Šios trys šalys „patvirtino ryžtą tęsti savo... bendradarbiavimą, kad galiausiai būtų eliminuoti teroristai – asmenys, grupės, įmonės ir subjektai“, sakoma pareiškime.
Šalys išreiškė „nepritarimą neteisėtam pajamų už naftą, kurios turėtų priklausyti Sirijai, paėmimui ir perdavimui“.
Jos taip pat „atmetė bet kokius bandymus sukurti naują realybę... [Sirijoje] kovos su terorizmu dingstimi, įskaitant neteisėtas savivaldos iniciatyvas, ir išreiškė savo pasiryžimą priešintis separatistinėms darbotvarkėms“ Sirijoje.
Trišalis pareiškimas buvo paskelbtas Turkijos prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui paraginus Rusijos ir Irano lyderius paremti jo pastangas kovoti su „terorizmu“ Sirijoje.
Neseniai R. T. Edoganas pakartojo grasinimą pradėti karinį puolimą prieš pusiau autonominę kurdų administraciją naftos turtinguose Sirijos šiaurės rytuose.
Turkija nuo 2016 metų rengia Sirijoje puolimus prieš kurdų kovotojus ir grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) džihadistus.
Ankara taip pat remia Sirijos sukilėlius, kovojančius su prezidento Basharo al Assado vyriausybe.
Iranas ir Rusija taip pat yra įsitraukę į Sirijos konfliktą, bet remia B. al Assadą.
„Reiktų aiškiai suprasti, kad mūsų regiono ateityje nėra vietos separatistinėms teroristinėms organizacijoms, – per viršūnių susitikimą sakė R. T. Erdoganas. – Tęsime savo kovą su teroristinėmis organizacijomis.“
Tačiau Irano aukščiausiasis lyderis ajatola Ali Khamenei prieš trišalį viršūnių susitikimą Turkijos lyderiui pasakė, kad naujas turkų puolimas prieš kurdus Sirijoje būtų „žalingas“ regionui, ir paragino šį klausimą spręsti Ankaros, Damasko, Maskvos ir Teherano derybomis.
Kol kas neaišku, ar po trišalio susitikimo paskelbtas pareiškimas atspindi kokį nors Irano pozicijos dėl Turkijos puolimo pasikeitimą.