• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Uždarius avarinės būklės Ariogalos tiltą ūkininkai atsidūrė aklavietėje. Norėdami pasiekti savo laukus dabar jie turi važiuoti šimtus kilometrų. Kyla bėdų ir aptarnaujančioms tarnybos. Ir Raseinių valdžia, ir patys ūkininkai sako ne kartą prašę automobilių kelių direkcijos leisti jiems važiuoti autostrada, kad būtų arčiau. Tačiau kelių direkcija ūkininkų nė girdėti nenori.

Uždarius avarinės būklės Ariogalos tiltą ūkininkai atsidūrė aklavietėje. Norėdami pasiekti savo laukus dabar jie turi važiuoti šimtus kilometrų. Kyla bėdų ir aptarnaujančioms tarnybos. Ir Raseinių valdžia, ir patys ūkininkai sako ne kartą prašę automobilių kelių direkcijos leisti jiems važiuoti autostrada, kad būtų arčiau. Tačiau kelių direkcija ūkininkų nė girdėti nenori.

REKLAMA

Traktorius abipus magistralės Vilnius–Kaunas netoli Ariogalos rikiuoja ūkininkai. Jie įsiutę, mat uždarius Ariogalos tiltą per Dubysą iki savų laukų priversti važiuoti milžiniškus atstumus.

„Tas atstumas, kuris būdavo anksčiau, apie 30 kilometrų, dabar pagal siūlomus maršrutus iš kelių direkcijos, apie 150 kilometrų pirmyn atgal suvažinėjant su traktoriumi“, – sako ūkininkas Darius Čepas.

„Lėktuvu geriausia skristi, jei turėtumėm lėktuvą“, – kalba ūkininkas Linas Bielskis.

Gaišta laiką, eikvoja kurą, taip teršdami gamtą ir dar ne visur pravažiuoja.

„Jei jie siūlo pro aną pusę, pro Raseinius važiuoti, tai ties Raseiniais neišlenda kombainas su vežimėliu, užstringa“, – aiškina ūkininkas Valdas Morkus.

REKLAMA
REKLAMA

Į susitikimą atvykęs Raseinių meras sako, kad dėl vasarį uždaryto avarinės būklės Ariogalos tilto kyla problemų visiems.

„Dienai mokiniai turi keltis anksčiau, komunalininkai važiuodami rinkti atliekas, turi daryti lankus, technika, kilometražas ir tai atsistoja į tam tikras sąnaudas“, – tvirtina Raseinių meras Andrius Bautronis.

REKLAMA

O ūkininkai su baime laukia javapjūtės. Kai pilni grūdų sunkvežimiai zuja nesustodami.

Nerimauja ir grūdų supirkėjai.

„Javapjūtės metu, grūdų paruošos metu, būna intensyvus judėjimas, čia nėra kada palaukti... Liepos mėnuo ateis labai greitai“, – tikina „Ariogalos grūdų“ laboratorijos vedėja Skaidra Šilingė.

Ūkininkai atsidūrė aklavietėje – dėl uždaryto tilto artimiausias maršrutas jiems būtų per autostradą, bet ja važiuoti žemės ūkio technikai draudžiama. Jie tikisi, kad Lietuvos automobilių kelių direkcija darys išimtį.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes tik prašom, kad jie sureaguotų ir rastų sprendimą, suprantam, kad tilto nepastatys, bet autostradą kilometrą 200 metrų apribot greitį – nieko neatsitiks“, – tvirtina Kilupių kaimo seniūnaitis Aurimas Gelžinis.

„Leisti magistrale važiuoti – vienintelis sprendimas šiai dienai“, – kalba ūkininkas Dainius Noreika.

Tačiau Automobilių kelių direkcija tokių prašymų nė girdėti nenori.

„Dėl eismo saugos norime priminti, tame kelio ruože yra leistinas greitis vasaros metu 130 km/h, apie 15 tūkstančių automobilių kiekvieną parą pravažiuoja, iki 3000 sunkiasvorio, lėtaeigės žemės ūkio technikos išvažiavimas į tokį kelią padidina eismo įvykių riziką“, – aiškina Automobilių kelių direkcijos atstovas Aivaras Vilkelis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jai direkcija pati tvarko tiltus, tvarko magistralėj atkarpas, jie užsidaro tam tikras juostas, organizuoja eismą ir susidarę kamščiai tada nėra problema?“, – klausia ūkininkas Vaidas Juška.

Nenorintiems važiuoti didelių atstumų, direkcija siūlo alternatyvas.

„Galbūt žemės ūkio techniką transportuoti kitomis priemonėmis, tralais, sunkvežimiais, suprantama, kad tai nepatogumas, bet jis laikinas, kol tiltas bus uždarytas ir rekonstruotas“, – sako A. Vilkelis.

REKLAMA

O tai esą truks iki kitų metų vidurio. Bet tokie pasiūlymai tik dar labiau pykdo ūkininkus ir vietinę valdžią.

„Pasiūlė nusipirkti tralą asmeninį, pažiūrėjau skelbimus – 50 štukų, kas mokės?“, – piktinasi ūkininkas Raimondas Viršilas.

„Brasta važiuot per Dubysą, tai sakau, jūs iš aplinkosaugos gaukit leidimą, kad leistų bent privažiuot prie Dubysos su traktorium, o ne privažiavimui“, – sako A. Bautronis.

REKLAMA

Kol ūkininkai su valdžia tariasi, ką daryti, prisistato ir policija, traktorių vilkstinės kelia tarimų.

„Paprasčiausiai kažkas paskambino, pranešė, kad gal kažką nori padaryt negero, išvažiuoti, eismą trukdyt... Mes atvažiavom pasidomėti, kas vyksta, čia nieko kol kas baisaus“, – teigia pareigūnas Svajūnas Deveika.

Ūkininkai sako, dar palauksią. Rinks parašus ir vėl belsis į Vilniaus institucijų duris. Jei šios nereaguos, prabyla ir apie didesnes protesto akcijas ir žada net blokuoti greitkelį.

Gal kreiptūsi į kariuomenę, Turi pantoninių tiltų, galėtų padėti tautiečiams.
O kodel neirengia laikino tilto per Dubysa, kol pagrindini remontos
LR automobiliu kelių direkcija neaišku kam ir kaip dirba. Kodėl nenumato minimalių apvažiavimo atstumų ir neįrenginėja apvažiavimo kelių ,o sunkina padėtį gyventojams ? Ar vykdo savo misiją ir priesaiką Susisiekimo ministras?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų