NBA legenda Charlesas Barkley nenuspėjamas tiek krepšinio aikštėje, tiek prie mikrofono pultelio. 50 metų jubiliejų trečiadienį švenčiantį buvusį vieną geriausių planetoje puolėją sirgaliai vis dar gerai prisimena ne tik dėl išskirtinio žaidimo, bet ir drąsių bei šmaikščių komentarų.
„Aš esu tai, ko Amerikai reikia – dar vienas bedarbis juodaodis“, – po paskutinių rungtynių karjeroje sakė jis. Tai – tikrasis Ch. Barkley. Buvusi NBA žvaigždė gali sau leisti tokius juokelius. Jis savo trofėjų kolekcijoje turi olimpiados auksą ir naudingiausio žaidėjų titulą.
Čia nėra tik NBA čempionų žiedo. Vienintelį kartą krepšininkas su „Phoenix Suns“ NBA finale žaidė 1993 metais, tačiau čia nerado priešnuodžių „Chicago Bulls“ komandai su legendiniu Michaelu Jordanu. Pastarasis, beje, taip pat neseniai minėjo savo 50 metų jubiliejų.
Kai po 7 metų Ch. Barkley vilkėdamas „Houston Rockets“ aprangą pelnė paskutinius taškus ir baigė karjerą, niekas neabejojo, kad jo vieta – tarp geriausiųjų krepšinio istorijoje. 1993 metais jis tapo naudingiausiu žaidėju, 11 kartų dalyvavo NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynėse, išrinktas tarp 50 geriausių visų laikų krepšininkų, 1992 metais buvo auksinės olimpinės „Svajonių komandos“ narys, o 2006 metais jo vardas įtrauktas į Šlovės muziejų.
„Kiekvienas žmogus pasaulyje turi ego. Skirtumas tik, kad mes turime pagrindo turėti ego“, – sakė Ch. Barkley tuomet apie save ir tokius krepšininkus kaip M. Jordanas, Magicas Johnsonas ir Patrickas Ewingas.
Tiesa, Ch. Barkley laukinis ego kartais būdavo pažabojamas. Pavyzdžiui, tai puikiai 1997 metais atliko tuomet dar mažai kam žinomas Dirkas Nowitzkis. Per parodomąsias rungtynes Dortmunde vokiečių vunderkindas be jokių skrupulų dėjo kamuolį per Serą. Ch. Barkley to negali pamiršti iki šių dienų.
„Dirkas mums įspyrė į užpakalį. Pagalvojau: kas tu toks, vaikine? Tuomet paklausiau, kur jis žaidžia. Jis atsakė, kad eina į kariuomenę. Jam sakiau, kad jei taip žaidžia, ten eiti daugiau neverta“, – praėjusiais metais D. Nowitzkio organizuotame krepšinio žvaigždžių labdaros mače prisiminė Ch. Barkley.
Koks tikrasis Ch. Barkley veidas? Nepakeliamai arogantiškas, negailestingai tiesus, tačiau geros didelės širdies. Šiandien krepšinio sirgaliai jį dievina kaip vieną geriausių NBA televizijos komentatorių.
Kaip žaidėjas Ch. Barkley pernelyg nesižavėjo „Garbingo žaidimo“ idėjomis, buvo kietas ir negailestingas savo varžovams. Patį jį sustabdyti leistinais būdais taip pat buvo beveik neįmanoma. 198 cm ūgio krepšininkas buvo žemesnis už savo tiesioginius priešininkas, tačiau agresyvus, neįtikėtinai gerai varėsi kamuolį, impulsyvus ir universalus visuose aikštės vietose.
Ch. Barkley buvo žemiausias ūgiu žaidėjas, kada nors istorijoje pirmavęs lygoje vertinant pagal atkovotus kamuolius. Kai traumų kamuojamas Seras baigė karjerą, jis buvo ketvirtas NBA istorijoje žaidėjas, pelnęs daugiau nei 20 tūkst. taškų, atkovojęs per 10 tūkst. kamuolių ir atlikęs 4 tūkst. rezultatyvių perdavimų. Per 16 metų jis vilkėjo „Philadelphia 76ers“, „Phoenix Suns“ ir „Houston Rockets“ marškinėlius.
Pakabinęs sportbačius ant vinies Seras Charlesas nelabai žinojo, kuo užsiimti: švaistė milijonus lažybose, pakliuvo į kalėjimą apsvaigęs nuo alkoholio, rašė knygas ir netgi Alabamos valstijoje dalyvavo rinkimuose.
Viename interviu jis neseniai prasitarė, kad nežino, kaip ilgai sėdės komentatoriaus kėdėje – jam tai pradeda atsibostič todėl ieško naujų iššūkių. Viena aišku, sirgaliai NBA rungtynių be Sero Charleso Barkley komentarų negali įsivaizduoti.
TAIP PAT SKAITYKITE: