Patarimai sportuojantiems

 

Sporto patarimai, treniruotės, mityba ir viską ką reiktų žinoti sportuojantiems. Pradedančiųjų ir pažengusių sporto vadovas.

Kaip kovoti su nemiga: vaikščiojimo nauda miegui ir sveikatai

Šiomis dienomis mes dažnai patiriame stresą ir įtampą, tačiau nežinome kaip su tuo susitvarkyti. Ne paslaptis, kad miego sutrikimai tampa vis didesne problema visuomenėje: stresas, nerimas, nuolatinis žiūrėjimas į įvairiausius ekranus ir mažas fizinis aktyvumas yra tai, kodėl vis dažniau lietuviai susiduria su miego problemomis. Lietuvoje, remiantis Higienos instituto, 2022 metų duomenimis, nemiga buvo diagnozuota 117 tūkst. žmonių. Per pastaruosius trejus metus ši problema išaugo apie 30 proc.

Vaikščiojimo nauda: stipresnė atmintis, geresnė savijauta ir ilgesnis gyvenimas

Šiandien, kai nuolatinis skubėjimas tapo kasdienybe, vis daugiau žmonių ieško paprastų būdų, kaip sustoti, atsikvėpti ir pasirūpinti savimi. Vienas iš tokių būdų – vaikščiojimas. Tai ne tik fizinis aktyvumas – tai veikla, kuri daro tiesioginę įtaką mūsų emocinei būsenai ir net smegenų veiklai. „Fizinio aktyvumo metu padidėja kraujo pritekėjimas į smegenis, o tai užtikrina geresnį deguonies ir maistinių medžiagų tiekimą nervų ląstelėms.

Kaip greičiau atgauti jėgas po maratono? 6 olimpietės Eglės Balčiūnaitės patarimai

Prie sekmadienį vyksiančio Kauno Akropolio maratono starto linijos iš viso stos per 6000 skirtingas distancijas įveikti pasiruošusių bėgikų. Tarp jų bus ir dviejų olimpinių žaidynių dalyvė Eglė Balčiūnaitė, kartu su „Oilesen D3“ komanda bėgsianti pusės maratono bėgime.

Sportas ir laimės hormonai: kaip jie veikia mūsų savijautą?

 Balandis – kontrastų mėnuo. Po žiemos sąstingio atšilus orams pradedame daugiau judėti. „Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė sako, kad sportas pavasarį gali išjudinti kūną, pagerinti nuotaiką ir padidinti energijos lygį. Jis įvardija, kokie hormonai išsiskiria sporto metu ir kaip paprastai galime pagerinti fizinius rezultatus. Sportas ir hormonai „Sportuojant organizme išsiskiria įvairūs hormonai, kurie tiesiogiai veikia emocinę būseną.

Naudingos programėlės sportuojantiems

 Šiandien sportuojantys asmenys vis dažniau naudojasi technologijomis, kad stebėtų savo progresą ir pasiektų geresnių rezultatų. Išmanusis telefonas gali būti nepakeičiamas pagalbininkas, leidžiantis efektyviai planuoti treniruotes, stebėti fizinę būklę ir motyvuoti save. Sporto programėlės siūlo įvairias funkcijas – nuo treniruočių planų kūrimo iki širdies ritmo ar sudegintų kalorijų sekimo. Tai ne tik patogu, bet ir padeda geriau suprasti savo kūną bei sporto poveikį sveikatai.
Į viršų