Naujieji teisės aktai taip pat apims vienkartinius padėklus ir tam tikrų tipų polistireno puodelius bei indus maistui, pranešė Aplinkos apsaugos departamentas.
Pasak departamento, Anglijoje per metus sunaudojama apie 2,7 mlrd. vienkartinių stalo įrankių, daugiausia plastikinių, ir tik vienas iš 10 tokių gaminių yra perdirbamas.
Škotijos, Velso ir Šiaurės Airijos vyriausybės pačios priima sprendimus aplinkos politikos klausimais.
JK vyriausybė Londone nustato politiką Anglijai.
Panašūs teisės aktai jau priimti Škotijoje ir Velse.
Departamento teigimu, pakartotinis draudimo pažeidimas galėtų būti laikomas baudžiamuoju nusikaltimu, o pažeidėjams grėstų baudos.
„Visi žinome, kokį absoliučiai niokojantį poveikį plastikas gali turėti mūsų aplinkai ir laukinei gamtai“, – sakė JK aplinkos sekretorė Therese Coffey.
„Išklausėme visuomenę ir šie nauji vienkartinio plastiko draudimai tęs mūsų gyvybiškai svarbų darbą, kad apsaugotume aplinką ateities kartoms“, – pridūrė ji.
Draudimas nebus taikomas prekybos centruose ruošiamiems produktams, nurodė vyriausybė.
Prekybos centrų tinklo „Co-op“ generalinis direktorius Mattas Hudas pasveikino draudimą.
„Mūsų tinklas buvo vienas pirmųjų atsisakydamas nereikalingo plastiko, todėl džiugina tai, kad šis draudimas įvedamas. Mes jau pašalinome plastikinius stalo įrankius ir vietoj jų pasiūlėme medines šakutes“, – sakė jis.
Visgi aplinkosaugos grupė „Greenpeace UK“ teigė, kad planai nėra pakankami.
„Nors sveikintina, kad vyriausybė pagaliau uždraudė tam tikrus gaminius, susiduriame su plastiko potvyniu, o šis sprendimas yra tarsi mojavimas šluota, vietoj to, kad būtų užsuktas čiaupas“, – sakė „Greenpeace UK“ politinės kampanijos veikėja Megan Randles.
„Atėjo laikas nustoti pataikauti pramonės lobistams, nustoti propaguoti klaidingus sprendimus ir nustoti gabenti plastiko atliekas į šalis, kurios mažiausiai prisidėjo prie klimato krizės“, – pridūrė ji.