Prokuratūra teigė, kad K. Folbigg nužudė savo keturis mažamečius vaikus per 10 metų laikotarpį nuo 1989 m. iki 1999 m. 53 metų moteris lieka įkalinta, tačiau visada protestavo prieš savo kaltumą, teigdama, kad jos vaikai mirė dėl natūralių priežasčių.
Mokslininkai pasirašė peticiją
Pastaraisiais metais daugybė apeliacijų ir tyrimų pradėjo kelti abejonių dėl teismo sprendimo. Šią savaitę 90 geriausių mokslininkų ir gydytojų iš viso pasaulio, įskaitant du Nobelio premijos laureatus, pasirašė peticiją, kurioje prašo Naujojo Pietų Velso gubernatoriaus suteikti malonę ir paleisti K. Folbigg.
Peticijoje kalbama apie pagrindinį atradimą, padarytą per pastaruosius kelerius metus: retą geno, žinomo kaip CALM2, mutaciją. 2018 m. spalį buvo sekvenuoti (iššifruota žmogaus genetinė informacija) K. Folbigg vaikų genomai ir paaiškėjo, kad abi mergaitės, Sarah ir Laura, turėjo CALM2 geno variantą.
Kaip parodė ankstesni vaikų mirties tyrimai, CALM2 geno variantas turi įtakos kalcio prisijungimo prie širdies ląstelių būdui ir yra susijęs su širdies aritmija, taip pat staigia mirtimi dėl širdies problemų. Peticijoje paaiškinama, kad vaikų mirtis gali būti paaiškinta mirtina širdies aritmija – širdies ritmo problema, kurią sukelia CALM2 geno mutacija.
„Šio geno mutacijos yra viena geriausiai žinomų staigios mirties priežasčių kūdikystėje ir vaikams“, – rašoma peticijoje.
Be to, Lauros kūno skrodimas parodė aiškius miokardito (širdies raumens uždegimo) įrodymus.
Įrodymai netiesioginiai
K. Folbigg patraukimas baudžiamojon atsakomybėn buvo pagrįstas argumentu, kad keturios kūdikių mirtys nebuvo atsitiktinės ir jokia nesėkmė to negalėjo paaiškinti. Tačiau remiantis nauja informacija apie CALM2 variantus ir vaikų genominiais įrodymais, peticijoje keliamos pagrįstos abejonės dėl K. Folbigg atsakingumo už vaikų mirtis, nes įrodymai yra netiesioginiai, o mirti jie galėjo dėl natūralių priežasčių.
„Remiantis tyrimui pateiktais įrodymais ir naujais moksliniais įrodymais, gautais iš tarptautinės ekspertų grupės, ištyrusios CALM2 mutaciją, protingam asmeniui turėtų kilti abejonių dėl K. Folbigg kaltės. Nusprendus kitaip, bus atmestas medicinos mokslas ir įstatymas, nustatantis įrodymų standartą“, – priduriama.
Australijos nacionalinio universiteto profesorė Carola Vinuesa, viena iš peticiją pasirašiusiųjų mokslininkų, neseniai paaiškino, kad atlikus pakartotinę genomų analizę nustatyta, kad abu berniukai, Caelebas ir Patrickas, turėjo du skirtingus naujus ir retus geno, vadinamo BSN, variantus. Pelės dėl šio geno varianto miršta jaunos nuo epilepsijos priepuolių. Komanda šiuo metu aiškinasi, ar K. Folbigg berniukuose rasti variantai turi panašų poveikį žmonėms.
„Ši peticija rodo svarbų vaidmenį, kurį naujas viso genomo sekos nustatymo įrankis gali suteikti teisinei sistemai“, – sakė vyresnioji dėstytoja iš Tasmanijos Menų, teisės ir švietimo universiteto Teisės fakulteto dr. Lisa Eckstein.
„Peticiją pasirašiusių mokslininkų išskirtinumas, taip pat recenzuojamas leidybos žurnalo pobūdis byloja apie sugeneruotų duomenų kokybę. Mano galva, to turėtų pakakti, kad būtų patvirtinta nekaltumo prezumpcija“.