Pirmieji į 2021-uosius žengė Naujosios Zelandijos gyventojai, o netrukus po jų viltingai naujus metus sutiko ir Australijos bei Azijos šalių gyventojai.
Europoje Naujųjų dar tik laukiama. Tiesa, daugelyje šalių šventės miestų aikštėse ir gatvėse nebus. Trečią XXI amžiaus dešimtmetį milijonai žmonių pasitinka namuose.
Po septynių savaičių karantino ir griežtų suvaržymų Naujoji Zelandija skelbia pažabojusi pandemiją, tad Lietuvoje, laikrodžiams mušant pirmą valandą dienos, pamatyti įspūdingus fejerverkus dangų drebinančius virš 328-erių metrų Oklando „Sky Tower“ bokšto galėjo kiekvienas norintis. Čia pasidžiaugti sudėtingų metų pabaiga sugužėjo minios žmonių.
Ankščiau už Naująją Zelandiją Naujieji sutikti tik nedidelėse Ramiojo vandenyno salų valstybėse Kiribatyje ir Samoa.
Netrukus Naujuosius sutinka ir Australija. 15 valandą Lietuvos laiku spalvingomis pirotechnikos salvėmis sužimba žymieji Operos rūmai ir visas Sidnėjaus uostas.
Įspūdingas ugnies spektaklis miestą drebina ištisas septynias minutes.
Įprastai pamatyti vieną didžiausių pirotechnikos šou pasaulyje čia suplūsta šimtai tūkstančių žmonių. Šiemet pakrantės beveik tuščios. Į jas galima patekti tik su specialiais leidimais. Prieš kelias savaites šalyje vėl ėmus plisti koronavirusui, šalies valdžia žmones paprašė likti namuose, o populiarias susibūrimo vietas užtvėrė. Šalyje vėl įvesta privalomas kaukių dėvėjimas, o namuose iki 15-ių ribojami žmonių susibūrimai.
Nauji metai nenumaldomai ritasi per visą pasaulį, o 24 valandas truksianti šventinė banga netrukus pasieks ir Europą.
Ispanijoje, Naujų metų išvakarėse, miestų centruose gausybė policijos. Kaip ir daugelis kitų, Madrido centrinė Puerta del Sol aikštė 22 valandą vakaro bus uždaryta. Visoje šalyje iki 8-tos vakaro turi užsidaryti ir barai bei restoranai. Galbūt ne veltui – švęsti mėgstantys ispanai sako, kaip niekada laukiantys šių metų pabaigos.
Paryžiuje žmonės skuba į parduotuves apsirūpinti delikatesais ir vynu. Aštuntą valandą vakaro šalyje įsigalios komendanto valanda. 100 tūkst. policijos pareigūnų žada užtikrinti, kad net ir labiausiai švęsti nusiteikę prancūzai nekištų nosies iš namų, o, reikalui esant, vakarėlius žada nutraukti ir namuose. Nusprendę nepaklusti, pinigines paploninti rizikuoja mažiausiai 135 eurų bauda.
Berlyne, dar žinomame kaip Europos linksmybių sostinė, Naujieji taip pat bus sutikti kaip niekada tyliai. 3 dienos iki Naujųjų metų – vienintelis metas, kai vokiečiai legaliai gali nusipirkti pirotechnikos. Šiemet saliutai per naujus metus uždrausti. Šalies valdžia sako, negalinti rizikuoti nuo jų nusvilusius vokiečius gabenti gydyti į koronaviruso pacientais perpildytas ligonines. Paskutinėje per savo karjerą naujametėje kalboje kanclerė Angela Merkel pripažino, kad 2020-tieji buvo sunkiausi metai per jos ilgą karjerą.
„Manau, neperdėsiu sakydama, kad per paskutinius 15 metų niekada prabėgę metai mums nebuvo tokie sunkūs. Ir, nepaisant visų rūpesčių ir skepticizmo, į Naujuosius mes niekada nežvelgėme turėdami tiek daug vilties“, – sako Vokietijos kanclerė Angela Merkel.
Namuose Naujuosius metu sutikti turės daugelis europiečių. Tuo metu už Atlanto, garsiojoje Niujorko Taimso aikštėje paskutines Naujų metų sekundes skaičiuoti ruošiamas krištolinis rutulys. Čia Naujieji metai prasidės 7-tą valandą ryto Lietuvos laiku. Tiesa, ikonišku laikomą naujų metų renginį amerikiečiai taip pat turės stebės per ekranus iš namų.