• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karalienė Elizabeth II ir princas Philipas lapkričio 20-ąją minėjo savo santuokos metines. Pora prie altoriaus žengė ir amžiną meilę prisiekė 1947 metais.

Karalienė Elizabeth II ir princas Philipas lapkričio 20-ąją minėjo savo santuokos metines. Pora prie altoriaus žengė ir amžiną meilę prisiekė 1947 metais.

REKLAMA

Pora susipažino dar prieš Antrąjį pasaulinį karą, kai buvo paaugliai ir ėmė susirašinėti, o vėliau šie santykiai peraugo į rimtesnius jausmus.

Savo būsimąjį sutiko 13-os metų

Tam tikra prasme tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio.

Elizabeth nusižiūrėjo savo būsimą vyrą, tuo metu išvaizdų 18-metį blondiną karininką Philipą Mountbatteną (Filipą Mauntbaten), būdama vos 13-metė, tačiau jų pasaką primenančios vestuvės garsiojoje Vestminsterio abatijoje įvyko tik po aštuonerių metų – 1947-ųjų lapkričio 20 dieną.

Rožėmis išsiuvinėtą, 10 tūkst. perlų ir krištolų išpuoštą atlasinę suknelę vilkėjusi princesė tą dieną spindėte spindėjo.

REKLAMA
REKLAMA

Garsusis britų politikas Winstonas Churchillis, kurio vadovaujama Konservatorių partija tuo metu buvo opozicijoje, pavadino šias nelengvu pokario metu surengtas prašmatnias vestuves „spalvų blykstelėjimu sunkiame kelyje, kuriuo einame“.

REKLAMA

Dar neišblėsus prisiminimams apie neseniai pasibaigusį karą ir nuogąstaujant dėl antivokiškų nuotaikų, keli princo Philipo giminaičiai vokiečiai, tarp jų – trys jo seserys – į iškilmes pakviesti nebuvo.

To meto visuomenėje ši santuoka dėl princo Philipo kilmės ir padėties nebuvo priimta labai palankiai – jis yra Graikijos ir Danijos karališkųjų šeimų palikuonis, o vedybų momentu jo finansinė padėtis buvo labai bloga.

Nepaisant to, santuoka yra pavydėtino tvarumo: pora minėjo jau 73-ąsias bendro gyvenimo metines.

Elizabeth II sostą užima nuo 1952 metų ir yra ilgiausiai valdantis dabartinis monarchas pasaulyje. 

REKLAMA
REKLAMA

Karalienė vis dar vykdo savo pareigas, o princas Philipas 2017-ųjų vasarą pasitraukė iš aktyvaus visuomeninio gyvenimo ir leidžia atsiradusį laisvalaikį skaitydamas bei tapydamas.

Šalyje siaučiant koronaviruso pandemijai, 94 metų monarchė ir 99 metų Edinburgo kunigaikštis dėl savo garbaus amžiaus ir didesnės rizikos saugumo sumetimais izoliavosi Vindzoro pilyje.

Trys iš keturių Elizabeth II ir Philipo vaikų – Charlesas (Čarlzas), Anne (Ana) ir Andrew (Endrius) – yra išsiskyrę, o jų tėvų santuoka gyvuoja jau ilgiau kaip septynis dešimtmečius netemdoma jokių viešų nesantaikos ženklų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Laikosi griežtos taisyklės

Kaip ir kiekvieno Anglijos gyventojo, taip ir karalienės Elizabeth II Kalėdos šiais metais buvo kardinaliai kitokios. Tačiau vienos tradicijos karalienė griežtai laikosi kasmet.

Ar žinojote, kad papuoštą kalėdinę eglutę karalienė laiko iki pat vasario mėnesio? O to priežastis – išties labai jautri.

Dauguma gyventojų kalėdines dekoracijas nurenka netrukus po Naujųjų, Lietuvoje įprasta eglę nupuošti iki sausio 6 dieną, nes daugelyje valstybių galioja prietaras, kad jei eglė bus papuošta ilgiau – metai bus nesėkmingi.

REKLAMA

Tačiau karalienė visus prietarus ignoruoja ir eglę papuoštą laiko dar geru mėnesiu ilgiau, nei įprasta.

Tokiu šventiniu būdu ji kasmet pagerbia savo tėvo – karaliaus George VI – atminimą, kuris Anapilin išėjo vasario 6 dieną, būdamas vos 56 metų amžiaus. Karalius mirė Sandrighamo rezidencijoje, kur karalienė kasmet praleisdavo visą šventinį laikotarpį.

Dažniausiai praėjus dar kelioms dienoms po mirties metinių, karalienė išvyksta iš rezidencijos ir tik tuomet būna nurenkamos kalėdinės dekoracijos.

REKLAMA

Planai mirus karalienei

Nepaisant fakto, kad Jungtinės Karalystės karalienė Elizabeth II yra vis dar sveika ir gyva, jau yra parengtas ir išdėstytas kruopštus veiksmų planas, kurių bus imtąsi, kai ši mirs.

Veiksmai, kurių bus imtąsi mirus karalienei, buvo rengiami jau nuo 1960 metų, tačiau iki šiol jie buvo laikomi paslaptimi, kodiniu pavadinimu „Operation London Bridge“ (liet. Londono tilto operacija).

Pagal naująjį pranešimą, visų pirma karalienės privatus sekretorius, seras Christopher Geidt, susisieks su tuometiniu ministru pirmininku, panaudodamas kodinį žodžių junginį „London Bridge is down“, informuojantį apie jos mirtį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kodinis žodžių junginys bus naudojamas siekiant išvengti, kad komutatoriaus operatoriai sužinotų apie šią naujieną, prieš pranešant apie tai valdžiai. Tuomet bus pradėta Londono tilto operacija (angl. London Bridge Operation) – labai organizuoti veiksmai, kurie pasibaigs monarchės laidotuvėmis.

Monarchė bus palaidota praėjus 12-ai dienų po jos mirties.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų