• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gitanui Nausėdai ir Sauliui Skverneliui per politinę karjerą teko įsitikinti, kad „žodis ne žvirblis“. Dažniausiai jie pajusdavo jų pačių viešai pasakyto žodžio galią, visgi dabar šalies vadovai kritikos sulaukia dėl savo žmonių „liapsusų“. Dėl Dianos Nausėdienės pasisakymų apie moteris ir Silvijos Skvernelės padėkos už asfaltuotą kelią kritikos strėlės smigo ne tik į jas, bet ir į žmonas ginti stojusius šalies vadovus.

Gitanui Nausėdai ir Sauliui Skverneliui per politinę karjerą teko įsitikinti, kad „žodis ne žvirblis“. Dažniausiai jie pajusdavo jų pačių viešai pasakyto žodžio galią, visgi dabar šalies vadovai kritikos sulaukia dėl savo žmonių „liapsusų“. Dėl Dianos Nausėdienės pasisakymų apie moteris ir Silvijos Skvernelės padėkos už asfaltuotą kelią kritikos strėlės smigo ne tik į jas, bet ir į žmonas ginti stojusius šalies vadovus.

REKLAMA

Naujienų portalo tv3.lt kalbinti ekspertai pabrėžė, kad pirmosios ponios pasisakymai viešojoje erdvėje turi daug daugiau svorio nei premjero sutuoktinės, visgi pašnekovų nuomonės išsiskyrė, kai teko įvertinti S. Skvernelio žmonos elgesį.

Dėkojo už išasfaltuotą „keliuką“

Antradienį vienoje „Facebook“ grupėje premjero Sauliaus Skvernelio žmona Silvija Skvernelė pasidalijo įrašu, kuriame ji viešai dėkoja ministrei Ritai Tamašunienei už skandalais apipintą Upės gatvės keliuko asfaltavimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Sveiki visi. Tiesiog pasinaudosiu proga ir paprašysiu, kad vienmandatėje rinkimų apygardoje balsuotumėte už Rita Tamašunienę. Kodėl tai darau, nes tai yra tas žmogus, kuris nuolat primindavo mūsų kelio problemas Vilniaus raj. savivaldybės darbuotojams. Jos pastangų dėka mes turime šiandien dalį asfalto. Neatlygintina politinė reklama“, – rašė S. Skvernelė.

REKLAMA

Viešojoje erdvėje kilo nemenka diskusija, tad savo nuomonę pareiškė ir S. Skvernelis.

„Parašė savo nuomonę, kaip privatus asmuo. Kiekvienas pilietis tai gali daryti. Būtų labai keista, jei agituotų už kokį nors konservatorių ar liberalą. Tiesiog išreiškė savo nuomonę apie aštuonerius metus dirbančią Seimo narę, ne ministrę, o Seimo narę. Jeigu skaitytumėte postą, tai reikėtų dar kartą tai paskaityti, labai aiškiai parašyta, už ką – už nuolatinį priminimą savivaldybei dėl gyventojų bendruomenėje esančių problemų“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo S. Skvernelis.

REKLAMA
REKLAMA

S. Skvernelis ironizavo, kad jis nėra jo žmona, o ji gali turėti savo nuomonę apie politikus.

„Jūs turbūt skiriate, kad aš esu Saulius Skvernelis, o ne Silvija Skvernelė. Tai vienas dalykas. O antras dalykas, galiu pakartoti, kad ji dėkoja Seimo narei Ritai Tamašunienei ir ministrei už nuolatinį rūpestį gyventojais, sprendžiant jų problemas“, – kalbėjo premjeras.

Galiausiai pats S. Skvernelis pareiškė: „Taip, aš irgi vertinu labai gerai Seimo narės darbą, todėl Nemenčinės apygardos gyventojus kviečiu balsuoti už Ritą Tamašunienę“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vadino vieša egzekucija

Prieš keletą savaičių diskusijų bangą sukėlė pirmosios ponios Dianos Nausėdienės pasisakymai ekonomikos forume „Lietuvos Davosas“. Kilo pasipiktinimas dėl prezidento žmonos pasisakymų apie švietimą.

„Jei turime sistemą, kurioje problemos nėra analizuojamos, nėra ieškomi realių problemų sprendimai, <…> o į sistemą įsijungia moteris, ar ji gali pakeisti ateitį? Duosiu paprastą pavyzdį – mūsų švietimo sistema. Yra dažnai kartojamas stereotipas, kad jei padidinsime moterų skaičių kažkurioje srityje, automatiškai tos srities rodikliai pagerės.

REKLAMA

Švietimo sistemoje dirba 79 proc. moterų, bet jei pažiūrėsime į švietimo sistemos rodiklius, pamatysime, kad pagrindiniai rodikliai, kurie turėtų augti, nuolat smunka žemyn. <...> Švietimo sistema nesuteikia jaunuoliui žinių, neišmoko jų taikyti. Tuo tarpu patyčių kreivė kyla aukštyn“, – kalbėjo D. Nausėdienė.

Ne vienam užkliuvo ir tai, kad pirmoji ponia buvusią prezidentę Dalią Grybauskaitę įvardijo kaip autokratinę lyderę.

REKLAMA

Po plačių diskusijų viešojoje erdvėje žmonos ginti stojo G. Nausėda.

„Jei būtų užkliudyta tik Diana Nausėdienė ar aš pats, nereaguočiau. Ne pirmas ir ne paskutinis kartas. Tačiau kalbama apie kur kas platesnius dalykus, todėl nutylėti neturiu teisės.

<...> Turbūt ir šeštoko ar net trečioko teksto suvokimo įgūdžių pakaktų suvokti pasakytą mintį, tačiau naratyvų medžiotojai išvertė ją į antiteiginį apie nepagarbą moters darbui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

<...> Dar šlykščiau – dieną naktį dėl žmogaus teisių nemiegantieji surengė viešą egzekuciją mamai ir moteriai, už kurios lygias galimybes ir saviraišką jie tariamai kovoja“, – karštai į kritiką žmonai reagavo šalies vadovas.

Politiko neatskirsi nuo jo šeimos

„Žinoma, artimiausių žmonių elgesys, ar tai būtų šeimos narių, ar tai būtų artimiausių komandos narių, bet kokiu atveju turi poveikį“, – naujienų portalui tv3.lt komentavo komunikacijos specialistas Arijus Katauskas.

REKLAMA

Pasak jo, politikas nėra atskirtas nuo savo šeimos narių, o viešojoje erdvėje bus aptarinėjamas ne tik aukštą postą užimančio asmens, bet ir jų artimųjų elgesys, tad jiems keliami aukštesni reikalavimai nei paprastiems piliečiams.

„Šioje vietoje, vertindami tiek premjero, tiek prezidento žmonų pasisakymus, visada turėsime omenyje ir jų vyrų užimamas pareigas. Taip pat būtų ir vice versa, galiotų tas pats, jei politikės vyras panašiai nuskambėtų“, – kalbėjo pašnekovas.

REKLAMA

A. Katausko teigimu, bandyti atskirti politikus ir jų artimuosius nėra prasmės, nes asmenys, einantys į politiką, turėjo įsivertinti, kas jų laukia.

„Kartu politikas į viešą erdvę atsineša ir visą savo aplinką, ir reikalavimus tai pačiai aplinkai. Nuo to niekur nepabėgsi, taip yra visame pasaulyje. <...> Kokią tai įtaką gali turėti? Tai ir teigiamą, ir neigiamą, priklauso, ką tie žmonės daro. Kad ryšys yra, kad ryšys bus, politikas bet kuris turi suprasti“, – samprotavo viešųjų ryšių ekspertas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skvernelė turi teisę pareikšti nuomonę

Mykolo Romerio universiteto docentas, politologas Vytautas Dumbliauskas mano, kad premjero žmona niekuo nenusikalto.

„Ji pilietė, ji turi teisę raginti už ką tik nori. Jūs irgi turit teisę už ką norite, už tą ir agituojate. <...> Ji uždaroje grupėje paragino balsuoti savo draugus, ji turi tokią teisę“, – įsitikinęs V. Dumbliauskas.

Politologo nuomone, viešojoje erdvėje nuskambėjusi kritika premjero žmonos elgesiui neturėtų pakenkti paties premjero reitingams.

REKLAMA

„Skvernelio gerbėjams nepakenkė, o jam nusispjauti, ką mano jo negerbėjai“, – sakė MRU docentas.

V. Dumbliausko nuomone, tai, ką viešojoje erdvėje sako premjero sutuoktinė, turi daug mažiau įtakos nei tai, kokią nuomonę pareiškia prezidento žmona.

„Daugiau įtakos turi pirmoji dama. Ministro pirmininko žmona ne tiek svarbi. Kas yra ministras pirmininkas? Pirmasis ministras. Ar labai mus domina ministrų žmonos? Nelabai. Tik tas keliukas šioje situacijoje labai nešvariai atrodo“, – teigė V. Dumbliauskas.

REKLAMA

Reikėjo išdidžiai patylėti

Jei premjero pasisakymai apie žmonos agitaciją nieko pernelyg nenustebino, tai G. Nausėdos reakcija privertė ne vieną pakelti antakį.

„Jam pakenkė kaip jis reagavo. Jis reagavo neadekvačiai, kad čia kažkoks puolimas. Čia nebuvo puolimas“, – įsitikinęs V. Dumbliauskas.

Politologo nuomone, prezidentui išvis nereikėjo reaguoti ir, V. Dumbliausko teigimu, G. Nausėda galėjo „išdidžiai tylėti“.

REKLAMA
REKLAMA

„Nausėda visą gyvenimą buvo ekspertas ir jo klausydavosi kaip Dievo. Jis tardavo žodį, jį parodydavo per žinias, visi cituoja. Jis buvo Dievas, gerbiamas kaip ekspertas. O dabar jis puolamas ir jam sunku priprasti, kad jis tapo kažkokiu blogiečiu.

<...> Jis turėjo suprasti, kur eina – į prožektoriais apšviestą sceną. Dabar penkerius metus tie prožektoriai jam tiesiai į akis plieks. Ir niekur nedingsi, tokia politiko dalia“, – teigė V. Dumbliauskas.

Visiškas negebėjimas įvertinti situacijos

„Jei mes žiūrime į prezidento reakciją, mano nuomone, ji buvo stipriai peršokanti normalios galimos reakcijos ribas. Priežasčių kaltinimams viešojoje erdvėje tikrai nebuvo, reikėjo vertinti visai kitaip“, – vertino A. Katauskas.

Pasak jo, prezidentas ir pirmoji ponia – tam tikras statusas, kurio premjeras ir premjero žmona neturi, tad ir šalies vadovo reakcija turėjo būti kitokia.

Komunikacijos eksperto teigimu, jei šioje situacijoje situacijos tinkamai neįvertino G. Nausėda, tai premjero žmonos istorijoje situacijos neįvertino pati S. Skvernelė.

„Premjeras ilgą laiką buvo skalpuojamas dėl galimo pasinaudojimo situacija ir šitas skandalas dėl asfaltuotos gatvės tęsėsi pakankamai ilgai. Premjero žmonos reakcija ir pasisakymas būtent apie tą dalyką ir padėkojimas konkrečios politinės jėgos konkrečiai politikei būtent dėl tos problemos sprendimo, mano nuomone, tai nėra pasikarščiavimas, tai visiškas negebėjimas įvertinti situacijos.

REKLAMA

Nors situacijos visiškai skirtingos, situacija neįvertinta nei vienu, nei kitu atveju. Jei pirmu atveju, prezidentas galėjo šiek tiek pagalvoti, kaip jis turėtų reaguoti į situaciją, tai kitu atveju, premjero žmona turėjo gerai pagalvoti, ką ji rašo“, – kalbėjo A. Katauskas.

Jo teigimu, nors yra svarstoma, kad premjero žmona pasisakė ne viešojoje erdvėje, tokie pasvarstymai klaidingi.

„Internetas nėra uždaras, kad ir kokia uždara grupė būtų, tai nelieka uždara ir ji tuo labai stipriai įsitikino pati“, – sakė A. Katauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų