3d spausdintuvai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „3d spausdintuvai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „3d spausdintuvai“.
Dabarties technologijos: sunkiai sergančius vaikus gydyti padeda 3D spausdintuvai
Justė Petkevičiūtė, Žinios.lt Jungtinių Amerikos Valstijų medikai tikina atradę būdą, kaip gelbėti ypač sunkia kvėpavimo takų liga sergančius kūdikius. Vaikams gelbėti medikai naudojo 3D spausdintuvus ir po trejus metus vykdyto eksperimento patvirtino, kad šis metodas veikia. Prieš trejus metus amerikiečių medikai 3D spausdinimo technika, kai lazeris sulydo specialius miltelius, pagamino jiems kvėpavimo įtvarus.
3D spausdintuvai keičia pasaulį
Neseniai pasaulinėje inovacijų, technologijų ir moderniosios elektronikos parodoje Las Vegase „Nextury Venture” fondo valdybos pirmininkas Ilja Laursas „Žinių radijo“ laidoje „Verslo pozicija sakė manantis, kad po poros metų pasaulio laukia daiktų spausdinimo proveržis: „Technologijos turi įdomią savybę. Jos tarsi egzistuoja miego būsenoje keletą metų. Taip buvo su visom technologijom. Prisiminkime telefonus,televizorius ar diskus.
Kokią ateitį mums žada 3D spausdintuvai?
Istorine svarba Gutenbergo spausdinimo mašinai prilygstantis 3D spausdintuvas šiandien keičia mūsų ateitį. Nors 3D spausdinimas naudojamas jau 30 metų, sparti šios technologijos pažanga tik dabar sukėlė sujudimą ir įkvėpė kai kurias didingas prognozes. Apie jas pasakojama žurnalo „National Geographic Lietuva“ gruodžio mėnesio numeryje. Žaibiškai tobulėjančios trimačio spausdinimo technologijos beveik kas savaitę stulbina naujais pasiekimais.
Kitąmet 3D spausdintuvų tiekimas padidės 2 kartus
2015 m. 3D spausdintuvų pasaulinis tiekimas sudarys 217,3 tūkst. vienetų, o 2014 m. šis rodiklis turėtų sudaryti 108,1 tūkst. Apie tai rašoma naujausiame analitikų kompanijos „Gartner“ pranešime. Pradedant kitais metais, tokio tipo spausdintuvų tiekimas kasmet didės daugiau nei 2 kartus, o 2018 m. pasieks 2,3 mln. vienetų lygį. 2014 m. 3D spausdintuvų rinka pasiekė lūžio tašką.
„Google“ ir „Apple“ ruošia savo 3D spausdintuvus?
Bendrovės „Google“ ir „Apple“ slapta ruošia rinkai savo pirmuosius 3D spausdintuvus, pareiškė rinkos tyrimų bendrovės „Global Equities Research“ vadovas Tripas Chowdhry. Jis priminė, kad „Apple“ jau seniai nėra išleidusi jokių naujų produktų. Tuo metu, kai vartotojai tikisi rinkoje pasirodant „Google“ išmaniojo laikrodžio „iWatch“, bendrovė esą gali ruošti rinkai visai kitą gaminį – 3D spausdintuvą.
Revolverių gamyba 3D spausdintuvu atvedė į kalėjimą
Anksčiau vien tik teorinė šaunamųjų ginklų gamybos 3D spausdintuvais idėja vis labiau virsta praktika, ir ne tik technologine, bet ir baudžiamąja. Svetainė „3DPrint.com“ pranešė, kad Japonijoje už šaunamųjų ginklų gamybą 3D spausdintuvu suimtas 27 metų vyras.
3D spausdintuvai išmoko tatuiruoti
„ENSCI-Les Ateliers“ dizaino mokyklos Paryžiuje (Prancūzija) studentai sėkmingai modifikavo populiarų 3D spausdintuvą „Makerbot“ ir pavertė jį tatuiruotėms daryti skirta mašina. „Makerbot“ mechaninės dalys iš esmės liko nepakitusios, tik plastiko liejimo galvutė buvo pakeista tatuiravimo adatą. Labiausiai buvo pakeista spausdintuvo programinė įranga: 3D spausdintuvą modifikavę studentai sukūrė specialų algoritmą, leidžiantį piešti dvimačius ornamentus ant plono netvirto paviršiaus.
HP paskubėjo pasigirti apie proveržį 3D spausdintuvų srityje
Neseniai vykusiame susitikime su akcininkais kompanijos HP vadovė Megė Whitman prisipažino, jog 2014 m. birželio mėnesį visuomenė galės sužinoti apie revoliucines technologijas 3D spausdinimo srityje. HP ketina aktyviai įsisavinti 3D spausdintuvų segmentą, nes šioje srityje turi tam tikros patirties. Tvirtinama, kad kompanijai pavyko išspręsti tam tikras technologines problemas, kurios trukdė spausdinti objektus norima sparta ir reikiama kokybe.
HP pradeda masinę 3D spausdintuvų gamybą
Bendrovė HP šią vasarą pradės masinę 3D spausdintuvų gamybą. Apie tai šią savaitę įvykusiame metiniame HP akcininkų susirinkime užsiminė bendrovės vadovė Megė Whitman, pranešusi, kad birželio mėnesį reikia laukti su 3D spausdintuvais susijusio „svarbaus technologinio anonso“. Pasak jos, HP inžinieriams pagaliau pavyko išspręsti aibę techninių problemų, kurios trukdė naudoti tokių spausdintuvų gamyboje itin tikslius technologinius procesus.
„Adobe Photoshop“ suderintas su 3D spausdintuvais
Bendrovės „Adobe“ programoje „Adobe Photoshop“ įdiegtas suderinamumas su 3D spausdinimo technologija, pranešė „The Next Web“. Naujosios „Photoshop CC“ versijos vartotojai gali tiesiogiai įsikelti iš interneto parsisiųstus, iš 3D skenerio gautus ar iš 3D modeliavimo programos importuotus 3D objektus, sakoma pranešime. Pasak „Adobe“ atstovų, iki šiol egzistavo atotrūkis tarp modeliuojamo 3D turinio ir didelės kokybės 3D spausdintuvams būtinų duomenų.
REKLAMA
REKLAMA
Laboratorijoje auginama mėsa – vis dar mokslinė fantastika ar netolima ateitis?
Laboratorijoje užauginta arba 3D spausdintuvu pagaminta mėsa – dar prieš dešimtmetį tai būtų skambėję kaip įdomi idėja iš fantastinės knygos. Tačiau, kaip ir daug kitų mokslinės fantastikos vaisių, dirbtinai užauginta mėsa galbūt visai netrukus gali tapti visiems prieinamu gyvūninės kilmės baltymų šaltiniu. Prieš keletą savaičių Londone buvo suvalgytas pirmasis neįprastu būdu užaugintos jautienos mėsainis, kainavęs daugiau nei 860 tūkst. litų (332 tūkst.
3D spausdintuvai gali būti pavojingi žmonių sveikatai
3D spausdintuvai – tai ateitis. Bent jau taip kalba futurologai, piešdami pasaulį, kuriame bet kuris daiktas arba mechanizmas gali būti atspausdintas. Vis tik visai tikėtina, jog kai kurie iš 3D spausdintuvų gali tapti rimtų susirgimų priežastimi, teigia specialistai. Ilinojaus Technologinio instituto (JAV) mokslininkai atliko tyrimą, o jo rezultatai parodė, kad 3D spausdintuvai be jų teikiamos didelės naudos gali būti ir kenksmingų nanodalelių šaltiniu.
„Windows 8.1“ bus suderinama su 3D spausdintuvais
3D spausdintuvai dažnam vartotojui – tai įrenginiai, kurie spausdina mažas figūrėles iš plastiko ir laikomi ateities technologija. Kompanija „Microsoft“, panašu, pastarajai pramonės krypčiai taip pat yra neabejinga, todėl operacinėje sistemoje „Windows 8.1“ atsiras 3D spausdinimo palaikymas. Tai reiškia, jog jei turite tokį įrenginį, galėsite jį tiesiog prijungti prie sistemos su nauja „Microsoft“ operacine sistema ir spausdinti į valias.
„Amazon“ atidarė 3D spausdintuvų skyrių
Didžiausia internetinės prekybos mažmenininkė bendrovė „Amazon“ savo prekyvietėje atidarė 3D spausdintuvų ir jiems būtinų medžiagų skyrių, pranešė „ZDNet“. Šiuo metu „Amazon“ siūlo pirkėjams 16 tokių spausdintuvų modelių, pagamintų keliose bendrovėse, tarp jų „Fabbster“ ir „MakerBot“, sakoma pranešime. Pigiausias iš jų (JET) kainuoja 1099 JAV dolerius, o pats brangiausias („Airwolf 3D“) - 2399 dolerius.
Pažiūrėkite, kas vyksta fabrike, kuriame gaminami 3D spausdintuvai
3D spausdintuvai „MakerBot“ gali daryti įvairius daiktus – iš esmės jie tam ir yra skirti. Tačiau kur gi juos daro? Deja, jų pačių nespausdina dideli spausdintuvai, kaip būtų galima pamanyti. Svetainė „Gizmodo“ paskelbė vaizdo klipą, kuriame matyti, kas gi vyksta „MakerBot“ gamykloje. Fabrikas yra Bruklino pietuose (Niujorkas, JAV), jame dirba apie 100 žmonių. Kiekvienas 3D spausdintuvas yra tarsi „Ferrari – jis surenkamas rankiniu būdu.
3D spausdintuvai demokratizuos gamybą
Trimačiai spausdintuvai tebėra egzotiška naujovė, tačiau JAV išleistos knygos „Pagaminta: Naujas trimačio spausdinimo pasaulis“ autoriai teigia, kad ji žada visiškai demokratizuoti iki šiol itin koncentruotą ekonominę veiklą – industrinę gamybą. Knygos autoriai Hodas Lipsonas ir Melba Kuman iš Kornelio universiteto Jungtinėse Valstijose pateikia dešimt trimačio spausdinimo principų, kurie tą pažadą padės įgyvendinti. Detalių sudėtingumas yra nesvarbus.
3D spausdintuvai jau gamina tikrus ginklus
Kalašnikovo automatų ko gero jau nebereikia ieškoti juodojoje rinkoje: visai galimas dalykas, kad juos jau galima atsispausdinti 3D spausdintuvais.
Erdvinių objektų spausdintuvų technologija žada neramias dienas ne tik policininkams, bet ir mums visiems: pasirodo, 3D spausdintuvais pasigaminti pistoletai ir pusiau automatiniai karabinai šaudo tikromis kulkomis taip pat sėkmingai, kaip ir gamykliniai.
3D pramonės revoliucija
Šiuo metu daugumą produktų galima pagaminti paspaudžiant vieną mygtuką. Ar 3D spausdinimo technologija ves prie masinės gamybos žlugimo?
Spausdinti 3D būdu nėra naujiena. Jau kelis dešimtmečius tai buvo vadinama greituoju prototipavimu: greitas būdas pagaminti vienkartines prekes išlydant plastiko ar metalo miltelius ir naudojant brangius, kompiuteriu valdomus lazerius, rašo BBC.
Pramoninis perversmas
Jau daugiau kaip 100 metų gamybos pramonėje dominuoja masinės gamybos idėja.
Orbitiniai 3D spausdintuvai galėtų „atspausdinti“ naujas kosmines stotis
Trimačio (3D) spausdinimo technologija Žemėje jau įgavo pagreitį – ji naudojama ir pramonėje, ir architektūroje, ir kitose srityse trimačių konstrukcijų prototipams kurti.
Technologija tampa tokia įprasta, jog pasigirsta drąsių siūlymų ją naudoti naujoms orbitinėms stotims kurti.
Tokios idėjos atsiradimas iš esmės buvo tik laiko klausimas.