Tokių atvejų sostinės daugiabučių kiemuose – vis daugiau. Gyventojai sako nesuprantantys, kodėl baudos skiriamos pasirinktinai – esą kiemuose „visi taip stato“, bet nubaudžiami tik kai kurie.
Tuo matu savivaldybė aiškina, kad kiekviena situacija vertinama individualiai, tačiau jei automobilis trukdo saugiam eismui, baudos – neišvengiamos.
Gyventojai netveria pykčiu
Socialiniuose tinkluose vilniečiai dalijasi nuotraukomis iš kiemų, kur pastatyti automobiliai užkliuvo Viešosios tvarkos skyriui.
„Nuo kada čia policija baudas dalina už stovėjimą užvažiavus ant borto... Visos mašinos vienodai stato, o kažkam trukdo?“ – stebisi vilnietė.
Internautai komentaruose susiskirstė į dvi stovyklas: vieni teigia, kad tokie atvejai – aiškus KET pažeidimas, kiti – piktinasi parkavimo vietų trūkumu bei baudomis.
Atsirado ir tokių, kurie teigė, kad baudos galimai skirtos už tai, jog didelių gabaritų automobiliai negalėjo pravažiuoti.
„Baudas skyrė ten, kur šiukšlinė nepravažiuoja. Bent jau taip žadėjo“, – rašė komentatorė.
Pasirodo, retas kuris žino, kad automobilį priparkavus ir nepalikus pakankamai vietos pravažiuoti ne tik lengvosioms, bet ir sunkiasvorėms transporto priemonėms – jau yra Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimas.
Sureagavo savivaldybė
Nors kai kam gali atrodyti, kad automobilis pastatytas „kaip visada“ ar „kaip visi“, realybėje net keli papildomi centimetrai gali nulemti, ar pravažiuos sunkiasvoris automobilis.
Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius nurodo, kad parkavimo pažeidimų kontrolė vykdoma tiek patruliuojant, tiek reaguojant į gyventojų skundus.
„Kiekviena situacija vertinama individualiai, o baudos skiriamos tais atvejais, kai automobiliai pastatyti pažeidžiant Kelių eismo taisykles. Jei pažeidžiant KET pastatytas automobilis trukdo saugiam eismui, jis taip pat gali būti priverstinai nuvežtas“, – nurodo savivaldybė.
Gyventojai dažnai ginasi tuo, kad stovėjo ten, kur nėra nei draudžiamųjų ženklų, nei linijų bei iš pažiūros automobilis niekam netrukdė. Tačiau KET numato, kad net ir tokiu atveju – jei automobilis trukdo įvažiuoti ar išvažiuoti į kiemą ar teritoriją, trukdo įlipti į kitą transporto priemonę arba kitaip kliudo transporto priemonių ar pėsčiųjų eismui – vairuotojas laikomas pažeidėju.
Taigi, net jei nėra ženklo – bet paliktas automobilis pažeidžia KET taisykles, šiuo atveju taip pat yra pastatytas taip, kad paliktas per siauras pravažiavimas greitajai, gaisrinei, šiukšliavežei ir pan. – gresia bauda ir automobilis gali būti net priverstinai nutemptas.
Protokolų – tūkstančiai, bet vietų kiemuose vis dar per mažai
Pasak savivaldybės, vien pernai už parkavimo tvarkos nesilaikymą Vilniuje surašyta apie 87 tūkst. administracinio nusižengimo protokolų. Panašus skaičius buvo ir ankstesniais metais.
Gyventojai pabrėžia itin didelį parkavimo vietų trūkumą ir piktinasi, kad ši problema nuolat auga, o meta akmenis į miesto valdžios kiemą.
„Kai ant 90 butų 20 vietų, turite kitų pasiūlymų? Viskas čia gerai, normaliai priparkuota, ne ant 3 vietų“, – po piktais įrašais dėl ant bortelio palikto automobilio komentuoja vilnietis.
„Betvarkė, bet čia yra didesnio klausimo esmė kokios aplinkos nori patys žmonės savuose kiemuose ir tai labai priklauso nuo kokius politinius judėjimus palaiko savivaldos rinkimuose. Ar palaiko judėjimus su žinute, kad paliekam kaip yra ir nieko naujo nekuriam, ar visgi pabandom tvarkingai, gerbdami visų piriimtas bendras taisykles kurti mūsų aplinką tvarkingai, tvariai visiems“, – rašo komentatorius.
„Stanevičiaus g. buvo darytas projektas praplatinti kelią šiuklevežei, padarė, bet nepakankamai proto buvo padaryt tvarkingai, tai jie padarė dar lengvesnį sprendimą pastatė ženklus nuo 8-18H parkuotis negalima 10 parkavimu vietų . Kokius sperendimus daro Vilniaus miesto savivaldybė tokius daro ir žmonės!“ – taip pat piktinasi vyras.
Tačiau savivaldybė pripažįsta – problema kompleksiška, o stovėjimo vietų ypač trūksta senos statybos daugiabučių rajonuose.
„Vilniaus savivaldybė supranta stovėjimo vietų trūkumo problemą, ji ypač aktuali senesnių, dažnai dar sovietmečiu statytų daugiabučių kiemuose. Ieškant sprendimų didinti stovėjimo vietų skaičių, pastaraisiais metais įrenginėjamos korinės dangos.
Pernai jos įrengtos 46 kiemuose visame Vilniuje, sukuriant papildomai maždaug 340 stovėjimo vietų. Šiemet planuojama sutvarkyti dar 66 kiemus, juose įrengiant papildomai per 1,6 tūkst. stovėjimo vietų“, – aiškina savivaldybė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!