Šis susitikimas turėjo būti surengtas kitą mėnesį, sakoma pranešimuose, kuriuose cituojami Turkijos diplomatiniai šaltiniai.
Turkija šį sprendimą priėmė praėjus dienai po to, kai prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas įspėjo Švediją, kad nepritars jos siekiui prisijungti prie JAV vadovaujamo Vakarų gynybos aljanso.
Paraiškas stoti į NATO turi ratifikuoti visos aljanso, kuriam priklauso ir Turkija, narės.
Ankarą papiktino savaitgalį prie jos ambasados Stokholme prieš islamą nusiteikusio politiko sudeginta Korano kopija.
Švedijos policija, nepaisydama griežtų Turkijos prieštaravimų, leido surengti protestą.
R. T. Erdogano komentarai ir susitikimo atidėjimas antradienį mažina Švedijos ir Suomijos galimybes prisijungti prie bloko prieš gegužės mėnesį vyksiančius Turkijos parlamento ir prezidento rinkimus.
Suomija antradienį pirmą kartą užsiminė, kad dėl Stokholmo diplomatinių problemų su Ankara gali svarstyti galimybę prisijungti prie NATO be Švedijos.
Ankstesniuose trišalių NATO derybų etapuose dalyvavo užsienio reikalų ministerijos pareigūnai, kurie daugiausia dėmesio skyrė konkrečiam Turkijos reikalavimų sąrašui, įskaitant dešimčių, daugiausia kurdų kilmės, įtariamųjų išsiuntimą.
Turkija ir Vengrija yra vienintelės NATO narės, neratifikavusios istorinio Šiaurės kaimynių sprendimo nutraukti karinio neprisijungimo tradiciją reaguojant į Rusijos invaziją į Ukrainą.
Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas pažadėjo, kad jo parlamentas abi paraiškas patvirtins kitą mėnesį.
Švedija nori grįžti prie „dialogo“
Švedijos ministras pirmininkas Ulfas Kristerssonas antradienį pareiškė norįs atnaujinti „dialogą“ su Turkija.
Šis pareiškimas pasirodė po to, kai derybos dėl Švedijos stojimo į NATO įstrigo po incidento prie Ankaros ambasados Stokholme, kai buvo sudegintas Koranas.
„Mūsų bendra žinutė yra ta, kad mes norime paraginti nusiraminti, apmąstyti, nuraminti procesą, kad galėtume grįžti prie veikiančių Švedijos, Suomijos ir Turkijos derybų dėl mūsų bendros narystės NATO“, – spaudos konferencijoje kalbėjo U. Kristerssonas.
Jis pridūrė, kad norėtų grįžti prie „dialogo“.