• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Šioje vietoje turėtų būti įprasta straipsnio įžanga, atsakanti į pagrindinius klausimus „Kas?“, „Kur?“, „Ką padarė?“ Jos nebus. Nes kiekvienas įvykis yra istorija, o istorija yra pasakojimas, kurį kuria žmonės, tampantys istorijos dalimi.

 Šioje vietoje turėtų būti įprasta straipsnio įžanga, atsakanti į pagrindinius klausimus „Kas?“, „Kur?“, „Ką padarė?“ Jos nebus. Nes kiekvienas įvykis yra istorija, o istorija yra pasakojimas, kurį kuria žmonės, tampantys istorijos dalimi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip manote, ką istorijos vadovėliuose apie mus rašys mūsų provaikaičiams? Kad nuolat negalėdavome atsiklijuoti nuo savo išmaniųjų telefonų ir gyvenimą gyvenome socialiniuose tinkluose?

REKLAMA

Ar prisimenate savo siųstą įdomiausią trumpąją žinutę?

„Ar kada esi mane mačiusi verkiantį?“ – tokią trumpąją žinutę į Lietuvą išsiuntė Tomas Dubauskas, kai aprimo.

Tegul istorija tuo ir prasideda.

Šaltas vėjas

PEPA Grand Prix“ varžybų organizatoriai skelbė klasikinio kultūrizmo kategorijos rezultatus: lietuvis Marius Arlauskas žingsnį iš scenos glūdumos žengė, kai į priekį buvo kviečiamas trečios vietos laimėtojas.

REKLAMA
REKLAMA

„Tokie, matyt, rezultatai ir turėjo būti. Sunku dabar iškart vertinti. Esu šiek tiek nusivylęs, tačiau toks jau mūsų sportas. Pritrūko įdirbio. Reikės su treneriu pasikalbėti, aptarti, kokias klaidas dariau pasiruošimo metu. Dabar yra sunku kalbėti, nes emocijos žaidžia. Galvoje – padrikos mintys“, - vėliau sakys sportininkas. Laukti teisėjo sprendimo šešėlyje liko T. Dubauskas ir slovakas Jozefas Gregušas. Kol sportininkų širdys plakė neįtikėtinu greičiu, varžybų organizatoriai ir vedėjai nejuokingai pokštavo apie tą patį širdies pulsą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Antroje vietoje – svečias iš Slovakijos Jozefas Gregušas“, - paskelbė pranešėjas, o lietuvis T. Dubauskas, supratęs, kad yra kategorijos nugalėtojas, susigriebė už galvos.

„Šiais metais tikrai nesitikėjau pirmos vietos nei „Savickas Classic“, nei Vilniaus taurės varžybose. O „PEPA Grand Prix“ varžybose tikslas buvo patekti į šešetuką“, - vėliau kalbės T. Dubauskas.

REKLAMA

Sportininkas pratrūko grįžęs su kategorijos nugalėtojo taure į užkulisius. „Nežinau, kas nutiko. Aš net per laidotuves neverkiu... Neverkiau ir šįkart, tiesiog šaltas vėjas papūtė į akis, - nurimęs juokėsi T. Dubauskas. – Ar mano draugė yra mačiusį mane verkiantį? Turbūt, kad ne. Bendraujame keturis metus, bet verkiančio tikrai nematė. Ar taip akivaizdžiai matėsi, kad verkiau?“

REKLAMA

Vėliau vaikinas prisipažino, kad kultūrizmo varžybos tikrai nėra jo gyvenimo tikslas. „Manau, kad dabar šis sportas yra daugiau malonumas negu gyvenimo kelias ar darbas, tačiau lentyną apdovanojimams jau turiu“, - šypsojosi T. Dubauskas, kelis kartus vėliau paprašęs perduoti padėką už pagalbą treneriui Rinaldui Česnaičiui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Not my style“

„Jau pripratau prie pergalių“, - šią frazę Alina Čepurnienė galėtų kartoti po kiekvieno sėkmingo pasirodymo.

„PEPA Grand Prix“ ji tai ir padarė. „Tai yra kasdienybė. Pirmą kartą dalyvavau „PEPA Grand Prix“ turnyre, o pirma vieta visada yra gerai. Visada sakau „Kaip gerai būti pirmai“, - po to, kai teisėjai ją paskelbė „physique“ kategorijos nugalėtoja, sakė Alina. Vėliau ji rėžė čempionišką frazę: „Kiekvienos varžybos yra išbandymas“.

REKLAMA

„Nors treneriai sakė, kad viskas ant scenos buvo gerai, tačiau man įdomu, ar man buvo gerai: ar gerai supozavau, ar padariau klaidų laisvosios programos metu. Noriu kiekvienose varžybose taisyti savo klaidas. Žinojau, kad būsiu pirma, tačiau man reikia žinoti, ką padariau blogai, - užtikrintai kalbėjo A. Čepurnienė“. - Tikrai ne visada žinau, kad būsiu pirma, tiesiog visada į varžybas važiuoju su nuostatą, kad laimėsiu. Važiuoti tam, kad važiuoti – ne mano stilius“.

REKLAMA

Ašaros, kurių nebuvo

Finaliniame šešete kategorijoje iki 80 kilogramų savo raumenyną demonstravo du lietuviai: Vytas Zylė ir Vytautas Janulevičius.

Pirmasis savo pavardę išgirdo, kai organizatoriai pranešė penktos vietos laimėtoją, V. Janulevičius neslėpė savo emocijų, supratęs, kad tapo prizininku, kai buvo pranešta, jog ketvirtoje vietoje – čekas Tomašas Lukačas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gausūs Lietuvos komandos narių šūksniai iš užkulisių palaikė ir pranešėjo žodžius, kad trečią vietą užėmė slovakas Miroslavas Škadra.

V. Janulevičius nusileido tik kroatui Danieliui Miklečičiui. Atsiėmęs savo apdovanojimą lietuvis teištarė vieną žodį „Ašaros“.

„Pasimokei iš savo draugo Tomo?“ – klustelėjau.

„Jeigu būčiau pirmas, būčiau verkęs. To tikrai išmokau iš Tomo, - šypsojosi V. Janulevičius. - Džiaugiuosi savo rezultatu, ant scenos išėjau geriausios formos. O faktas, kad varžovas buvo geresnis, manęs nė kiek netrikdo. Pats dar tik tobulėju. Dar geresnių rezultatų lauksime ateityje. Šiai dienai neturėjau, kur labiau spaustis, smagu, kad nusileidau tikrai geresniam už mane“.

REKLAMA

Apie „varančias“ svajones

Vyrų „physique“ kategorija – ganėtinai naujas reikalas Lietuvos kultūrizme. Tačiau jame jau spėjo suspindėti Regimanto Sinkevičiaus žvaigždė.

„PEPA Grand Prix“ finale Regimantas nusileido tik konkurentui iš Portugalijos. „Dar pats nesuprantu, - po rezultatų paskelbimo sakė R. Sinkevičius. – Viskas labai gerai. Pradžia tikrai buvo nekokia, todėl finišuoti taip gerai nesitikėjau“.

REKLAMA

Paklaustas, kas, jo manymu, yra „Men‘s physique“ kategorija, R. Sinkevičius paaiškino labai paprastai. „Manau, kad tai yra natūralių vaikinų kategorija. Jeigu merginos varžybose varžosi „bikini“ kategorijoje, tai vaikinai turi kategoriją „physique“, kurią maloniai gali stebėti merginos, - šypsojosi sportininkas (o jis tai daryti tikrai moka).

REKLAMA
REKLAMA

Šį sezoną debiutavęs atletas suskaičiavo: „PEPA Grand Prix“ – jo penktosios varžybos. „Galiu atvirai pasakyti, kad ant scenos mane varo svajonės ir tikslai bei artimieji. Esu užsispyręs kažko pasiekti, esu užsispyręs savo gyvenimą labiau sieti su sportu. Varžybos suteikia nemažai pridėtinės vertės ir patirties. Esu linkęs mokytis iš praktikų, todėl pats noriu su žmonėmis dalintis ne teorinėmis žiniomis, o praktinėmis“, - pabrėžė R. Sinkevičius.

„Bikini“ paradas

Varžybų išvakarėse, tik atvykusios į viešbutį, merginos sužinojo dalyvių sąrašą ir aiktelėjo: „bikini“ kategorijoje varžysis 48-ios sportininkės.

Žinoma, tai pradžiugino vyriškąją žiūrovų dalį. Tačiau Lietuvos komandos treneriai ir nariai uždavė klausimą „Kaip čia taip?“, kai buvo paskelbtas finalininkių sąrašas: į jį pateko tik dvi lietuvaitės.

Visos devynios finalininkės su nekantrumu laukė skelbiamų teisėjų verdiktų. Scenos glūdumoje likus stovėti dviem Estijos atstovėms bei Eglei Gestautaitei ir Kristinai Narbutaitytei įtampa augo. Ketvirtą vietą teisėjai skyrė estei Kristinai Nuut... Trečia vieta atiteko jos draugei Reetai Reimets.

REKLAMA

Lietuvaitės džiaugėsi. „Man tikrai jau nebuvo svarbu, kuri iš mūsų bus pirma, o kuri antra“, - vėliau prisipažins E. Gestautaitė, kuri užėmė antrą vietą.

„Juk įveikėme visas kitas 46-ias varžoves. Man įspūdžių tikrai daug, kadangi mano varžybinė patirtis nėra labai turtinga. Į finalą pateko vos po kelias merginas iš kiekvienos ūgio kategorijos, tikrai labai džiaugiamės. Labai gaila lietuvaičių, kurios nepateko į finalą“, - sakė E. Gestautaitė.

Į finalą nepateko ambicingai nusiteikusios Laura Klimavičienė, Rasa Slemonavičiūtė, Aneta Možeiko.

„Dar prieš varžybas juokais svarstėme, kuri čia už kurią bus geresnė. Labai džiaugiausi, kai skelbiant rezultatus likome stovėti kartu. Mūsų kategorijoje iš viso dalyvavo 48-os merginos. Tai yra didžiausias konkurenčių skaičius, kurį esu mačius“, - savo čempioniškomis mintimis dalinosi K. Narbutaitytė.

Apšilo kojas

Prieš vieną svarbiausių startų savo karjeroje į „PEPA Grand Prix“ atvyko Tomas Kūdelis. Šiuo metu atletas, sveriantis virš 100 kilogramų intensyviai ruošiasi Pasaulio čempionatui. Varžybose Čekijoje kategorijoje „virš 90 kg“ T. Kūdelis iškovojo trečia vietą, nusileidęs lenkams Jakubui Potockiui ir Andžejui Kolodziječykui.

REKLAMA

„Manau, kad po truputį judu į priekį. Tikslų šiam turnyrui nekėliau, kadangi į „PEPA“ suvažiuoja sportininkai iš viso pasaulio, todėl prognozuoti yra labai sunku, - po apdovanojimų sakė T. Kūdelis. - Tiesiog važiavau, dariau tai, ką galėjau padaryti. Šį sezoną tai buvo pirmos mano varžybos. Pagrindinės mano varžybos bus lapkritį – pasaulio čempionatas. Jam ir ruošiuosi. Galima sakyti, kad „PEPA“ varžybos buvo geras pasitikrinimas prieš Pasaulio čempionatą“.

Įdomus faktas: po sulyginimo (pusfinalis) lietuvis pagal teisėjų vertinimus buvo pirmas, tačiau galutiniame sąraše po laisvosios programos smuko į trečią vietą.

„Absolut“

O vėliau buvo banketas. Ir aš ten buvau...

Ach, tiesa. Žinau, ko laukiate. Po moterų Fitneso kategorijos apdovanojimų treneris Arvydas Mickus priėjo prie Renatos Marcinkutės ir paklausė: „Ar patenkinta?“ Renata atsakė be žodžių, palinksėjo galva.

„Savo sezoną pabaigiau taip, kaip norėjau. Esu labai patenkinta“, - vėliau sakė R. Marcinkutė man.

Šiais metais R. Marcinkutė į „PEPA“ važiavo ginti absoliučios čempionės titulo. Šiais metais organizatoriai nusprendė neorganizuoti absoliučios čempionės rinkimų, nors tai būtų buvę gražu: trys merginos, trys lietuvės (R. Marcinkutė, A. Čepurnienė, K. Narbutaitytė).

REKLAMA

Tačiau varžybų organizatorius Stanislavas Pešatas besibaigiant varžyboms R. Marcinkutei pašnibždėjo į ausį, kad turi jai dovaną. To paties banketo, kur ir aš buvau, metu S. Pešatas įteikė raudoną mažą dėžutę lietuvei, kuriame buvo auksinis pakabutis su „Grand Prix“ simbolika. Lygiai tokį patį gavo ir vyrų absoliutus čempionas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų