Policininkai į įvykio vietą iškvietė „Aro“ kovotojus. Per derybas senjorą policininkai ir artimieji įtikino ginklą nuleisti ir jį išvežė į psichiatrinę ligoninę.
Du ugniagesių ekipažai bei policijos ekipažas atskubėjo į Vilniaus Pašilaičių mikrorajoną. Iškvietimas į gaisrą pasisuko netikėtai: viename iš butų gyvenantis senolis į pareigūną nutaikė legaliai laikomą revolverį ir juo grasino.
Prieš tai viename iš Medeinos gatvėje esančių daugiabučių suveikė priešgaisrinės apsaugos signalizacija. Pareigūnai į butą patekti negalėjo, niekas neatidarė durų.
Aukštalipiai gelbėtojai, nusileidę nuo stogo per 9 aukšte esantį balkoną, pateko į butą ir padėjo pareigūnams į jį patekti. Tačiau bute policininkus 86-erių senolis pasitiko su legaliai laikomu ginklu rankoje. Kaimynams teko stebėti visą dramą.
„Susiruošiau miegoti, gal pusę 12, išsijungiau šviesą, ir pamačiau, kad lauke šviesos, švyturėliai. Šalikelyje 4 berods gaisrinės automobiliai. Kiek skaičiau, kažkoks vyriškis pasitiko su pistoletu policininkus. Bijojau eiti miegoti, kol visi neišsivažinėjo“, – pasakoja vilnietė Rugilė.
Policijos atstovas Ramūnas Matonis sako, kad pareigūnai, pamatę į juos nukreiptą revolverį, atsitraukė, iškvietė „Aro“ pareigūnus. Juos atvykusius pro langus stebėjo ir nufilmavo kaimynystėje gyvenantys žmonės.
„Pamatė į juos nukreiptą ginklą tikrą. Pareigūnai atsitraukė, prasidėjo derybos“, – sako R. Matonis.
Ginklą išsitraukė dėl problemų su sveikata
„Aro“ šturmo neprireikė – vyriškį pavyko įkalbėti.
„Įsitraukus ir artimiesiems, giminaičiams, pavyko įkalbėti asmenį nuleisti ginklą, asmuo buvo pristatytas į ligoninę“, – teigia policijos atstovas R. Matonis.
„Tą vyrą išsivedė tik gal pusę 3“, – tvirtina kaimynė Rugilė.
„Pirminiais duomenimis, asmuo turi tam tikrų problemų su sveikata, dėl to jam kažkas pasivaideno ir jis išsitraukė ginklą. Kiekvienas asmuo, norėdamas gauti ginklą, turi pateikti psichiatro pažymą, kad jis neturi problemų. Kai jis gavo leidimą ginklui, tokių problemų neturėjo“, – teigia R. Matonis.
Tačiau esą sveikatą turintiems ginklą reikia tikrintis kas penkerius metus.
„Problema tame, kad per tuos penkerius metus asmuo gali susirgti psichine liga, o policija to nesužino“, – tvirtina policijos atstovas.
BPC praneša, kad iki pareigūnams patenkant į vyro butą, jis skambino ir skundėsi, kad į jo butą bando patekti pareigūnais prisistatantys žmonės. Senolis šiuo metu psichiatrinėje ligoninėje. Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui.
Anot R. Matonio, šiemet tarnybos metu buvo sužeisti 88 pareigūnai.
Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.