Toks pažadas buvo įrašytas į rinkimus Škotijoje neseniai laimėjusių valdančiųjų programą.
Keturių dienų darbo savaitė turėtų būti išbandyta 12 mėnesių viešajame sektoriuje, o jei bus nuspręsta, kad ji pasiteisins, ketinama ją taikyti plačiau.
Šalies valstybės tarnybos reformos gairėse teigiama: „Iki šių kalendorinių metų pabaigos pradėti bandomąjį keturių dienų darbo savaitės viešajame sektoriuje projektą, siekiant įvertinti, kokią naudą gerovei, aplinkai ir našumui galėtų duoti keturių dienų darbo savaitė“.
Keturių dienų darbo savaitė nebūtinai reiškia, kad žmogus dirbs tik keturias dienas, teigiama kampanijos „4 dienų darbo savaitė“ pranešime.
Priešingai, 32 darbo valandos galėtų būti paskirstytos per daugiau dienų, kad darbuotojai galėtų pasiekti geresnę darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą.
Škotijos žalieji teigė, kad perėjimas prie šio modelio galėtų „iš esmės pakeisti mūsų gyvenimo ir darbo būdą“.
Škotijos Žaliųjų partija ir parlamento darbuotojai jau pritaikė keturių dienų darbo savaitę ir pasiekė teigiamų rezultatų, teigė partija.
Jie pridūrė: „Geresnė darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra, mažiau streso ir gebėjimas geriau susidoroti su stresinėmis situacijomis bei didesnė savo gyvenimo kontrolė – tai tik keletas iš privalumų, apie kuriuos jie pranešė.“
2022 m. baigėsi šešis mėnesius trukusi bandomoji programa, kurioje dalyvavo 61 Didžiosios Britanijos įmonė, įdarbinusi 2900 žmonių, o 56 iš jų įsipareigojo tęsti šią veiklą tam tikra forma.
Pranešama, kad Škotijos vyriausybės patarėjai tikisi, jog sėkmingas schemos išbandymas kai kuriose Škotijos viešojo sektoriaus dalyse galėtų tapti platesnių pokyčių katalizatoriumi ir privačiajame sektoriuje.