• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pajūryje nuolatos augančios statybų kainos ne vieną pirkėją verčia susimąstyti, ar tikrai visi statytojai šiame didžiulę paklausą turinčiame regione yra sąžiningi. Apie tai, kokios nuotaikos šiuo metu vyrauja Lietuvos pajūrio nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkojedomėjosi TV6 laida „Statybų gidas“.

Pajūryje nuolatos augančios statybų kainos ne vieną pirkėją verčia susimąstyti, ar tikrai visi statytojai šiame didžiulę paklausą turinčiame regione yra sąžiningi. Apie tai, kokios nuotaikos šiuo metu vyrauja Lietuvos pajūrio nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkojedomėjosi TV6 laida „Statybų gidas“.

REKLAMA

Statistikos mėgėjai ir nekilnojamojo turto vystytojai jau ne pirmą mėnesį garsiai kalba apie augantį pirkėjų apetitą. Tai lemia mažėjančios bankų paskolų palūkanos, o būstas prie jūros visais laikais buvo geidžiama prekė.

Patarė, kaip įsivertinti parduodamą būstą

Būsto kainos pajūryje kaip visada išlieka aukštos, o atsiradus pasiūlymui žemesne kaina ne visada pirkėjams reikėtų pasiduoti emocijoms ir skubėti jį pirkti bijant, kad tokio pasiūlymo greitai nebeliks.

„Pajūryje pigūs butai yra, sakyčiau, su šauktuku ir klientui iškart turėtų atsirasti šauktukas, kodėl tas būstas yra santykinai pigesnis negu rinkos vertė ir turėtų turbūt netgi labiau pasidomėti, kas vysto, kas parduoda, kad „neužšoktų“ ant kokios negeros situacijos“, – sakė samatele.lt statybų kainų ekspertas Mindaugas Laučys.

M. Laučys Lietuvos pajūrį vadina amžino augimo zona ir puikia vieta investuoti, o būtent tai traukia nemažai įvairaus plauko vystytojų.

„Ta vieta traukia nemažai vystytojų, kurie nori ten tą turtą vystyti, parduoti ir uždirbti, bet traukia ir ne visai sąžiningus vystytojus. Tai tiesiog toks patarimas būtų: nesižavėti visą laiką gražiais paveiksliukais, nes yra vystytojų, kurie dar nieko nėra pradėję, tiesiog kompiuteryje sumodeliavę, kaip turėtų atrodyti suremontuotas pastatas, kaip jo butas atrodys ir, manau, tikrai yra dalis žmonių, kurie perka nieko nematę tiesiog iš paveikslėlio, vizualizacijos“, – nuvykti apžiūrėti perkamą objektą visada rekomenduoja M. Lučys. 

REKLAMA
REKLAMA

Pasak eksperto, būtina pasidomėti, kas pardavinėja tą turtą, ar neturėjo kokių problemų praeityje, taip pat rekomenduoja pakalbėti su teisininku.

„Teisininkai turi būdų, kaip kitaip patikrinti tą asmenį negu jūs ir tikrai išleisite ten tą 100 ar 200 eurų, savo laiką tiesiog išleisite, bet būsite prieš save ramūs, kad padarėte kažką, kad apsidraustumėte save. Nes visi yra matę televizijos laidų, kad dalis žmonių tiesiog būna apgauti, išdurti“, – patarė M. Lučys. 

REKLAMA

Kaip elgiasi nesąžiningi pardavėjai?

Laidos pašnekovas pateikė ir konkretų pavyzdį iš praktikos, kaip buvo bandoma pasipelnyti.

„Tiesiog nuperkamas labai apleistas statinys, pastatas. Dažnai jo konstrukcijų būklė būna abejotina, net sunku pasakyti, ar dalis tų konstrukcijų gali būti eksplotuojama, ar ne. Kaip tada žaidžia tas ne visiškai sąžiningas vystytojas? Gerai, jeigu jis dar apšiltina tą pastatą, kad kažką su konstrukcijomis ypatingo padarytų irgi dar klausimas, nes visa tai kainuoja.

Grubiai tariant, kažkiek apšiltina, uždeda kažkokią tai išorės apdailą, sutvarko stogą, kad nebėgtų, gražiai padažo, užklijuoja gražias plyteles, įrengia viduje elektrą, padaro estetinį pakeitimą, bet iš esmės jūs perkate kiaurą pastatą“, – sandarumo ir akustinį testą prieš įsigyjant būstą visada rekomenduoja pasidaryti M. Lučys.

Visą laidos ištrauką apie būsto rinką žiūrėkite straipsnio viršuje. 

Laidą „Statybų gidas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 09:30 val. per TV6.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

##UArticlesInsert_Video_getVideo_tv3Play/9257132/autoplay=0#

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų