Kol šie australai aludėje gurkšnoja alų, už sienos – neįtikėtinas aludarių eksperimentas. Prie alaus statinių burbuliuoja du bioreaktoriai su milijardais jūros mikrodumblių. Jie šiltnamio efektą sukeliantį anglies dvideginį paverčia deguonimi.
„Taip galime kovoti su klimato kaita, nes šie dumbliai anglies dvideginį paverčia deguonimi 400 kartų greičiau nei medis“, – teigia mokslininkas Peteris Ralphas.
Pasirodo, anglies dvideginis, išsiskiriantis gaminant šešis butelius alaus, atmosferoje pasisavinamas net per tris dienas. O štai šie du 400 litrų reaktoriai per gerokai trumpesnį laiką sukuria deguonies tiek, kiek du hektarai krūmynų.
„Iš esmės šie mikrodumbliai suryja anglies dvideginį, kurie jį naudoja fotosintezei. Taip susidaro daugiau dumblių, išsiskiria deguonis ir pasaulis jam tampa geresne vieta“, – aiškina idėjos sumanytojas Oscar McMahon.
Australai su mikrodumblių eksperimentais nori žengti ir toliau. Aiškėja, kad nedidelį kiekį mikrodumblių įdėjus į gyvulių pašarus, kone penktadaliu mažėja jų metano emisijos. Jos taip pat prisideda prie šiltnamio efekto. Šio eksperimento iniciatoriai įsitikinę, kad mikrodumbliai ir jų naudojimas ateityje taps neatsiejama tvarumo politikos dalimi.