Tiesa, „The Times“ kalbinti britų specialistai perspėja, kad ši apžvalga nepateikia jokių įrodymų, kad potencialūs tėvai turėtų visiškai atsisakyti alkoholio vartojimo.
Pirmasis tokio pobūdžio tyrimas parodė, kad vyrui vartojus alkoholį likus trims mėnesiams iki moters pastojimo, tikimybė, kad vaikas gims su polinkiu į širdies ligas, yra 44 proc. didesnė, negu už tuos, kurie buvo visiškai atsisakę alkoholio. Vaikai, kurių tėvai nuolat girtuokliavo, suvartodami 5 ar daugiau alkoholio vienetų vienu prisėdimu, net 52 proc. dažniau kenčia nuo problemų su širdimi.
„Įgimta širdies liga yra vienas iš labiausiai paplitusių defektų Didžiojoje Britanijoje, paliečianti apie 8 iš 1000 vaikų. Rizikos faktoriai – Dauno sindromas, kai kurie vaistai vartojami nėštumo metu, ar raudoniuke, kuria perserga nėščioji. Tačiau daugeliu atveju akivaizdžiu priežasčių jai atsirasti nėra“, – tvirtinama straipsnyje.
Moterims vartojus alkoholį iki nėštumo likus 3 mėnesiams ar per pirmuosius 3 nėštumo mėnesius padidina širdies ydos atsiradimo tikimybę 16 proc., pažymima „European Journal of Preventive Cardiology“ publikuotame tyrime.
Būsimų tėvų besaikis alkoholio vartojimas yra rizikingas ir pavojingas elgesys, kuris ne tik gali padidinti apsigimimų tikimybę, bet ir kenkia jų pačių sveikatai, tvirtina mokslininkai.
Tuo metu Kinijos mokslininkai iš Centrinio-Pietų universiteto Čanšoje rekomenduoja abiem tėvams atsisakyti nuo alkoholio prieš bandant susilaukti vaikų – vyrams rekomenduojama susilaikyti net iki 6 mėnesių. Kinai taip pat akcentuoja galimą alkoholio poveikį ne tik jį vartojantiems potencialiems tėvams, tačiau ir jų būsimų atžalų sveikatai.
Didžiosios Britanijos sveikatos apsaugos tarnyba vyrams, kurie planuoja netrukus susilaukti vaikų, rekomenduoja vartoti ne daugiau nei 14 vienetų alkoholio per savaitę, kad išsaugotų savo spermos kokybę, o moterims „saugiausia“ – visiškai atsisakyti alkoholio. Primenama, kad viena skardinė alaus yra lygi 2 vienetams alkoholio, o didelė taurė vyno – trims.
Britų profesorius Allanas Pacey‘us iš Šefildo universiteto teigė, kad kinų tyrimas iš tiesų parodo, kad potencialiems tėvams reiktų sumažinti suvartojamo alkoholio kiekį. Tačiau, jo teigimu, nelabai aišku, kokiu būdu alkoholio vartojimas gali turėti tokią didelę reikšmę. „Na, mes žinome, kad spermai pasigaminti reikia trijų mėnesių... bent jau šio laikotarpio metu vyrai turėtų labiau susimąstyti apie pasisaugojimą“, – cituojamas vyrų vaisingumo ekspertas.
„Aš nemanau, kad yra kokie nors įrodymai, kad jie privalo visiškai atsisakyti alkoholio. Tačiau, be jokios abejonės, kol mes neturėsime daugiau duomenų, būtų gera idėja vartoti tiek, kiek yra numatyta normose“, – pažymėjo jis.