• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tūkstančiai vairuotojų netikėtai sulaukė baudų už greičio viršijimą. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad dėl netinkamo kelio ženklinimo prievolė susimokėti už neva padarytą pažeidimą buvo skirta be pagrindo, todėl nuspręsta baudas tiesiog anuliuoti. Tačiau ką daryti vairuotojams, kurie paskirtą baudą sumokėjo anksčiau, nei buvo pripažinta klaida dėl neteisingai skirtų baudų?

Tūkstančiai vairuotojų netikėtai sulaukė baudų už greičio viršijimą. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad dėl netinkamo kelio ženklinimo prievolė susimokėti už neva padarytą pažeidimą buvo skirta be pagrindo, todėl nuspręsta baudas tiesiog anuliuoti. Tačiau ką daryti vairuotojams, kurie paskirtą baudą sumokėjo anksčiau, nei buvo pripažinta klaida dėl neteisingai skirtų baudų?

REKLAMA

Prieš kurį laiką pasipiktinę žmonės pradėjo siųsti laiškus žiniasklaidai apie susiklosčiusią situaciją kelio ruože tarp Klaipėdos ir Šilutės, mat sustatyti vidutinio greičio radarai užfiksavo vairuotojus neva viršijus greitį.

Tąkart naujienų portalui tv3.lt besiskundžiantys gyventojai tikino, kad baudas jie gavo už viršytą leistiną 50 km/val. greitį, tačiau stovintys kelio ženklai informavo apie galimybę važiuoti 70 km/val. greičiu. 

REKLAMA
REKLAMA

„Kaip ir daugelis žmonių, buvau nustebęs, kadangi pranešime buvo parašyta, kad šiame kelyje leistinas greitis 53 km/h (įvertinus paklaidą). Kadangi turiu registratorių, peržiūrėjau įrašus, ar tikrai kelio ženklai numato šiame kelyje greitį 53 km/h.

REKLAMA

Kaip ir reikėjo tikėtis, greitis buvo 70 km/val. ir 50 km/val. Nesunku suskaičiuoti, kad vidurkis išeina 60 km/val., o pranešime rašoma, kad vieną dieną mano greitis buvo  65 km/val., o kitą – 67 km/val. Pagal galiojančias KET aš turėjau gauti tik įspėjimą. Taigi važiuodamas namo atkreipiau dėmesį į pasikeitusius kelio ženklus: 70 km/val. buvo apsukti ir palikti tik 50 km/val.“, – tąsyk pasakojo klaipėdietis.

REKLAMA
REKLAMA

Atėjus žiemai, vairuotojus pasiekė kiti pranešimai apie neva gautas baudas minėtame kelio Nr. 141 Kaunas–Jurbarkas–Šilutė–Klaipėda ruože.

Tačiau Lietuvos kelių policijos tarnyba, taip pat Kelių direkcijos atstovai patvirtino, kad daugiau kaip 21 tūkst. vairuotojų išdalintos baudos buvo skirtos per klaidą.

„2022-05-24 sistemai buvo atlikta patikra, kuri galioja iki 2023-05-24. Leistinas greitis nurodytas 53 km/val., kurio parodymai gaunami iš VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos sistemos. Administracinių nusižengimų registro duomenis 2022 m. rugsėjo mėn. sistema užfiksavo 21 484 greičio viršijimo atvejus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos kelių policijos tarnyba 2022-09-30 gavusi iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos informaciją eismo dalyvius nuo 2022-09-19 iki 2022-09-26 klaidino neteisingai sustatyti leistiną greitį ribojantys kelio ženklai. Tarnyba gavusi minėtą informaciją minėtu laikotarpiu pradėtas administracinių nusižengimų teisenas nutraukė“, – kiek anksčiau naujienų portalui tv3.lt komentavo policijos atstovė Jorūnė Liutkienė.

REKLAMA

Dalis gyventojų sumokėjo anuliuotas baudas

Išgirdus žinią apie anuliuotas baudas, kai kurie vairuotojai socialiniame tinkle „Facebook“ įspėjo vieni kitus apie galimybę susigrąžinti pinigus, jeigu anksčiau buvo sulaukta prievolės susimokėti už padarytą pažeidimą.

„Bičiuliai, būkite įdėmūs ir aiškiai skaitykite gautus dokumentus iš policijos.

Rugsėjį pripaišė, kad viršijau greitį, bet protokolą atsiuntė prieš Naujuosius. Apmokėjau baudą 6 eurus, šiandien – kitas laiškas. <...> Dabar, norint atgauti tuos vargingus 6 eurus, reikia į VMI (Valstybinę mokesčių inspekcija – aut. past.) kreiptis. Kiek bus tokių, kurie nuleis ir paliks?“- socialiniame tinkle rašė gyventojas. 

REKLAMA

VMI Nepriemokų administravimo departamento direktorė Džiuginta Balčiūnienė naujienų portalui tv3.lt teigė, kad vairuotojai apie nusižengimą ir apmokėjimo terminus pirmiausiai sužino iš baudą paskyrusių institucijų, pavyzdžiui, policijos, savivaldybių įmonių.

Kiek vėliau informacija perduodama VMI, o mokesčių administratorius papildomai informuoja gyventoją apie paskirtą baudą per „Mano VMI“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu gyventojai nesinaudoja VMI elektroninėmis paslaugomis, tuomet pranešimai siunčiami paštu pagal gyventojo deklaruotą gyvenamosios vietos adresą. 

Ką daryti vairuotojams, sumokėjusiems baudas?

Vertindama susiklosčiusią situaciją dėl daugiau kaip 21 tūkst. anuliuotų baudų, D. Balčiūnienė paaiškino, kaip žmonės gali susigrąžinti jau sumokėtas baudas, kurios buvo paskelbtos dar prieš jas anuliuojant. 

REKLAMA

„Klaidingai sumokėtą sumą galima susigrąžinti užpildžius prašymą dėl mokesčio permokos grąžinimo (forma FR0781) per „Mano VMI“ (Paslaugos > Mokesčių suderinimas ir grąžinimas > Mokesčių ir permokų grąžinimas, įskaitymas > Pildyti prašymą)

Jei gyventojas turi sunkumų ir dėl objektyvių priežasčių negali per nustatytą terminą sumokėti baudos, jis gali kreiptis į VMI su prašymu atidėti / išdėstyti baudos mokėjimą. Gyventojui per numatytą terminą baudos nesumokant laiku ir nesikreipus dėl jos išdėstymo ar atidėjimo, įstatymo nustatyta tvarka šių baudų išieškojimas perduodamas vykdyti antstoliams“, – paaiškino pašnekovė.

REKLAMA

Nors VMI atskirai neišskiria, kiek baudų gyventojams iš viso buvo skirta už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, tačiau įvardija bendrą administracinių nuobaudų skaičių.

VMI pateikti duomenys rodo, kad per 2022 m. paskirta įvairių administracinių baudų 592 tūkst. gyventojų, kurių suma yra 55,9 mln. eurų (atkreipiame dėmesį, kad šiai sumai baudų mokėjimų terminas gali būti dar nesuėjęs) iš jų 2023 sausio mėn. duomenimis sumokėta – 33,2 mln. eurų. 

Gyventojai visą aktualią informaciją apie jiems skirtas ANK baudas, jų apmokėjimo terminus, būklę gali rasti ir iš karto apmokėti prisijungę prie Mano VMI (Mokesčių mokėtojo kortelė > Administracinės baudos).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų