Nepaisant JAV taikomų kontrolės priemonių, gamintoja dalyvavo gabenant standžiuosius diskus, kurių vertė viršija 1,1 mlrd. JAV dolerių, „Huawei“ įmonėms.
Prekybos departamento duomenimis, pažeidimai buvo padaryti laikotarpiu nuo 2020 metų rugpjūčio iki 2021 metų rugsėjo mėnesio.
2019 metais JAV įtraukė „Huawei“ ir kai kurias su ja susijusias įmones į juodąjį prekybos sąrašą, su kuriomis amerikiečių įmonės gali prekiauti tik gavusios leidimus.
Pramonės ir saugumo biuras (BIS) 2020 metais taip pat įvedė tam tikrų užsienyje pagamintų prekių kontrolę, kad „geriau reaguotų su „Huawei“ siejama grėsme“ JAV nacionaliniam saugumui ir užsienio politikos interesams.
„Net po to, kai „Huawei“ buvo įtraukta į subjektų sąrašą dėl elgesio, prieštaraujančio mūsų nacionaliniam saugumui, o jos varžovės nustojo kinų įmonei pardavinėti produkciją atsižvelgdamos į mūsų tiesioginės užsienio prekybos taisykles, „Seagate“ toliau siuntė standžiuosius diskus „Huawei“, – pareiškė eksporto kontrolės vykdymo užtikrinimo sekretoriaus padėjėjas Matthew Axelrodas.
„Šiandienos sprendimas yra pasekmė: didžiausias atskiras administracinis nutarimas mūsų agentūros istorijoje“, – pridūrė jis, turėdamas omenyje BIS priimtą sprendimą.
Nepaisant 2020 metais BIS nustatytų kontrolės priemonių, „Seagate“ teigė, kad ir toliau bendradarbiaus su „Huawei“, pažymėjo Prekybos departamentas.
„Seagate“ taip elgėsi nepaisydama to, kad tik dvi jos varžovės nustojo pardavinėti standžiuosius diskus „Huawei“, todėl ‚Seagate“ tapo vienintele „Huawei“ tiekėja“, – pridūrė departamentas.
Biuro tyrimo duomenimis, „Seagate“ be leidimo dalyvavo gabenant daugiau nei 7,4 mln. standžiųjų diskų.