Generolo teigimu, Rusija šiuo metu sudaro didžiausią grėsmę Rytų Europai per visą laikotarpį, kuomet jis pradėjo eiti savo pareigas kariuomenėje prieš aštuonerius metus. N. Carteris pažymėjo, kad „viltingai tikisi“, jog karo su Rusija nebus ir ši šalis nenori fizinio karo, tačiau NATO turi būti tam pasirengusi.
Pasak generolo, tai yra ypač akivaizdu Rusijos sąjungininkės Baltarusijos įtampos pasienyje su Lenkija dėl migrantų metu ir požymių, kad Rusijos kariuomenė yra dislokuojama Ukrainos pasienyje.
Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministrė Liz Truss kreipėsi į V. Putiną, kad šis įsikištų ir padėtų suvaldyti „gėdingą ir dirbtinai sukurtą migracijos krizę“, kilusią Baltarusijos pasienyje. Vakarų šalys vieningai kaltina Baltarusiją išprovokavus žmonių, trokštančių patekti į ES, eiles pasienyje tuo metu kai Lenkija ir kitos aplinkinės sąjungos šalys bando išvengti migrantų antplūdžio.
Ar gali kilti karas? „Nežinau“, – atsakė britų kariuomenės vadas
„Rusija, tikėtina, svarsto globalų strateginį kontekstą kaip nenutrūkstamą kovą, kurioje, manau, jie panaudos visus turimus instrumentus nacionaliniu lygiu, kad tik pasiektų savų tikslų. Tačiau net ir tokiu atveju nėra norima sukelti „karštojo karo“, – tikino N. Carteris savo interviu „Sky News“.
Vėliau jis „BBC One“ pasakojo, kad Rusija laikosi hibridinio scenarijaus, kuriuo remiantis dezinformacija siejasi su destabilizacija, o migrantų stūmimo linko Europos Sąjungos sienų idėja – klasikinis tokio pobūdžio veiklos pavyzdys.
N. Carteris taip pat aiškino, kad situacija Baltarusijoje ir šalia Ukrainos sienų yra „klasikinis dėmesio nukreipimo“ pavyzdys, kurį taiko Rusijos valdžia, ir kurie nuolat kartojasi iš metų į metus.
Klausiamas, ar tai galėtų virsti į tikrą karą, N. Carteris atsakė: „Nežinau. Manau, mes turime būti budrūs ir įsitikinti, kad atgrasymas veikia ir, kas labai svarbu, mes turime įsitikinti, kad NATO aljanse vyrauja vienybė, ir mes neleidžiame atsirasti kažkokiems nesutarimams mūsų kolektyvinėje pozicijoje“.