Kaip teigiama pranešime, įmonės atstovas už tai patrauktas administracinėn atsakomybėn.
Federacija sausį kreipėsi į VDI prašydama patikrinti informaciją apie galimus pažeidimus dėl minimalaus poilsio ir maksimalaus darbo laiko normų pažeidimo, taip pat dėl viršytos leidžiamos metinės viršvalandžių normos.
Dėl darbo apmokėjimo sąlygų su vadovybe nesutarianti „Achemos“ profesinė sąjunga, vienijanti daugiau nei trečdalį darbuotojų, nutarė vasario 8 dieną pradėti neterminuotą streiką. Pagrindinis jos reikalavimas yra pasirašyti kolektyvinę sutartį, pagal kurią atlyginimai būtų indeksuojami kasmet, darbuotojams būtų mokamos premijos.
Pasak „Achemos“, skundai dėl viršvalandžių yra puolimas prieš bendrovę.
„Manome, kad šiandieniniame kontekste, kai „Achemos“ profesinė sąjunga inicijuoja darbuotojų streiką, skundai dėl viršvalandžių yra tolesnis puolimas prieš bendrovę. Ši problema yra sena ir viršvalandžiai visada buvo, tačiau profsąjunga tyčia jos nederina, nors to prašo patys darbuotojai. Kiekvienas darbuotojas, norintis dirbti viršvalandžius yra pateikęs prašymą raštu ir tai yra daugiau darbuotojų iniciatyva, o ne įmonės.
Įmonė, siekdama sumažinti viršvalandžius, įsteigė papildomus 11 etatų ir taip viršvalandžių skaičius buvo sumažintas, tačiau dėl pandemijos ir ženkliai išaugusio sergančiųjų darbuotojų skaičiaus viršvalandžių visai panaikinti nepavyko, ką tikimės išspręsti artimiausiu metu“, – rašoma „Achemos“ komentare.