• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ne paslaptis, kad renkantis automobilį spalva nėra vienas svarbiausių kriterijų. Vis dėlto lietuviai pirmenybę teikia paprasčiausioms, labiausiai neišsiskiriančioms spalvoms, kurios kasmet sudaro apie 80 proc. visų įregistruotų automobilių spalvų.

Ne paslaptis, kad renkantis automobilį spalva nėra vienas svarbiausių kriterijų. Vis dėlto lietuviai pirmenybę teikia paprasčiausioms, labiausiai neišsiskiriančioms spalvoms, kurios kasmet sudaro apie 80 proc. visų įregistruotų automobilių spalvų.

REKLAMA

Ekspertai nurodė, kad praktiškiausia ir populiariausia spalva yra pilka, o kalbant apie „spalvotas“ mašinas – pirmoje vietoje yra mėlyna.

Vis tik kasmet parduodami pavieniai automobiliai, kurių spalvos yra išskirtinės, pavyzdžiui, oranžinė, violetinė, veidrodinio atspalvio ir pan.

Šiuos automobilius parduoti būna sunkiausia, nes dažnai tokių spalvų mašinos būna brangesnės.

O apskritai pirkėjai vengia perdažytų transporto priemonių, nes tai būna padaryta nebūtinai dėl grožio.

Virš 80 proc. automobilių – tų pačių populiariausių spalvų

„Autogidas.lt“ portalo atstovė Julija Martinkevičienė pastebi, kad pirkėjai, rinkdamiesi automobilį, dažniausiai žiūri į bendrą automobilio būklę.

REKLAMA
REKLAMA

Visgi kalbėdama apie automobilių spalvas ji nurodė, kad žurnalas „Forbes“ praėjusiais metais vaizdingai įvardijo spalvų tendencijas automobilių rinkoje.

REKLAMA

Pasak žurnalo, žvelgiant į automobilius, susidaro jausmas, kad žiūri nespalvotą televizorių, nes maždaug trys ketvirtadaliai automobilių – juodi, balti ir pilki arba sidabriniai.

Iš viso šios spalvos sudaro net 78,6 proc. visų automobilių, taigi ryškiaspalvis automobilis gatvėse yra vos kas penktas.

„Panaši tendencija yra ir Lietuvoje. Tačiau mūsų šalyje juodi, balti ir pilki automobiliai sudaro net daugiau nei 80 proc. visų automobilių.

Kalbant apie „spalvotus“ automobilius, tai Lietuvoje taip pat, kaip ir kitur pasaulyje – populiariausi yra mėlyni automobiliai“, – savo įžvalgomis dalinosi pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA

„Autoplius.lt“ komunikacijos specialistas Gintenis Dauparas įvardijo, kad šiuo metu portalo skelbimuose daugiausia parduodamų automobilių yra juodi ir sidabriniai. O jų kiekiai pasiskirstę maždaug po lygiai. 

Anot jo, trečioje vietoje pagal pasiūlos kiekį esanti balta spalva nuo juodos ir sidabrinės atsilieka beveik dvigubai:

„Ko gero, pagal pasiūlą galima spręsti ir apie paklausą. Žinoma, didelė dalis pirkėjų renkasi automobilius spalvos nelaikydami vienu iš automobilio kriterijų.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis negalėjo tiksliai atsakyti, kokios spalvos automobilius lietuviai perka dažniausiai, tačiau pasvarstė, jog didžiausia tikimybė, kad juodos, sidabrinės ir baltos, mat šių spalvų automobiliai jau nebe pirmus metus dominuoja šalies keliuose.

Rečiausios spalvos ir kodėl taip sunku jas parduoti

G. Dauparas nurodė, kad sunkiausia yra parduoti nestandartines, ryškias ir iš minios išsiskiriančias spalvas. Pavyzdžiui, salotinę, oranžinę ir pan.

Anot portalo atstovo, tokias spalvas renkasi specifiniai pirkėjai. Taip pat išskirtinėmis spalvomis dažniausiai būna nudažyti ir neeiliniai automobiliai (galingesni, prabangesni, brangesni), o jie taip pat parsiduoda lėčiau.

REKLAMA

„Mūsų portalo skelbimuose violetinės, oranžinės, geltonos ir žalios spalvos automobilių yra mažiausiai“, – atskleidė pašnekovas.

Kalbėdama apie sunkiausiai parduodamas spalvas J. Martinkevičienė atkreipė dėmesį, kad spalvos ne iš gamintojo siūlomos gamos pirkėjams gali kelti daugiausiai klausimų.

Taip yra todėl, kad tokios spalvos gali sukelti nepasitikėjimą dėl automobilio būklės ir papildomų klausimų, ar transporto priemonė nebuvo daužta:

REKLAMA

„Tačiau yra vairuotojų, kurie nori išsiskirti, atkreipti kitų dėmesį, todėl arba patys ryžtasi keisti automobilio spalvą, arba ieško išskirtinės išvaizdos automobilio. Visgi didžioji dalis lietuvių rinkdamiesi automobilį stengiasi būti praktiški.“

Portalo atstovės teigimu, ne paslaptis, kad pačia praktiškiausia automobilių spalva yra laikoma pilka. Ant šios spalvos automobilių kėbulų ne taip akį rėžia dulkės ar purvas.

Ji pridūrė, kad ryškiaspalviai automobiliai neretai yra tapatinami su galingesniais, sportiniais automobiliais. Tad natūralu, kad sportinis automobilis neretai yra brangesnis už tokį patį miesto automobilį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kartais pasitaiko ir margų, auksinių ar violetinių spalvų

„Autogidas.lt“ portalo atstovė išskyrė, kad rečiausios spalvos yra tos, kurių nėra gamintojo siūlomoje spalvų gamoje: „Pavyzdžiui, portale kartais atsiranda skelbimų automobilių, kurie įvardijami „marga“ spalva.“

Ji taip pat pastebi, kad pastaruoju metu automobilių gamintojai siūlo vis daugiau originalių kėbulų spalvų, tokių modelių pradeda daugėti ir antrinėje rinkoje.

J. Martinkevičienės teigimu, pastaruoju metu taip pat populiarėja automobilių kėbulų padengimas įvairiaspalvėmis plėvelėmis. Taip, nedažant automobilio, galima pakeisti automobilio įvaizdį:

REKLAMA

„Tad ir portale „Autogidas.lt“ pasitaiko ryškiai auksinių, veidrodinio atspalvio ar itin ryškių spalvų plėvele aptrauktų mašinų.“

Paklaustas, kokios buvo įdomiausios automobilių spalvos, parduotos 2022 m., „Autoplius.lt“ portalo atstovas įvardijo baltą, geltoną, juodą, mėlyną, oranžinę, pilką/sidabrinę, raudoną, rudą, violetinę ir žalią spalvas.

„Buvo parduota visų šių spalvų automobilių, tačiau kuri iš jų išskirtinė – nežinau“, – pridūrė G. Dauparas.

REKLAMA

Populiariausių spalvų Top 10-tukas

„Regitros“ pateiktais duomenimis, 2021 m. Lietuvoje pirmą kartą iš viso buvo įregistruota apie 172,2 tūkst. lengvųjų automobilių (M1 kategorijos). Net 76,9 proc. jų buvo tų pačių trijų spalvų, t. y. pilkos, juodos ir baltos. Kiek daugiau nei dešimtadalis automobilių buvo mėlyni.

O išskirtinės spalvos automobilių (raudonos, rudos, žalios, geltonos, oranžinės ir baltai juodos) buvo vos 11,4 proc.

Pernai buvo įregistruota 166,1 tūkst. lengvųjų automobilių, iš kurių dar daugiau, t. y. 77,7 proc. buvo tu pačių trijų populiariausių spalvų. Mėlynų automobilių 2022 m. buvo įregistruota šiek tiek mažiau nei 2021 m. (10,2 proc.).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mažiau buvo ir raudonų (4 proc.), ir rudų (3,3 proc.), tačiau šiek tiek padaugėjo žalių automobilių (2,3 proc.). Geltonų ir oranžinių automobilių tiek pernai, tiek užpernai buvo įsigyta tiek pat.

Visgi 2022 m. į Top 10-tuką pateko violetinės spalvos automobiliai, kurie sudarė 0,3 proc. visų įsigytų automobilių.

REKLAMA

Kada kaina priklauso nuo spalvos?

Kalbėdamas apie kainas G. Dauparas atkreipė dėmesį, kad naudoto automobilio kaina dažniausiai nepriklauso nuo spalvos. Tokio automobilio kainą sudaro techninis stovis, komplektacija ir automobilio tipas – spalva retai kada turi įtakos. 

O perkant naują automobilį, pašnekovo teigimu, dažniausiai yra kelios spalvos, kurios yra įtrauktos į automobilio kainą ir iš kurių galima rinktis. Tuomet yra kelios spalvos už papildomą nedidelį mokestį ir kelios išskirtinės, už kurias reikia susimokėti daugiau užsakant automobilį.

REKLAMA

„Tai jei naujo automobilio pirkėjas užsisakė brangią ir išskirtinę spalvą, tokiu atveju, galbūt spalva ir galėtų turėti įtakos, kai automobilis bus pardavinėjamas naudotas. Tačiau tokiu atveju kėbulas turi būti itin prižiūrėtas“, – kalbėjo pašnekovas.

Jis pastebi, kad lietuviai yra pakankamai konservatyvūs automobilių spalvų klausimais. Perkant naudotą automobilį dažniausiai spalva lieka antrame plane ir yra žiūrima į automobilio techninį stovį.

Vis dėlto naujų automobilių pirkėjai po truputį pradeda rinktis ir ryškesnes, labiau išskirtines spalvas:

„Tačiau pokytis nevyksta greitai. Mūsų tautiečiai iš esmės neieško išskirtinių spalvų ir yra labiau linkę rinktis mieste neišsiskiriančias spalvas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų