Prieš keletą dienų socialinio tinklo „Facebook“ vartotojai pradėjo aktyviai platinti vieną ir tą pačią žinutę.
Joje skelbiama, kad esą bendrovės „Meta“ atstovai, kuriai priklauso ir minėtas socialinis tinklas, galės pasinaudoti jūsų paviešintomis nuotraukomis ar kitais įrašais.
Minėtame pranešime taip pat minima, kad kiekvienas „Facebook“ vartotojas savo asmeniniame profilyje turėtų paskelbti atskirą žinutę, kurioje būtų reikalaujama bendrovės atstovų nenaudoti jūsų asmeninių duomenų.
„Nesuteikiu „Facebook“ ar kitiems subjektams, susijusiems su „Facebook“ leidimo naudoti mano nuotraukas, informaciją, žinutes ar įrašus, praeitį ar ateitį. Šiuo pareiškimu pranešu Facebook, kad griežtai draudžiama atskleisti, kopijuoti, platinti ar imtis kitokių veiksmų prieš mane remiantis šiuo profiliu ir (arba) jo turiniu. Už privatumo pažeidimus gali būti baudžiama įstatymais.
PASTABA: „Facebook“ dabar yra viešasis subjektas. Kiekvienas narys privalo paskelbti tokį paaiškinimą“, – skelbiama paviešintoje melagingoje žinutėje.
Plintanti žinutė – melas
Visgi socialinėje erdvėje pradėjusi plisti žinutė jokia naujiena. Dar prieš kelerius metus užsienio spaudoje buvo skelbiama žinia apie tai, kad „Facebook“ vartotojai pradėjo platinti klaidingą žinią, susijusią su privatumo politikos nustatymais.
Štai 2021 m. AFP buvo rašoma, kad melagingi kaltinimai, mesti „Meta“ bendrovei, kuriai priklauso „Facebook“, „Instagram“, „WhatsApp“ socialiniai tinklai, pradėjo plisti ne tik JAV, bet ir kitose valstybėse. Pavyzdžiui, Singapūre, Tailande, Naujoje Zelandijoje, Bangladeše ir kitur.
Tąkart „Facebook“ komunikacijos vadovas Tailandui ir Laosui Manaschuenas Kovapiratas taip pat patvirtino, kad melaginga žinia apie privatumo pakeitimus yra melaginga.
„Galiu patvirtinti, kad plačiai viešinama žinutė neatitinka tikrovės.
Žmonės gali tikrinti ir tvarkyti savo privatumo nustatymus bet kuriuo metu, taip pat pasinaudoti privatumo patikros priemone, kuri jiems padėtų lengviau kontroliuoti, kas gali matyti, kokiais įrašais jie dalijasi, kaip jų informacija naudojama, kaip galima sustiprinti savo paskyros saugumą“, – AFP dar prieš kelerius metus kalbėjo „Facebook“ atstovas.
Be to, publikacijoje teigta, kad „Facebook“ pavadinimo pakeitimas į „Meta“, pasak bendrovės atstovų, nepadarė jokios įtakos numatytai privatumo politikai, tad vartotojų duomenys yra saugūs.