ket
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ket“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ket“.
Vyriausybė vėl pakeitė KET: netrukus vairuotojams atsiras nauji ženklai, apvažiuoti kliūtis reikės kitaip
Lietuvos vairuotojai netrukus gali sulaukti naujų Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimų. Nors po viešos kritikos dalį pakeitimų suskubta koreguoti dar kartą, trečiadienį Vyriausybė pritarė naujiems reikalavimams, kurie įsigalios jau nuo gruodžio pradžios.
Naujienų portalas tv3.lt jau anksčiau rašė, kad vienas iš tokių siūlymų sukėlė aršių diskusijų.
Kreipiasi į Lietuvos vairuotojus: nepamirškite atlikti šio veiksmo
Lauke sparčiai krentanti temperatūra siunčia ženklą vairuotojams: artėja automobilio padangų keitimo metas. Pakeisti vasarines automobilio padangas į žiemines pagal Lietuvoje galiojančias Kelių eismo taisykles (KET) yra privaloma iki lapkričio 10-osios.
Visgi draudimo ekspertai pataria nelaukti paskutinės minutės – pasirūpinę tuo anksčiau ne tik sutaupysite laiko, bet ir kelyje jausitės gerokai saugiau.
Automobilį paliekate užvestą? Įspėja – už tai gresia bauda iki 90 eurų
Kelių eismo taiskylių (KET) knygelėje vairuotojai gali surasti daugybę skirtingų išaiškinimų, už kokius pažeidimus galima sulaukti administracinės atsakomybės. Tačiau ne visos taisyklės įsimenamos. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad geriau nestovėti daugiabučių kiemuose užvestu automobiliu?
Naujienų portalas tv3.lt jau anksčiau rašė, kad daugiabučio kieme už paliktą transporto priemonę su užvestu varikliu galite atsipirkti įspėjimu, tačiau vėliau galimybė gauti baudą yra reali.
KET pakeitimai: nusprendė dėl privalomo atstumo, kitaip įspės apie kameras ir matuoklius
Prieš kurį laiką viešumoje kilo daug diskusijų dėl Susisiekimo ministerijos registruotų Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimų. Viena iš didžiausių naujovių buvo siūlymas ne rekomenduoti laikytis atstumo iki priekyje važiuojančio automobilio, kaip yra dabar, o reikalauti.
Vairuotojams – galvosūkis: prasidėjus naujiems mokslo metams užklupo chaosas – štai kaip elgtis
Prasidėjus naujiems mokslo metams, miestuose padaugėjo ir vairuojančių automobilius. O didžiuosiuose miestuose, ypač Vilniuje, atsirado ir daugiau važinėjančių vairuotojų naujokų – tik pradėjusių studijas studentų.
Vairuotojai sulauks baudų? Nauji greičio matuokliai Vilniuje fiksavo beveik 100 tūkst. pažeidimų:
Pernai liepą Vilniuje pradėję veikti 16 naujų stacionarių greičio matuoklių per metus užfiksavo beveik 100 tūkst. kelių eismo taisyklių pažeidimų, vien šiemet juos padarė daugiau nei 50 tūkst. transporto priemonių.
„Iš 16 įrenginių užfiksuotų pažeidimų 72 proc. sudarė leistino greičio viršijimo atvejai, 23 proc. – važiavimo viešojo transporto juosta, o likę 5 proc. – važiavimo per raudoną šviesoforo signalą pažeidimai“, – sakė „Judu“ Infrastruktūros skyriaus vadovas Giedrius Levčenka.
Vairuotojai siūlomais KET pokyčiais nepatenkinti: „Aš tai netikiu tokiom nesąmonėm“
Vėl bręsta Kelių eismo taisyklių pakeitimai. Šį kartą jie aktualiausi tiems vairuotojams, kurie mėgsta „prilipti“ prie priekyje važiuojančių automobilių ar nardyti tarp juostų. Policija ir ministerija svarsto įvesti privalomą taisyklę greitkeliuose tarp mašinų palaikyti konkretų atstumą – mažiausiai 50 metrų.
Transporto sauga pradeda kampaniją, kuria sieks keisti paspirtukininkų požiūrį į KET
Lietuvos transporto saugos administracija trečiadienį pradeda įgyvendinti nacionalinę kampaniją „Riedėk šalmingai“, kuria sieks keisti paspirtukų vairuotojų požiūrį į Kelių eismo taisyklių (KET) laikymąsi ir apsaugos priemonių dėvėjimą.
Administracija taip pat pažymi, jog vienas iš tikslų – tęsti darbą sprendžiant paspirtukų eismo problemas didžiuosiuose Lietuvos miestuose.
Renginio metu bus pristatytas pirmasis paspirtukų vairuotojams skirtas kelio stendas Klaipėdoje.
Įvertino naujus KET pakeitimus: teks pirkti registratorius arba stebėti kelio stulpelius?
Naujausi siūlomi Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimai sukėlė nemažai specialistų ir pačių vairuotojų diskusijų.
Bene daugiausia ginčijamasi dėl to, kad rekomendacijos laikytis saugaus atstumo iki priekyje važiuojančio automobilio gali tapti privalomais nurodymais.
Vieni ekspertai pastebi, kad tai nebūtų nieko naujo, o, jeigu vairuotojai nesilaiko dabartinių rekomendacijų, galbūt jiems vertėtų perlaikyti teises.
Kelių eismo taisyklės vėl keičiamos: magistralėse važiuosite kitaip, nauji ženklai ir ištisinės kirtimas
Automagistralėje vasarą leidžiama važiuoti 130 km/h greičiu, tačiau kokį atstumą reikia laikyti iki priekyje važiuojančio automobilio? Dabar saugus atstumas – tik rekomenduojamas, tačiau, priėmus siūlomus Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimus, jis bus privalomas.
Be to, naujausiose KET pataisose siūloma numatyti, kad tam tikrais atvejais būtų leidžiama kirsti ištisinę juostą.
Priėmus Susisiekimo ministerijos siūlomus pakeitimus taip pat atsiras ir naujų kelio ženklų.
REKLAMA
REKLAMA
Nelaukiate žalio signalo ir einate per perėją arba važiuojate dviračiu ar paspirtuku? Įspėja dėl pasekmių
Automobilių vairuotojai net naktį tuščioje sankryžoje paprastai sąžiningai pralaukia raudoną šviesoforo signalą. Tuo metu pėstieji net dieną neretai apsižvalgo ir eina per raudoną, o dviratininkai ir mikrojudumo priemonių naudotojai sulaukę žalios šviesos sėda ir mina, nors turėtų dviračius ar paspirtukus persivesti, jei perėja nėra pažymėta raudonai.
Ne ką geresnė situacija ir šaligatviuose.
Pamatęs šį automobilį, Adas griebė kamerą, kad įamžintų keistenybę: perdavė policijai – tokio atsakymo nesitikėjo
Mieste pastebėjote vieną ar net kelis vairuotojus, kurie galėjo pažeisti kelių eismo taisykles (KET). Jūs apie tai pranešate policijai, tačiau pareigūnai pažeidimų nenustato. Kas pakišo koją – policijos neatidumas ar niuansai pritaikant teisės aktus?
Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi vilnietis Adas. Jis nurodė policijai pateikęs kelis pranešimus apie galimus kelių eismo taisyklių pažeidimus, tačiau policija jų neužfiksavo kaip pažeidimų.
Vairuotojai, ruoškitės: vėl didins baudas, jų nemokant – draus važiuoti, policija kvies pasikalbėti
Jau nuo kitų metų pradžios baudos už greičio viršijimą ir kitus pažeidimus gali didėti dvigubai. Be to, eisme negalėtų dalyvauti automobiliai, kurių savininkai nemoka baudų. O, jeigu policija dukart pagaus apsvaigus, kviesis pasikalbėti.
Tokias Administracinių nusižengimų kodekso pataisas parengė ir teikia Vidaus reikalų ministerija (VRM).
Baudos už greitį – per mažos?
VRM skaičiuoja, kad 2023 m. virš 50 proc.
Pradedantieji vairuotojai, sukluskite: pažeidęs KET ir to nepadaręs – prarasite teisę vairuoti
Vienas pradedantysis vairuotojas susidūrė su nemaloniomis aplinkybėmis – du kartus viršijęs greitį, jis sumokėjo baudas, tačiau vėliau sužinojo, jog to nepakanka – padaręs pažeidimus, jis taip pat turėjo išlaikyti papildomus mokymus. Kadangi to nepadarė, dabar jam teks iš naujo perlaikyti teorijos ir praktikos vairavimo egzaminus.
Užstatantiems kitų automobilių vietas – baudos: naujas draudimas skinasi kelią
Pirkdami būstą nemažai gyventojų įsigyja ir vietą automobiliui statyti. Tačiau pasitaiko gudručių, kurie tokias vietas įprastose ar požeminėse aikštelėse užstato. Iki šiol jie nebuvo baudžiami, tačiau netrukus situacija gali pasikeisti.
Neseniai Seimo nariai registravo atitinkamas Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pataisas. Tačiau svarstant jas paprašytas Vyriausybės išvados.
Automobilio statymas: pasakė, kaip baus, jei nepaliksite raštelio ir stovėsite „šeimos vietoje“
Kelių eismo taisykles (KET) yra skaitęs kiekvienas vairuotojas. Tačiau jei kai kurios taisyklės užsimiršo, tai nėra priežastis atleisti nuo baudos už padarytą pažeidimą. Štai jei automobilį palikote stovėjimo vietoje, kur stovėjimo laikas yra ribojamas, tačiau ant lapelio neužrašėte atvykimo laiko, jums taip pat gresia bauda.
Vilniuje užfiksuotas vaizdas šokiravo net pareigūnus
Vilniaus apskrities pareigūnai pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame matyti, kaip „Toyota“ automobilyje itin pavojingai vežamas vaikas.
Vaizdo įraše užfiksuota, kad vaikas vežamas atsigulęs prie pat galinio lango.
Jeigu automobilis greitai stabdytų, suktų ar darytų kitą staigų manevrą, tikėtina, kad vaikas kristų ir stipriai susižalotų.
Pareigūnai atkreipia dėmesį, kad atsakomybė už vaikų saugumą tenka tėvams.
Instruktorių patarimas pradedantiesiems vairuotojams: geriau lėčiau, bet pasieksite tikslą
Norint, kad keliuose įvyktų kuo mažiau nelaimingų nutikimų svarbu, kad vairuotojai kelyje būtų atsargūs. Žiemą labai svarbu atkreipti dėmesį, kad oro sąlygos būna ypač nepalankios: keliai apledėję ir slidūs, taip pat dažnai sninga arba lyja. Šios oro sąlygos yra didelis iššūkis vairuotojams, o ypatingai – pradedantiesiems.
Ruošiantis egzaminui gauti vairuotojo teises, kiekvienam būtina važinėti bent 30 akademinių valandų.
Vairuotojams – nauji pakeitimai: didesnės baudos už greitį ir būtinas teisių atėmimas 10–20 dienų
Viena iš dažniausių eismo įvykių priežasčių yra greičio viršijimas. Tačiau, panašu, kad dabartinės baudos, numatytos už šį pažeidimą, vairuotojus menkai drausmina. Greičio viršijimo atvejų kasmet fiksuojama vis daugiau, o ir baudas sumoka toli gražu ne visi.
Vis dėlto Policijos departamentas, Vidaus reikalų ministerija ir Vyriausybė, regis, neketina sustoti.
Jos siūlo ir vėl didinti baudas už greičio viršijimą, be to, dažniau atimti teisę vairuoti už pakartotinį greičio viršijimą.
Kelio ženklinimas apsnigtas? Pasakė, ar už padarytą pažeidimą skirtų baudą
Nepavydėtinos oro sąlygos žiemos metu kelia papildomų sunkumų vairuotojams ne tik kelyje, bet ir paliekant automobilį stovėjimo vietoje. Pavyzdžiui, jeigu kelio ženklinimas bus apsnigtas, tačiau statyti automobilį toje vietoje vairuotojams negalima, ar už tai vairuotojams gali būti skiriama ir bauda?
Kelių eismo taisyklės (KET) nustato eismo keliais tvarką. Jei automobilis pastatomas neleistinoje vietoje, tokiu atveju taip pat gali būti skiriama administracinė atsakomybė.
Per savaitę du kartus Vilniuje įkliuvęs egiptietis – deportuojamas
Pirmadienis dvidešimt dvejų metų amžiaus užsienio piliečiui įsimins ilgai – paaiškėjo, kad priimtas sprendimas grąžinti jį į užsienio valstybę, pasibaigus leidimo laikinai gyventi Lietuvoje galiojimui. Vyras pristatytas į Vilniaus oro uosto užkardą.
Sausio 15 d. apie 13 val. 27 min. sostinės Kalvarijų g. Kelių policijos skyriaus pareigūnai sustabdė patikrinti automobilį BMW.
Pokyčiai paspirtukininkams: ribojamas amžius, važiuoti bus galima tik dviračių takais
Vyriausybė trečiadienį patvirtino naujas Kelių eismo taisykles (KET), kuriomis sugriežtinami reikalavimai elektrinių paspirtukų vairuotojams.
Tarp svarbiausių pokyčių, kurie atsiras įgyvendinant Seimo jau priimtus sprendimus – nuo kitų metų ribojamas paspirtukų greitis, vairuoti šias transporto priemones galės ne jaunesni nei 16 metų asmenys. Norintieji vairuoti paspirtukus anksčiau – nuo 14 metų – turės išklausyti mokymo kursą, įgyti pažymėjimą.
„Wolt“ kurjerio veiksmai šokiravo: dėl mėsaino automobilį paliko vidury judrios gatvės
Apie „Toyota Prius“ automobilius Lietuvoje jau prikurta daug memų ir sklando legendos. Ne paslaptis, kad pavežėjų ir kurjerių paslaugas teikiantys darbuotojai dažniausiai važinėja būtent „Toyota Prius“ ir dažnai pažeidžia KET. Šįkart „Toyota Prius“ vairuotojas nustebino ir visko mačiusius – automobilį paliko vidury gatvės ir pats nubėgo atsiimti užsakymo.
Vaizdo įrašas buvo patalpintas vienoje „Facebook“ grupėje.
Pūga ir snaigės vairuotojams susuko galvas: koks leidžiamas greitis, jeigu ženklai skiriasi?
Nepaisant pabjurusių orų, pagrindiniu šalies keliu Vilnius–Kaunas į abi puses vis tiek važiuoja tūkstančiai automobilių. Greitkelyje esančiose švieslentėse pastebėti greitį ribojantys ženklai kai kuriems vairuotojams susuko galvas.
Į darbą sostinėje skubėjęs vilnietis Arvydas pastebėjo, kad ketvirtadienio rytą autostradoje švietė labiau nei įprasta greitį ribojantys ženklai.
Nedrausmingiems vairuotojams – dvigubai didesnės baudos: už greičio viršijimą atims ir teises
Vyriausybėje įvykusiame Valstybinės eismo saugumo komisijos posėdyje aptarta šių metų avaringumo situacija šalyje ir eismo įvykių priežasčių analizė, praneša Vidaus reikalų ministerija.
Pastaraisiais metais šalies keliuose stebimos esą nerimą keliančios tendencijos.
Suprastėjo eismo įvykių statistika – padaugėjo eismo įvykių ir žūčių juose, nors keliuose sumažėjo žuvusių pėsčiųjų. Mažiau eismo įvykių sukelia ir neblaivūs vairuotojai ir neturintys teisės vairuoti.
Vairuotojams – KET pakeitimai: atsiras naujas kelio ženklas, kai kuriuos panaikins
Lietuvoje nuo gegužės mėnesio jau įsigaliojo kai kurie Kelių eismo taisyklių (KET) patobulinimai ir patikslinimai. Tačiau vairuotojai nuo lapkričio 1 d. sulauks dar daugiau naujovių.
Dar šių metų gegužės mėnesį įsigaliojo nauji KET pakeitimai, susiję su mobiliojo ryšio priemonių naudojimu vairuojant, eismo tvarka gyvenamojoje zonoje ir automobilių stovėjimo aikštelėse, vaiko vežimu automobiliu specialioje sėdynėje ir kitais eismo atvejais.
Vilniuje – specialus automobilis, fiksuojantis pažeidimus: vairuotojams pasislėpti nepavyks
Vilniuje vis aktyviau kovojama su Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidėjais. Jau dabar kai kur pradėjo važinėti automobilis, kuris skenuoja kitų transporto priemonių valstybinius numerius ir fiksuoja pažeidimus. Vilniečiai skeptiški ir sako, kad tokie automobiliai yra miestui nereikalingi.
Kaip parodė MadeinVilnius.lt surengta apklausa, net 59 proc. vilniečių (681 balsas) mano, kad e. kontrolės automobiliai yra nereikalingi ir tai beprasmė priemonė. Su jais nesutinka 33 proc.
Ši vairuotojų gudrybė gali brangiai atsirūgti: bauda siekia ir 860 eurų
Kasmet Lietuvoje nustatoma šimtai tūkstančių įvairių Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimų, o kai kuriais atvejais vairuotojai bando išsisukti nuo gresiančios atsakomybės, todėl pradeda sukčiauti.
Įvykdžius KET pažeidimą, pavyzdžiui, viršijus leistiną greitį, kai kuriais atvejais vairuotojai, nenorėdami prisiimti kaltės už padarytą pažeidimą, deklaruoja, kad neva KET nusižengimą įvykdė kitas asmuo, todėl jis yra baudžiamas be reikalo.
Įspėjimas vairuotojams: artimiausiomis dienomis keliuose nutinka daug skaudžių avarijų
Šis savaitgalis ir po jo švenčiama Žolinės šventė gali tapti dar vienu rimtu išbandymu tiek vairuotojams, tiek pėstiesiems ar dviratininkams. Tiems, kurie rugpjūčio 14 d. pasirinko poilsio dieną, artėjantis savaitgalis taps ilgu keturių dienų savaitgaliu.
Tačiau, kaip rodo patirtis, ilgaisiais savaitgaliais ir per Žolinę kasmet įvyksta daug skaudžių, gyvybes nusinešančių eismo nelaimių. Specialistai įspėja – eismo įvykiai atostogų neturi net vasarą.
Pamirštate taisykles, kai nemato policija? Nenustebkite dėl baudos – praneša kiti vairuotojai
Daugelis vairuotojų rečiau ar dažniau pažeidžia kelių eismo taisykles, jeigu tik nemato policija ar nefiksuoja kameros. Tačiau netinkamas lenkimas, ne vietoje pastatytas automobilis ar bandymas pasirodyti gali paploninti pinigines.
Lietuvos vairuotojai jau nebetoleruoja kelių eismo taisyklių pažeidėjų ir stengiasi savo veiksmais juos sudrausminti.
Įspėja vairuotojus: šių klaidų jokiu būdu nedarykite
Prasidėjus aktyviam motociklininkų sezonui, padaugėjo ir autoįvykių, į kuriuos jie patenka. Tuo metu automobilių vairuotojai niršta dėl įžūlaus motociklininkų elgesio gatvėse. Ar įmanoma ir vieniems, ir kitiems sutarti?
Automobilių vairuotojai vis dar nesupranta kai kurių motociklininkų elgesio. Dažna situacija – vairuotojas nei matė, nei girdėjo motociklo, bet paskutinę akimirką jis prašvilpė pro šalį.
Policija ėmėsi naujų priemonių: nedrausmingus vairuotojus pažemino visų akivaizdoje
Ne paslaptis, kad kai kurie prabangius automobilius turintys gyventojai mėgsta juos demonstruoti kitiems, taip rodydami savo statusą ir geresnę finansinę padėtį. O taisyklės jiems neva negalioja, nes baudos negąsdina. Vis tik būna taip, kad vietoje baudos jie gauna didelį pažeminimą prieš kitus, kai iš prabangaus restorano juos išlydi policijos pareigūnai.
Vairuotojams – nauji pakeitimai dėl telefono naudojimosi: štai kada mokėsite 90 eurų bauda
Lietuvos kelių policijos tarnyba primena vairuotojams, kokie pakeitimai, susiję su telefono naudojimusi, įsigaliojo nuo gegužės 1 d.
Kaip teigiama policijos pranešime, nuo gegužės 1 d. vairuotojui draudžiama naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis rankomis, išskyrus tris atvejus: kai automobilis ar kita vairuojama transporto priemonė stovi, jei vairuojant mobiliojo ryšio priemonė valdoma laisvų rankų įranga ir telefonas yra specialiame laikiklyje ir, jei vairuojant mobiliojo ryšio priemonė valdoma...
Vairuotojams siūlo naujovę – į telefoną gautumėte specialią žinutę
Seime užgimė naujas pasiūlymas – įpareigoti „Regitrą“ išsiųsti specialią žinutę vairuotojams.
Kaip jau anksčiau rašė naujienų portalas tv3.lt, šiuo metu kiekviena transporto priemonė, registruota Lietuvoje, privalo turėti galiojančią techninę apžiūrą ir būti apdrausta privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu.
Naujas draudimas pykdo žmones: automobilio keleiviai negalės gerti alkoholio važiuodami
Seimas galutinai uždraudė automobilių keleiviams mašinoje gerti alų, degtinę ar vyną, taip pat salonuose vežtis atidarytus alkoholinius gėrimus. Nors šis draudimas galiojo ir anksčiau, tvarka buvo skylėta, dėl to policija galėjo bausti tik vairuotojus.
Naujos pataisos leis bausti ir kiekvieną nusižengusį keleivį bauda iki 140 eurų. Taip parlamentarai ir pareigūnai tikisi sumažinti skaudžių avarijų, esą girti keleiviai trukdo vairuotojui susikaupti ir gundo jį gerti.
Vairuotojai, nepamirškite: nuo gegužės 1 d. įsigaliojo KET pakeitimai – lenksite kitaip
Susisiekimo ministerija informuoja, kad gegužės 1 d. įsigalioja Kelių eismo taisyklių (KET) patobulinimai ir patikslinimai, susiję su mobiliojo ryšio priemonių naudojimu vairuojant, eismo tvarka gyvenamojoje zonoje ir automobilių stovėjimo aikštelėse, vaiko vežimu automobiliu specialioje sėdynėje ir kitais eismo atvejais.
Vairuotojams – nauji KET pakeitimai: pasakė, kur lenkti negalėsite
Susisiekimo ministerija informuoja, kad gegužės 1 d. įsigalios Kelių eismo taisyklių (KET) patobulinimai ir patikslinimai, susiję su mobiliojo ryšio priemonių naudojimu vairuojant, eismo tvarka gyvenamojoje zonoje ir automobilių stovėjimo aikštelėse, vaiko vežimu automobiliu specialioje sėdynėje ir kitais eismo atvejais, rašoma ministerijos pranešime.
Piktybinius eismo pažeidėjus nori bausti dar stipriau: siūlo neleisti gauti būsto paskolos ar pirkti automobilių
Pernai fiksuota beveik pusantro milijono kelių eismo taisyklių pažeidimų, o dešimtmetį mažėjęs žuvusių keliuose skaičius, vėl muša rekordus. Policija sako, kad raginimai prie vairo nesėsti išgėrus ir neviršyti greičio, vairuotojų ausis pasiekia, bet smegenų – dar ne.
Bjaurus poelgis: dviratininką specialiai taranavęs vairuotojas pabėgo
Melburno policija išplatino vaizdo įrašą, kuriame matyti bjaurus automobilio vairuotojo poelgis po to, kai šis kliudė keliu važiavusį dviratininką.
Įraše taip pat matyti, kad vairuotojas nė nesistengė išvengti susidūrimo su dviratininku ir įvažiavo į jį tarsi norėdamas specialiai kliūdyti.
Po smūgio 59-erių dviratininkas nukrito ant žemės, o dviratį automobilis kurį laiką vilko kurį laiką asfaltu.
Vairuotojų laukia naujovės jau nuo gegužės 1 d.: Vyriausybė pritarė svarbiems pakeitimams
Gegužės 1 d. įsigalios Kelių eismo taisyklių (KET) patobulinimai ir patikslinimai, susiję su mobiliojo ryšio priemonių naudojimu vairuojant, eismo tvarka gyvenamojoje zonoje ir automobilių stovėjimo aikštelėse, vaiko vežimu automobiliu specialioje sėdynėje ir kitais eismo atvejais.
Trečiadienį tokiems Susisiekimo ministerijos parengtiems KET pakeitimams pritarė Vyriausybė.
Vairuotojams – pluoštas KET naujovių: lenksime kitaip, atsiras naujas kelio ženklas, o kai kurių – neliks
Lietuvos vairuotojai, o taip pat ir pėstieji jau netrukus gali sulaukti šūsnies naujų Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimų. Siekiama, kad keliuose atsirastų dar vienas naujas ženklas, o kai kurie iš jų tiesiog panaikinti.
Įvardijo, kam reikia „Regitros“ pokyčių: veikiausia, tai daroma dėl vieno žmogaus
„Regitra“ ruošia grandiozinius pokyčius, kurie esą išeis į naudą jų klientams. Keis visų šalies padalinių skaičių ir pavadinimus. Kurs ne vieną skyrių, kuris, pasak „Regitros“, prisidės prie geresnio klientų aptarnavimo, taip pat supaprastins registracijos procedūras.
Įmonės vadovas aiškina, neva vairuotojams tokie pokyčiai papildomai nekainuos, nors tuo pačiu užsimena, kad kainos bus peržiūrėtos.
Bandymas pasipinigauti? Trumpam sustojusi pasiimti vaiko, kėdainietė gavo baudą
Vienam Kėdainių tiltui subyrėjus, kitą – dar tvarkant, kraštiečiai neišvengia įvairių susisiekimo problemų. Į „Rinkos aikštės“ redakciją kreipėsi kėdainietė Ieva, kurią papiktino savivaldybės administracijos paskirta bauda už ne vietoje pastatytą automobilį.
Moteris automobilį trumpam pastatė Didžiosios Rinkos aikštėje, dalyje, kur leidžiama sustoti tik autobusams, mat laukė iš mokyklos grįžtančio vaiko.
Įspėja žiūrėti, kur važiuojate: aptaškius praeivį, galite sulaukti ir baudos
Nors kiekvienas vairuotojas privalo laikytis Kelių eismo taisyklių (KET), tačiau policijai tenka fiksuoti daugybę skirtingų atliekamų pažeidimų. Pavyzdžiui, jeigu vairuotojas, pravažiuodamas šlapia kelio danga, aptaškė praeivį, už tai jis taip pat gali sulaukti atitinkamos bausmės, jeigu gyventojai parašytų pareiškimą ir įrodyti savo tiesą.
Automagistralėse ir greitkeliuose – didesnis greitis, leidžiamos vasarinės padangos
Nuo šeštadienio Lietuvoje didinamas maksimalus leistinas greitis pagrindiniuose šalies keliuose, įsigalioja leidimas važinėti vasarinėmis padangomis.
Automagistralėse lengviesiems automobiliams nuo balandžio 1-osios iki spalio pabaigos galima važiuoti ne didesniu kaip 130 kilometrų per valandą (km/h) greičiu, o greitkeliuose – ne didesniu kaip 120 km/h greičiu.
Dėmesio: nuo balandžio 1-osios – svarbūs pokyčiai keliuose
Lietuvos automobilių kelių direkcija primena, kad jau nuo balandžio 1 d. šalies keliuose prasideda vasarinių padangų sezonas, didėja maksimalus leistinas greitis automagistralėse ir greitkeliuose.
Nuo balandžio 10 d. iki spalio 31 d. draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis. Vairuotojai, kurie važinėja žieminėmis dygliuotomis padangomis, privalo jas pakeisti vasarinėmis iki balandžio 10-os dienos.
Šiltuoju laikotarpiu rekomenduojamos vasarinės padangos.
„Audi“ nečiaudi, kai „gazą“ paspaudi: Lietuvoje užfiksavo, kad neva vairuotojas skriejo 709 km/val. greičiu
Lietuvoje pernai greitį viršijo beveik 700 tūkst. vairuotojų. O kartais pasitaiko tokių „kelių erelių“, kurie akceleratoriaus pedalą paspaudžia ir iki 200 km/val. ar važiuoja dar greičiau. Tačiau internete išplitusi nuotrauka nustebino ne vieną – užfiksuota, kad neva „Audi“ skriejo 709 km/val. greičiu.
Tarp vairuotojų paplitęs posakis, kuriame sakoma, kad vokiečių gamintojo „Audi“ markės automobiliai „nečiaudi, kai gazą paspaudi“, panašu, įgavo naują prasmę.
Uždarytas tiltas prie Ariogalos: esą jo būklė – blogesnė nei nukritusio Kėdainiuose
Po Kėdainių tilto griūties uždarytas dar vienas tiltas – šį kartą prie Ariogalos per Dubysą. Šis tiltas byra jau seniai, prieš metus nukrito jo atitvarai, buvo uždrausta eiti pėstiesiems, palikta viena eismo juosta.
Raseinių savivaldybė priekaištauja automobilių kelių direkcijai, kad ši delsė tvarkyti tiltą, o direkcija savo kaltės nemato.
Duobės vis labiau veriasi miestų gatvėse: „Tikras vairuotojų siaubas yra“
Kone kraterio dydžio ir gylio duobės ir duobelės dėl temperatūrų svyravimų vis labiau veriasi miestų gatvėse – ypač Vilniuje ir Kaune. Draudikai skaičiuoja, kad pernai metai – vieni nuostolingiausių: į duobes įvažiavusiems vairuotojams didžiausia Lietuvoje draudimo bendrovė išmokėjo daugiau nei pusę milijono eurų – dvigubai daugiau nei prieš kelis metus.
Ekspertai sako, kad ir artimiausi keli mėnesiai vairuotojams bus kritiniai, mat duobes kelinininkai iš esmės lopys tik pavasarį.
Leistinas greitis keliuose jau keičiamas priklausomai nuo orų – stebėkite kelio ženklus ir negaukite baudos
Lietuvoje įdiegta nauja Greičio valdymo ir įspėjimo programinę įrangą (GVIS). Reaguodama į susidariusias eismo ir oro sąlygas, ji keičia leistiną greitį šalies keliuose.
Vairuotojams teks atidžiau stebėti kelio ženklus, nes jie nurodo didžiausią leistiną greitį susidariusioms sąlygoms. Informacinė sistema, kuriai Lietuvos automobilių kelių direkcija išleido 132 tūkst. eurų, jau veikia pagrindinėse magistralėse, rašoma pranešime žiniasklaidai.