„Esame daug arčiau karo su Rusija, nei dauguma žmonių įsivaizduoja“, – sako jis.
Mokslininkas: Vakarai turi dvejus–trejus metus
Mokslininko įsitikinimu, Vakarai „geriausiu atveju“ turi dvejus–trejus metus atgrasymo priemonėms sukurti.
„Rusijos doktrina rodo, kad Rusija bandys priversti NATO paklusti, signalizuodama apie gebėjimą padaryti vis didesnę žalą“, – nurodo jis.
Tai, anot F. Hoffmanno, apimtų tolimojo nuotolio smūgius prieš svarbią civilinę infrastruktūrą Europos NATO šalyse.
„Žinia NATO vyriausybėms: siųskite žinutę savo Rytų Europos sąjungininkams, jei nenorite, kad nukentėtų jūsų gyventojai“, – pabrėžia jis.
Vokietija nekomentuoja „Bild“ pranešimo apie pasirengimą karui su Rusija, bet grėsmę laiko realia
Vokietijos kariuomenė (Bundesveras) nusprendė susilaikyti nuo tiesioginių komentarų apie naujausią „Bild“ pranešimą, kuriame kalbama apie tariamą NATO pasirengimą realiam karui su Rusija, tačiau patvirtino, kad Vokietija rimtai vertina Rusijos keliamą grėsmę.
Vokietijos gynybos ministerijos atstovas Mitko Mülleris palietė šį klausimą pirmadienį surengtame brifinge, praneša „Ukrinform“ korespondentas.
„Iš esmės negaliu nei patvirtinti, nei paneigti šio žiniasklaidos pranešimo“, – sakė pareigūnas.
Kartu M. Mülleris pažymėjo, kad Bundesveras žino apie dabartines saugumo ir politines grėsmes, tarp kurių yra ir Rusija. Situacijos analizės rezultatai atsispindi atitinkamai planuojant ir rengiant pratybas, taip pat priimant sprendimą dislokuoti nuolatinį karinį kontingentą Lietuvoje.
„Mes nedislokuotume ten brigados artimiausiais metais, jei grėsmės nebūtų realios“, – pažymėjo M. Mülleris.
Jis pabrėžė, kad Vokietijos karinė vadovybė grėsmę vertina rimtai, todėl rengia įvairias pratybas, kad padidintų bundesvero kovinę parengtį. Atgrasymas išlieka pagrindine politika, taip pat ir NATO rėmuose, priminė atstovas.
Kiek anksčiau leidinys „Bild“ paskelbė ištraukas iš galimai slapto Vokietijos gynybos ministerijos parengto dokumento, kuriame daroma prielaida, kad eskalacija tarp NATO ir Rusijos gali įvykti jau 2024 metų vasarį, o 2025 metais blokas gali prieiti prie tiesioginės konfrontacijos su Rusijos kariuomene, tikėtina, Baltijos šalių pašonėje. Kartu „Bild“ pabrėžė, kad scenarijus yra NATO pratybų, kurios vėliau šiais metais bus surengtos Baltijos šalyse, legendos dalis.