O nuomininkų norai patys įvairiausi.
„Visą laiką ieško nykštukų, visą laiką ieško Kalėdų senelio kostiumo, snieguolių kostiumo“, – sako „Kūrybingo laisvalaikio“ vadovė Asta Virbickienė.
Dar svarbu, kaip sako kostiumų nuomos salono vadovė, kokius metus pranašauja rytų horoskopas. Kadangi artėja pelės arba žiurkės metai, tad klientai dairosi graužiko apdarų. Kostiumai iš filmuko Spragtukas, labiausiai pageidaujami. Pastaraisiais metais norinčiųjų išsinuomoti teminius drabužius Kalėdoms daugėja. Žmonės tampa laisvesni, ir nebijo šventiniam vakarui persikūnyti į pasakų personažus.
„Kažkada prieš dešimt metų, prieš aštuonis metus tai buvo darbe. Darbo šventės, darbo tie vadinamieji aprangos kodai. Tai vienas iš tokių pastebėjimų, kad žmonės namuose švęsdami nuomojasi ar perka kostiumus“, – teigia A. Virbickienė.
Moteris sako, kad žmonės renkasi čia, Lietuvoje, siūtus drabužius. Esą tokiuose kostiumuose daugiau švenčių dvasios. Drabužių nuomos kaina įvairi – ir 15, ir 20 eurų parai, ar dar brangiau. Priklauso nuo kostiumo, ir kelioms dienoms yra nuomojamas.
Ir ne tik nuomos salonuose gausu norinčių pasipuošti Kalėdoms. Prekybininkai sako, kad karnavalinio kostiumo dairomasi ir prekybos centruose. Žmonės šluoja viską – lankelius, apdarus ir Kalėdų senelio kostiumus.
Bet ne visi randa, ko ieškantys. Dvejų darželinukų mama Erika savo mažylio Kalėdų šventei darželyje intensyviai dairosi nykštuko apdarų. Moteris sako kol kas nesėkmingai. Ir svarsto ar tik nereikės adatos ir medžiagų imtis pačiai:
„Nu, tikriausiai jau patiems lengviau, nes jau ir internete jau pagrinde viskas yra išparduota.“
Vienas prekybos tinklų sako karnavalinių kostiumų pardavimai auga it ant mielių. Perkamos ir kaukės, ir įvairių peronažų kostiumai. Prekybininkai paskaičiavo – pavyzdžiui, nykštuko kepurėmis pradėta prekiauti vos prieš savaitę ir per savaitę jų parduota per 2 tūkst. O dairosi žmonės ne tik kepurių, pirkėjai šluoja Kalėdų senelio kostiumus, įvairių personažų kaukes.
„Dažnai mergaitės nori būti princesėmis, tai jomis nori būti ir visus metus, nori būti ir per Kalėdas. Tai tam kartais turi įtakos ir kai kurių filmukų personažai. Pavyzdžiui, Elza ir panašiai, ir tai irgi tampa Kalėdiniu kostiumu“, – kalbėjo „Maximos“ atstovė spaudai Rima Aukštuolytė.
Ponia Janina dairosi nykštuko kepuraitės anūkei. Tiesa, daugiau nei trisdešimt metų pedagoge dirbusi vilnietė prasitaria kostiumus visada siūdavusi pati. Nes ir pirkti nebuvo, ir norėjosi originalumo:
„Anksčiau būdavo tokie rusiški žurnalai tokie, tai aš išplėšdavau iš paskutinių lapų ten tokius, kai ateidavo tie žurnalai. Ir tą kolekciją turėjau. Ir vis pasižiūrėdavau, kas tinkamo, nes reikėdavo ir mokyklai pasiruošti.“
O štai prekybininkai sako pastebintys, kad kartais neapsimoka nei siūti, nei kirpti, esą nusipirkti kokią kepuraitę, ar visą kostiumą yra pigiau nei kurti kostiumą patiems. Nes kainos čia svyruoja nuo keliasdešimties centų iki keliasdešimties eurų.