiamas atvėsimas.
Šis augalas sode – mirtinas: kiti net nežino
Rusmenė (lot. Digitalis) – gražus augalas, tačiau jį auginantys dažnai nė neįsivaizduoja, kad jis gali būti mirtinai pavojingas. Todėl prieš sodindami šiuos augalus gerai pasvarstykite, ar jiems sode tikrai vieta, nes jie – mirtinai nuodingi.
Šis augalas daugeliui gerai pažįstamas, aukštas, baltais, rausvais, violetiniais ar kitų spalvų žiedais žydintis augalas pražysta vasaros pradžioje. Rusmenes daugelis renkasi sodinti sode, tačiau pamiršta arba net nežino, kad jis nuodingas.
Jokiu būdu nesodinkite agurkų šalia šių augalų: derliaus nesulauksite
Planuojant daržą, svarbu atsižvelgti į tai, kokie augalai augs vieni šalia kitų. Kai kurie augalų „kaimynai“ gali padėti pagerinti derlių ir skatinti augimą, kiti visgi priešingai – gali padaryti taip, kad liksite be derliaus.
Ekspertai atskleidė, šalia kokių augalų geriau nesodinti agurkų – jie agurkams tik kenkia ir galiausiai gali lemti, kad derlius bus arba skurdus, arba jo visai nebus.
Alerginis rinitas: kas tai ir kaip gydyti?
Prasidedant pavasariui verta pakalbėti apie alergini rinitą. Pasirodo, kad tai viena iš labiausiai pasaulyje paplitusių ligų ir ja paprastai sergama visą gyvenimą.
Pamatę šį augalą Lietuvoje šiukštu nelieskite: gali tekti paploninti piniginę
Lietuvoje pražydo išskirtiniai augalai – vėjalandės šilagėlės. Pavykus jas rasti, šios patraukia akį gražia išvaizda, tačiau specialistai primena – jų jokiu būdu negalima skinti ar kasti, o už tokius darbus gali tekti paploninti piniginę.
Apie tai, kad jau pražydo vėjalandės šilagelės, socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė Čepkelių valstybinio gamtinios rezervato specialistai.
Sodinkite šias gėles balkone: nustebins ir jus, ir kaimynus
Įsibėgėjantis pavasaris ir šylantys orai vis garsiau pranašauja apie prasidedantį sodinimo sezoną. Po šaltų bei niūrių žiemos dienų daugelis susimąsto, kokie ryškiaspalviai augalai džiugins namų kiemuose, soduose ar net balkonuose.
Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse vykstant „Sodo dienoms“, sodininkystės specialistai apžvelgia populiariausius tautiečių kiemuose bei balkonuose augančius augalus ir pataria, į ką svarbu atkreipti dėmesį prieš pradedant sodinimo darbus.
REKLAMA
REKLAMA
Ištraukus nuskendusį šarvuotį – žinia Lietuvos gyventojams: išklojo tiesą apie pelkes
Kilus diskusijoms dėl pelkių „žymėjimo“, specialistai ramina – visos pelkės žemėlapiuose yra matomos, „nenustatytų“ pelkių nėra, tačiau išsiskiria aplinkosaugai svarbūs duomenys apie jas.
„Tai nereiškia, kad konkreti pelkė ar kitos Lietuvos pelkės yra žmonėms nematomos žemėlapiuose – jos tikrai matomos ir ta informacija plačiai prieinama.
Šiuo populiariu gėrimu palaistė gėles namuose: rezultatas pribloškė
Atėjus pavasariui, augalai ima busti iš „žiemos miego“ ir dabar svarbiausias darbas – tinkamai juos prižiūrėti. Pavasarį augalams reikia daugiau maistinių medžiagų, o, ekspertų teigimu, tam puikiai gali pasitarnauti populiarus gėrimas – kava.
„WeThrift“ ekspertai teigia, kad kava gali būti puikus pagalbininkas augalų priežiūroje. Šiame populiariame gėrime gausu vertingų elementų, tokių kaip azotas, kalis, kalcis ir magnis, kurie yra naudingi augalams.
Šiukštu nesodinkite pomidorų šalia šių augalų: liksite be derliaus
Jau pats laikas planuoti, kaip ir kas bus susodinta darže ir šiltnamyje. Pomidorai – viena dažniausiai auginamų daržovių ir tai, ką pasodinsite šalia jų, gali turėti didelę įtaką tam, kaip jie augs ir kokio derliaus sulauksite. Ekspertai pataria, kokių augalų šiukštu nereikėtų sodinti šalia pomidorų, nes galite likti be derliaus.
Atlikus 1 veiksmą savo sode Lietuvoje galite gauti triženklę baudą: nesakykite, kad neįspėjo
Prasidėjus pavasariui, padaugėjo ir darbų sode. Pjaunama žolė, genėjamos nudžiūvusios šakos, raunamos piktžolės. Taip susidaro biologiškai skaidžios atliekos dar vadinamos žaliosiomis atliekomis.
Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, ką apie bioskaidžių atliekų tvarkymą reikia žinoti ir kokia atsakomybė laukia tų, kurie nesilaiko reikalavimų.
Piktžolių trinkelėse neliks nė kvapo: padės ši gudrybė
Sodininkams, ieškantiems būdo, kaip greitai ir lengvai išnaikinti piktžoles trinkelėse, pravers moters pasidalinta paprasta ir natūrali gudrybė. Be to, viską, ko jums prireiks piktžolių naikinimui, greičiausiai jau turite namuose – išbandykite šią gudrybę patys.
Piktžolės trinkelių tarpuose gadina estetinį kiemo vaizdą. Čia įsitvirtina įvairios piktžolės, pradedant žoliniais augalais ir baigiant sumedėjusiais augalais.
Ragina apsilankyti šiose Lietuvos kapinėse: vaizdas palieka be žado ne vieną
Kaip ir kasmet Užupio rajone esančiose senosiose Bernardinų kapinėse pražydo sibirinės scylės, tad galime pasigrožėti žiedų kilimu sostinės Bernardinų kapinėse.
Bernardinų kapinės – antrosios pagal senumą Vilniaus kapinės. Taip pat tai – vienas gražiausių XIX amžių menančių istorinių-kultūrinių objektų, kuriems būdingi klasicizmo bruožai. 1969 m. kapinės buvo paskelbtos respublikinės reikšmės istorijos paminklu.
Pamirškite samanas vejoje: štai kas jums padės
Nors pirmoji kovo mėnesio pusė džiugino jai nebūdingais šiltais ir saulėtais orais, kraštovaizdžio specialistai pataria neskubėti strimgalviais imtis sodo tvarkymo darbų. Pasak jų, ši šiluma – apgaulinga, o norinčiuosius jau dabar tvarkyti veją ragina dar palaukti, rašoma „Linas Agro“ pranešime žiniasklaidai.
„Kovo pradžioje įšalas iš žemės nepasišalino – sušilo tik paviršius.
Padarykite tai savo rožėms: pradžiugins daug didesniais žiedais
Pavasaris – tai metas, kai gamta pabunda po žiemos miego, o sodai ir gėlės pradeda džiuginti savo gyvybingumu. Rožės, kurios dažnai laikomos sodo karalienėmis, reikalauja ypatingos priežiūros, kad sugrįžtų į pilną žydėjimo grožį. Pavasaris yra puikus laikas pasirūpinti šiais augalais ir atlikti svarbiausius priežiūros darbus, kurie padės rožėms atsigauti po žiemos ir pasiruošti naujam žydėjimo sezonui.
Įsigykite šių augalų: drėgmės ir pelėsio neliks
Vonios kambariai – tai vietos, kuriose dėl didelio drėgmės kiekio dažnai atsiranda pelėsio.Garai sukuria idealią terpę pelėsių sporoms veistis. Siekiant suvaldyti šią problemą ir pagerinti oro kokybę, kambariniai augalai gali būti ne tik stilingas, bet ir efektyvus sprendimas.
„Sanctuary Bathrooms“ direktorius Jamesas Robertsas pasidalijo penkiais kambariniais augalais, kurie padeda sumažinti drėgmės perteklių ir užkirsti kelią pelėsio atsiradimui, rašoma express.co.uk.
Pabarstykite šių produktų ant hortenzijų: rezultatu neatsidžiaugsite
Hortenzijos – sodininkų numylėtinės ir kiekvieno tikslas yra sulaukti didelių, įspūdingų žiedų. Vis tik, sodininkystės eksperto teigimu, nebūtina naudoti pirktinių trąšų – puikiai pasitarnaus tai, ką turite namuose. Ir viskas, ką reikia padaryti, tai paberti jų ant hortenzijų.
Atėjus pavasariui sodininkai ieško būdų, kaip pagyvinti savo gėles.
Ūkininkas skaičiuoja – gegužę trūks lietuviškų bulvių
Kėdainių pašonėje jau intensyvus darbymetis. Ūkininkai sodina ankstyvas bulves ir su nerimu žvalgosi į pernykščio derliaus aruodus, kurie sparčiai senka. Sako, iki naujojo derliaus lietuviškų bulvių gali ir pritrūkti, mat stinga saugyklų ir sunku išlaikyti kokybiškas bulves.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Šalia Kėdainių jau prasideda bulviasodis. Traktoriai verčia vagas, o darbininkai vos spėja suktis – ankstyvos bulvės jau su daigeliais, tad reikia elgtis itin atsargiai.
Pakabinkite kompaktinį diską savo balkone: rezultatas nustebins
Šį pavasarį sodininkai raginami soduose pakabinti kompaktinius diskus, kad apsisaugotų nuo balandžių, kurie yra ne patys laukiamiausi svečiai. Be to, kompaktinį diską galite pasikabinti ir balkone, jei jame lankosi ar kuriasi balandžiai.
Daugelis mėgsta, kai aplink skraido paukščiai, sodininkai įprastai skatina paukščių lankymąsi sode, vis tik balandžiai pavasarį gali kelti nepatogumų – jie tampa kenkėjais, teršia aplinką, o jei sukiojasi sode, gali apgadinti augalus.
Ragina padaryti tai savo serbentams ir šilauogėms: rezultatas maloniai nustebins
Pavasaris – tai metas, kai gamta atbunda, o sodininkai imasi svarbiausių darbų. Atšilęs oras signalizuoja, kad laikas genėti krūmus, formuoti vaismedžius ir pasirūpinti augalų priežiūra. Tinkamas pavasarinis genėjimas padeda augalams geriau augti, duoti gausesnį derlių ir išlaikyti sveiką, estetišką formą.
Naujienų portalui tv3.lt arboristas Arnas Švelnikas atskleidžia, ką šiuo metu yra būtina padaryti savo sode įvairiems krūmams ir vaismedžiams.
Jokiu būdu neišmeskite tualetinio popieriaus ritinėlių: nustebsite, kur jie pravers
Sodininkystės entuziastai pasidalijo naudingu būdu, kaip sode panaudoti tualetinio popieriaus ritinėlius, kad galėtumėte patogiai sėti sėklas. Raginama neišmesti tualetinio popieriaus ritinėlių – štai kur jie pravers.
Kiekvienas aistringas sodininkas ar mėgėjas žino, kad auginti savo maistą ir augalus gali būti nelengva, o kartais ir brangu. Paprastos gudrybės gali ne tik padėti sutaupyti, bet ir padėti jūsų augantiems žalumynams klestėti.
Ieškant Lietuvos pelkėje dingusių karių – ekspertas atskleidė šokiruojančią tiesą apie išsigelbėjimą
Antradienio pavakarę Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje pratybų metu dingo keturi Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) kariai ir jų vikšrinė transporto priemonė – šarvuotis M88 „Hercules“ . Po intensyvių paieškų šarvuotis buvo rastas pelkėtoje vietovėje, kur šiuo metu vykdomi sudėtingi gelbėjimo darbai.
Jokiu būdu nemeskite šių daiktų į konteinerius Lietuvoje: kiti net nežino, kad negalima
Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras primena, kad tepalai ir su jais susijusios atliekos – pavojingos medžiagos, kurių netinkamas šalinimas gali sukelti rimtų ekologinių ir sveikatos problemų. Norint apsaugoti aplinką ir užkirsti kelią taršai, būtina laikytis griežtų taisyklių ir tepalų, filtrų bei su jais užterštų atliekų nemesti į mišrių ar kitokių atliekų konteinerius.
Savaitgalį nepamirškite padaryti 1 svarbaus veiksmo: įspėkite ir giminaičius
Sekmadienį nepamirškite pasitikrinti laikrodžių, priminkite tai ir giminaičiams – eina paskutinės dienos, kai gyvename žiemos laiku ir jau netrukus suksime laiką. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį, iš kovo 29-osios į 30-ąją, suksime laikrodžius ir pereisime į vasaros laiką.
Primename, kad jau naktį iš šeštadienio į sekmadienį suksime laikrodžius viena valanda į priekį. Tai reiškia, kad prarasime valandą miego, tačiau vakarai jau bus šviesesni.
Funkcionalumas ir jaukumas: patarimai, kaip sėkmingai transformuoti biuro erdvę
Darbe dauguma mūsų praleidžiame didžiąją dalį dienos laiko, bet kai darbo aplinka – nepatogi ir chaotiška, kyla noras pokyčiams. Būtent su tokia situacija susidūrė ir nedidelio biuro šeimininkės Indrė ir Eglė. Dviems kolegėms norėjosi daugiau tvarkos ir jaukumo, kad kasdienė darbo aplinka taptų ne tik patogesnė, bet ir malonesnė. Kaip nedidelėje erdvėje pavyko išpildyti visus jų norus, IKEA pranešime žiniasklaidai dalijasi interjero dizainerė.
Lietuviai masiškai miške ieško šio augalo: vadina aukso gysla
Kuo naudingas meškinis česnakas, kokių medžiagų jame yra?
Eterinis česnakų aliejus – veikia odą ir plaukus, pasižymi antivirusiniu, antiparazitiniu, antibakteriniu ir priešgrybeliniu poveikiu.
Askorbo rūgštis (vitaminas C) – palaiko imunitetą. Beta karotinas (provitaminas A) – antioksidantas, stimuliuoja imunitetą.
Skubiai įspėja į gamtą keliaujančius Lietuvos gyventojus: tai būtina žinoti
Erkės – tai pavojingi gamtos parazitai, kurie ne tik gali nemaloniai įsisiurbti, bet ir gali perduoti sunkias ligas. Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus socialiniame tinkle „Facebook“ įspėja, kad pavasariui atnešant šiltesnius orus, aktyvėja ir erkės.
Gamtoje jos tyko savo aukų, o vos įsisiurbusios gali perduoti pavojingus virusus bei bakterijas.
Pasinaudojus šiais patarimais hortenzijos sukraus neregėtą skaičių žiedų: klaus net kaimynai
Žaibiškai Lietuvoje išpopuliarėjusios hortenzijos puikuojasi ne vieno lietuvio kieme – šie augalai patraukia kiekvieno akį. Vis tik norint, kad hortenzijos sukrautų daug dailių žiedų, būtina žinoti, kaip jas prižiūrėti.
Apie tai, kodėl svarbu žinoti, auginame didžialapes ar šluotelines hortenzijas, kuo skiriasi jų priežiūra ir kaip užtikrinti, kad augalai žydėtų, laidoje „Svajonių sodai“ pasakojo įmonės „Sodo rožė“ agronomė Valentina Minkienė.
Pasisodinkite šį augalą savo sode: jo uogas vadina aukso gysla
Agrastai – nuo seno lietuvių vertinamos, tačiau pastaruoju metu primirštos uogos. Agrastuose gausu vitaminų ir kitų naudingų medžiagų, juos galima įvairiai panaudoti virtuvėje.
Agrastuose gausu vitaminų C, B1, E, P, fosforo ir kitų organizmui naudingų medžiagų, be to, nedaug kalorijų – 100 g vos 44.
Šios uogos auginamos visoje Europoje, o Anglijoje – viena populiariausių sodo gėrybių. Augdami tinkamoje aplinkoje agrastai uogas užauginti gali net iki 10-20 metų.
Atsisveikinkite su kurkliais darže: padės šie triukai
Paprastasis kurklys – vabzdys, mintantis smulkiais gyviais, augalais ir pridarantis sodams, kurių dirva gerai įtręšta mėšlu, humusinga, drėgna arba reguliariai laistoma, didelės žalos.
Kova su šiais kenkėjais gali trukti ilgai, nes jie moka skraidyti, greitai plaukia vandenyje, o didžiąją laiko dalį praleidžia po žeme.
Kovos būdai
Kovojant su kurkliais reikia pasitelkti ankstyvą pavasarinį ir gilųjį rudeninį arimą, iki 15 cm dirvos purenimą visą vegetaciją.
Pamatę šį augalą Lietuvoje jokiu būdu nelieskite: pavojinga net uostyti
Anksti pavasarį, lapams dar nesužaliavus, lapuočių ir mišriuose miškuose galima pamatyti nedidelį krūmą, kuris pražįsta aštriai kvepiančiais rožiniais, violetiniais žiedais.
Išbandykite šias žoleles: tai – tikras gėris jūsų sveikatai
Arbata – vienas populiariausių gėrimų, kurį galima rasti bene kiekvienuose namuose. Negana to, arbatų nauda buvo stebima jau labai seniai – archeologai Kinijoje rado net 2200 metų senumo arbatos lapelių.
Anot vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkės Giedrės Stankevičienės, pasirenkant atitinkamas arbatžoles ir tinkamai plikant arbatą, galima ne tik sumažinti patiriamą stresą, pagerinti virškinimą, sumažinti kosulį, bet ir greičiau pasveikti susirgus.
Pavasariniai iššūkiai: būdai, kaip tinkamai prižiūrėti veido odą
Pavasarį, atšilus orams, derėtų pasirūpinti ir tinkama veido apsauga, pertvarkyti savo odos priežiūros rutiną ir įvesti produktų, kurie padės pasiruošti vasarai. Kai saulė tampa aktyvesnė, dažną kamuoja išsausėjusi, pleiskanojanti, išblyškusi veido oda, gali pasireikšti ir atopinis dermatitas. Specialistės įvardijo pagrindinius pavasario iššūkius odai, patarė, kaip juos įveikti, ir papasakojo apie dažniausiai daromą klaidą, itin kenkiančią mūsų odai.
Pomidorai augs lyg išprotėję: štai ką reikia daryti
Dažnas daržininkas pomidorų pasisėja pats. Šiuo metu daigai laukia dar šiltesnių, pastovesnių orų ir keliaus į šiltnamius ar lauko daržą. Kaip juos pasodinti, kad derlius būtų kuo gausesnis?
Žinome, kad net ir sodinant šiltnamyje geriausia būtų sėjomaina, tačiau dažniausiai dėl mažo ploto to negalime daryti. Tad išeitis – gerinti dirvą.
Ją reikėtų lengvai perkasti ir papildyti kompostu.
„Žemaitukas“ Linas su žmona parodė savo kiemą: po netikėtos staigmenos neslėpė džiaugsmo
Grupės „Žemaitukai“ narys Linas Vaitkevičius su žmona Rūta įsileido į savo kiemą – gražioje vietoje Klaipėdos rajone įsikūrusi šeima prabilo apie iššūkius, su kuriais tenka susidurti, ir sulaukė ne tik netikėtos staigmenos, bet ir naudingų mokslų daktaro Algirdo Amšiejaus patarimų.
Laidos „Svajonių sodai“ komanda pas Liną ir Rūtą atvyko ne tik apžiūrėti, kaip šeima įsikūrė, bet ir padėjo išspręsti kelias problemas.
Įspėja dėl sodininkų pamėgto augalo: jo geriau nesodinti
Mėtos yra populiarus augalas, turintis daugybę skirtingų rūšių. Šis augalas turi neįtikėtinai malonų kvapą, tačiau gali sukelti problemų soduose, todėl ekspertė ragina nesodinti šio augalo sode.
Augalų ekspertė Emily Kuzmiw, turinti savo „YouTube“ kanalą „The Suburban Garden Guide“, vaizdo įraše perspėjo sodininkus, kodėl mėtos gali kelti grėsmę.
Pamatę šį augalą Lietuvoje šiukštu nelieskite: gali baigtis mirtimi
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie LR SAM socialiniame tinkle „Facebook“ dalijasi svarbia informacija apie nuodingus augalus ir galimas jų keliamas grėsmes. Tarnyba primena, kad tam tikri augalai gali būti pavojingi ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems, todėl svarbu juos atpažinti ir elgtis atsargiai.
Pasak tarnybos, ankstyvą pavasarį Lietuvos miškuose alyviniais žiedais pražysta paprastasis žalčialunkis.
Piktžolių trinkelėse neliks nė kvapo: padės ši gudrybė
Per žiemą jūsų kieme tarp trinkelių greičiausiai įsiveisė piktžolės ir jau greitai, atšilus orams, tai taps rūpesčiu daugeliui žmonių. Tačiau įsidėmėkite šiuos patarimus – galite jas išnaikinti labai lengvai, pasinaudoję viena labai paprasta ir greitai veikiančia gudrybė.
Piktžolės – kiekvieno sodininko gyvenimo rykštė, tačiau daugelis iš vis dar nežino gudrybių, kaip užkirsti joms kelią mūsų lauko erdvėse – pasirodo, tai labai paprasta.
Šie augalai valo orą namuose: rezultatas maloniai stebina
Kambariniai augalai – tai ne tik puikus namų dekoras, jie taip pat yra jūsų sveikatai. Augalai ne tik praturtina interjerą, bet ir padeda valyti orą. Augalų specialistas pasidalijo patarimais, kurie kambariniai augalai geriausiai valo orą ir padeda sukurti švaresnę, sveikesnę aplinką jūsų namuose.
Be to, augalai gali pagerinti jūsų nuotaiką, padėti susikaupti ir net didinti produktyvumą.
Ant hortenzijų pabarstykite šių miltelių: rezultatas nustebins
Jei norite, kad jūsų hortenzijos augtų kuo geriau ir žydėtų kuo gausiau, svarbu joms suteikti tinkamų maistinių medžiagų – išbandykite šį patarimą ir nustebsite, kiek ir kokio dydžio žiedų šiemet sukraus hortenzijos.
Hortenzijos pamažu ims atsibusti ir vėl pradės augti. Tačiau šios gražios gėlės neužaugins didelių žiedų, jei nebus maitinamos tinkamomis trąšomis.
Hortenzijos yra populiarios sodininkų tarpe, nes jas lengva prižiūrėti.
Nežydi orchidėjos? Nekartokite šių klaidų
„Falenopsis orchidėja yra viena populiariausių ir labiausiai perkamų orchidėjų Lietuvoje. Daugelis mėgsta ją dovanoti, nes žiedai yra labai gražūs, spalvingi, primena drugelius, o žydėjimas gali džiuginti net iki šešių mėnesių. Problemos dažniausiai atsiranda tuomet, kai orchidėja nustoja žydėti ir pradeda skursti.
Įspėja jokiu būdu neskinti šių augalų Lietuvoje: jie – nuodingi
Nors pavasaris buvo užsukęs tik trumpam, o dalį Lietuvos vėl užklojo sniegas, pavasaris paliko savo ženklus gamtoje – jau pražydo pirmosios žibuoklės. Vis tik specialistai primena jų neskinti – ne tik dėl to, kad nekenktumėte gamtai, bet ir todėl, kad šie augalai yra nuodingi.
Priminimu ir įspėjimu neskinti žibuoklių socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo Valstybinė miškų tarnyba.
Pelargonijų ekspertė Sandra išdavė auksinius patarimus: šiemet žiedų nespėsite skaičiuoti
Pelargonijos – vienas iš mylimiausių sodininkų augalų, galintis augti tiek balkonuose, tiek terasose, tiek panaudojamas kitų erdvių puošimui vasaros metu. Tad jau 15 metų pelargonijas auginanti vilnietė sodininkė Sandra Stanislavičė pasidalijo savo auksiniais jų auginimo patarimais.
Sodininkė pasakojo, kad bendrai gėlininkyste ir augalininkyste užsiima nuo 2002 metų, o pelargonijas augina nuo 2015 metų.
Šiukštu pavasarį negenėkite šių 4 augalų: atskleidė, kodėl
Atėjus pavasariui, po ilgos, pilkos žiemos sodininkai nekantrauja sugrįžti prie savo augalų. Tačiau pavasarį reikėtų būti atsargesniems. Nors kai kuriuos medžius ir krūmus galima šiek tiek patrumpinti, daugeliui augalų šiuo metų laiku to daryti nerekomenduojama.
Pavasarį augalai atgyja, ruošiasi žydėti ir augti, pripildydami sodus spalvų ir gyvybės. Genėjimas, kai augalai jau pasiruošę pradėti augti, gali sulėtinti augimą, padaryti žalos arba visiškai atimti iš jų žiedinius pumpurus.
Šiukštu nevalgykite 1 Lietuvos augalo – gali baigtis net mirtimi
Lietuvos miškuose jau pražydo neįtikėtinu grožiu akį traukiantis augalas – žalčialunkis. Vis tik, nors ir gražus, specialistai įspėja jo neliesti, nes žalčialunkis gali būti mirtinai nuodingas.
Mildos Žiliukės užfiksuotais pražydusių žalčialunkių kadrais socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo Gražutės regioninis parkas. Jo specialistai pamačius šį augalą prie jo geriau net nesiartinti.
Padarykite tai rožėms sode: rezultatas nustebins
Pavasaris – geriausias laikas tręšti rožes, jei trąšomis krūmus tręšite balandį ir gegužę, jie vešliai žydės visą vasarą ir rudenį.
Patarė, kokiomis trąšomis tręšti rožes.
Kuo tręšti rožes pavasarį, kad jos ilgai žydėtų: patyrusių šeimininkų patarimai
Kad rožių krūmai vešliai žydėtų, būtinai reikia mineralinių trąšų. Jų reikėtų įberti vakare, esant sausam orui, prieš pumpurų brinkimą. Fosforo ir kalio trąšos būtinos, kad žiedai suformuotų daugiau pumpurų ir greitai žydėtų.
Jurgita išdavė auksinę orchidėjų priežiūros paslaptį: žiedų nespėja skaičiuoti
Mylimos ir prižiūrimos orchidėjos savo augintojams atsidėkoja įvairiaspalviais ir dailiais žiedais, tačiau ne paslaptis, kad jų priežiūra gali tapti rimtu iššūkiu pradedantiesiems. Pagrindiniai augintojams kylantys klausimai – kada ir kaip laistyti orchidėjas, kaip dažnai jas tręšti bei kokių klaidų svarbu išvengti.
Savo patarimais ir pastebėjimais apie orchidėjas sutiko pasidalinti jau 25 metus šias gėles auginanti vilnietė Jurgita Veličkienė.