Rusijos prezidentas rieda geležinkelio bėgiais, kurie jam kainavo tiek, kiek jis vargu ar galėjo įsivaizduoti 2014-aisiais, kai jo ginkluoti kariai be skiriamųjų ženklų pradėjo pusiasalio karinių bazių ir vietos valdžios institucijų pastatų užėmimą.
Po pusiasalio okupacijos kaip iš gausybės rago pasipylusios sankcijos grobuoniškai Rusijai, anot jos pačios finansų ministro, kainavo apie 36 mlrd. eurų, jau nekalbant apie dar mažiausiai 90 mlrd. eurų nuostolių dėl kritusios naftos kainos.
Taigi maždaug 3 mlrd. € kainavęs, 2016-aisiais statyti pradėtas Kerčės tiltas Rusijai kainavo keliasdešimt kartų daugiau, nei vien šios konstrukcijos statyba.
Birželį čia, žadama, riedės krovinių vagonai, o pirmas traukinys su keleiviais Kerčės tiltu, esą riedės pirmą Kalėdų dieną.
19 km ilgio tilto dalis skirta automobiliams buvo atverta pernai gegužę – tuomet keliu taip pat pirmas riedėjo Putinas. Vairavo oranžinį „Kamaz“ savivartį.
Anot Kijevo – Kerčės tilto statyba sujungiant Rusiją su okupuotu pusiasaliu, aplenkiant Ukrainos kontroliuojamas teritorijas – tai ciniškas tarptautinės teisės nepaisymas.
Bet Kremliui, panašu, teisių nepaisymas – įprasta praktika. Kaip ir pasaulio smerkiamos, Krymo pusiasalyje rusų vykdomos represijos prieš tenykščių totorių mažumas.