Sekmadienį kalbėdamas santykių taryboje (CFR), generolas sakė, kad Rusijos reakciją lemia keli veiksniai, rašo „Voice of America“. Pirma, tai nesupratimas, kas turėtų būti atsakingas už kovas Rusijos viduje, ir, antra, atlaisvintų karinių pajėgų, kurias Rusija galėtų panaudoti prieš operaciją Kursko srityje, trūkumas.
„Rusija vis dar renkasi savo atsaką į Ukrainos invaziją. Kol kas tai buvo tik gana lėta ir padrika reakcija. Iš dalies taip yra todėl, kad Rusija nenustatė, kas turi įgaliojimus. Gynybos ministerija yra atsakinga už karines operacijas Ukrainos viduje, bet ne Rusijos viduje, ar ne? Taigi tai turėtų būti Vidaus reikalų ministerija“, – kalbėjo C. G. Cavoli.
„Antra, Rusija neturi laisvų pajėgų, kurias galėtų ten dislokuoti. Įsitraukimo lygis ir Rusijos sausumos pajėgų, esančių Ukrainoje, dalis yra labai didelė“, – pridūrė generolas.
Rusams liko tik šauktiniai
C. G. Cavoli pabrėžia, kad daliniai, kurie lieka Rusijoje ir gali susidurti su tokia problema, yra šauktiniai, kuriems teoriškai ir teisiškai draudžiama kariauti Ukrainoje. Atitinkamai tai nėra koviniai daliniai, iš kurių galima tikėtis greito atsako.
Vyriausiasis NATO pajėgų Europoje vadas pastebi, kad Rusijos valdžia į Kursko sritį pasiuntė daug oro pajėgų, tačiau nėra žinoma, kiek sausumos pajėgų bus pasitelkta ir kokį poveikį tai turės.
„Kai kurie daliniai kovoti atvyko iš Rytų Ukrainos. Akivaizdu, kad jiems bus teikiama pirmenybė prieš dalinius iš kitų vietų. Manau, kad Rusija turės priimti sprendimus iš savo pusės dėl laiko ir karių prieinamumo“, – toliau kalbėjo C. G. Cavoli.