Kaip rašo „The Moscow Times“, rusų milijardieriui Sergejui Šneideriui priklausančiose prekybos tinklo parduotuvėse Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnyba atliko kratas.
Jos metu prekybos vietose rasta ne tik tarakonų, kandžių ar musių, bet ir maisto, kurio galiojimas jau pasibaigęs.
Be to, teigiama, kad prekybos tinklo atstovai taip pat galėjo nesilaikyti ir prekių ženklinimo įstatymų.
Publikacijoje minima, kad pradėti patikrinimus prekybos tinklo parduotuvėse pasiūlė vienas Dūmos deputatas – Sergejus Lisovskis. Dėl šios priežasties valdžios atstovai paliepė patikrinti ne tik „Svetofor“, bet ir „Mayak“ tinklo parduotuves.
„Yandex Maps“ programėlėje, kaip rašo „The Moscow Times“, galima matyti, kad šiuo metu Maksvoje iš viso yra uždarytos 6 „Svetofor“ parduotuvės. O iš viso Maskvos regione veikia 22 šio tinklo parduotuvės.
„Forbes“ jau anksčiau skelbė, kad pernai S. Šneiderio turtas iš viso buvo vertinamas 1,4 mlrd. JAV dolerių, o jo kontroliuojamas prekybos tinklas „Svetofor“ taip pat sulaukė didelio populiarumo Rusijoje.
Kratos atliktos ir Lietuvoje
Su rusišku kapitalu siejamame prekybos tinkle kratą atlikę pareigūnai rado tūkstančius padirbtų garsių prekių ženklų buitinės chemijos produktų. Įtarimai pareikšti 8 asmenims.
Milžinišką kiekį padirbtų įvairių buitinės chemijos prekių aptiko pareigūnai viename sandėlyje. Tai skalbikliai, skalbimo milteliai, indaplovių kapsulės, valikliai.
„Svetimos prekės ženklu pažymėtų buitinės chemijos produktų. Prekių ženklai „Ariel“, „Persil“, „Finish“, „Cillit Bang“ ir kitų“, – aiškino prokuroras Andrius Kiuršinas.
Ir tai įamžinta tik dalis radybų – iš viso kratų metu paimta per 20 tūkstančių pakuočių garsių prekių ženklų klastočių.
„Originalūs gamintojai patvirtino, kad tai klastotės“, – teigia A. Kiuršinas.
„Skaičiukai įspūdingi, jei viską sutalpinus, tai 4–5 vilkikų reiktų“, – teigė laikinasis Kauno policijos viršininkas Darius Pliavga.
Iš viso įvairiose Lietuvos vietose atliko beveik pusšimtį kratų. Daugiausia padirbtų buitinės chemijos prekių teisėsauga rado su rusiško kapitalo įmone siejamame prekybos tinkle, pirkėjus viliojančiame žemų kainų pažadais.
„Mere“ daugiausia – ten buvo atliktos net 29 kratos“, – sakė D. Pliavga.
Policija įtarimus pareiškė 8 asmenims.
„Tyrimas susijęs su keturių Lietuvoje veikiančių įmonių veikla. Vienas įtariamasis yra Latvijos gyventojas, penki Vilniaus apskrities gyventojai, vienas iš Kauno ir vienas Klaipėdos“, – kalbėjo A. Kiuršinas.
Ar tarp įtariamųjų yra su prekybos tinklu „Mere“ siejami asmenys – teisėsauga neatskleidžia. Nedetalizuoja, kur prekės buvo padirbinėjamos – ar mūsų šalyje, ar, galbūt, Rusijoje.
„Policija turi informacijos apie klastojimo vietas, bet komentuoti negalim“, – teigė laikinasis Kauno policijos viršininkas.
Vien surastos padirbtos produkcijos vertė įspūdinga – bemaž penktadalis milijono.
„Čia turime reikalą su profesionaliais, intelektualesniais žmonėmis, kurie bando uždirbti iš nelegalaus ir prisidengiant legaliu verslu“, – kalbėjo D. Pliavga.
Kiek produkcijos spėjo parduoti – teisėsauga bando išsiaiškinti. Ar padirbtos priemonės gali būti kenksmingos – duomenų kol kas nėra. Tačiau, jei žmonės minėtas priemones pirko ir jos kelia įtarimų – derėtų kreiptis į atsakingas institucijas.
„Yra numatytos procedūros Vartotojų teisių apsaugos tarnyboje, galima kreiptis, bet negalim pasakyt, ar visi buvo suklastoti, ar dalis“, – sakė prokuroras.
Ar suklastotomis buitinės chemijos prekėmis buvo prekiaujama ir kituose tinkluose – žinių nėra.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!