• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasidėjus gegužei, daugelį žmonių vis dar kamuoja įvairūs negalavimai, nuo peršalimų iki žiedadulkių sukeltų alergijų. Vaistinės pateikia duomenis, ką šiuo metu iš lentynų šluoja lietuviai ir kaip ruošiasi vasaros sezonui. 

Prasidėjus gegužei, daugelį žmonių vis dar kamuoja įvairūs negalavimai, nuo peršalimų iki žiedadulkių sukeltų alergijų. Vaistinės pateikia duomenis, ką šiuo metu iš lentynų šluoja lietuviai ir kaip ruošiasi vasaros sezonui. 

REKLAMA

Šiuo metu gyventojus dažniausiai kamuoja peršalimo ligos ir sezoninės alergijos.

 „Nors oras šyla, peršalimo simptomų vis dar nemažai – žmonės skundžiasi sloga, gerklės skausmu, kosuliu. Taip pat ryškiai išaugęs žmonių, jaučiančių alergijos simptomus, skaičius – dažniausiai pasitaiko čiaudulys, nosies užgulimas, akių perštėjimas, ašarojimas“, – komentuoja „Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė.

„Pastebime, kad dar žmonės kreipiasi ir dėl gripo, bet palyginus su ankstesniais mėnesiais, akivaizdu, kad sergamumas sumažėjo ir yra tik pavieniai atvejai“, – teigia „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Irena Viktorija Aukštikalnienė.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, Lietuvoje balandžio 21–27 d. bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir koronavirusu rodiklis sumažėjo iki 705,1 atvejo 100 tūkst. gyventojų (16-ąją savaitę buvo 1159,2 atvejo 100 tūkst. gyventojų).

Praėjusią savaitę Lietuvoje dėl gripo į ligonines buvo paguldyti 34 asmenys, dėl koronaviruso – 5. Registruotas vienas mirties nuo gripo atvejis.

Šluoja šiuos preparatus

Vaistinių duomenimis, šį mėnesį labiausiai perkami nereceptiniai preparatai peršalimo simptomams malšinti: sirupai nuo kosulio, pastilės, nosies ir gerklės purškalai. Taip pat taip pat karšti gėrimai temperatūrai mažinti ir bendrai savijautai pagerinti.

REKLAMA
REKLAMA

Kitiems aktualūs vaistai, padedantys suvaldyti alergijos simptomus

„Kadangi jau pradėjo aktyviai žydėti augalija, tai suaktyvėjo priešalerginių vaistų pardavimai visomis formomis: tabletės, akių lašai bei nosies purškalai. Šių priemonių poreikis pastarąjį mėnesį išaugęs 30 proc.“, – teigia I. Aukštikalnienė.

REKLAMA

Ruošiasi vasaros sezonui

Kadangi iki vasaros liko vienas mėnuo, vaistinės pastebi, kad lietuviai jau ruošiasi šiltajam sezonui. Tai atsispindi jų pirkinių krepšeliuose.

„Jie nori sustiprinti savo imunitetą, todėl vaistinėse dairosi imunitetą stiprinančių maisto papildų. Taip pat, sugrįžus saulėtiems orams, vis daugiau žmonių teiraujasi dėl apsaugos nuo saulės priemonių“, – vardija M. Rutalė.

O „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė pastebi, kad lietuviai pildosi ne tik namų vaistinėles, bet ir ruošiasi kelionėms.

REKLAMA
REKLAMA

„Daugiausiai perkami priešalerginiai vaistai, nes žmonės daugiau laiko leidžia gamtoje, padažnėjo ir virškinimą gerinančių preparatų ieškantys pacientai: populiariausi kasos milteliai, virškinimo fermentai, aktyvintos anglies ir skrandžio rūgštingumą mažinantys preparatai. Preparatų kepenims pardavimai išaugo beveik 40 proc.“, – komentuoja I. Aukštikalnienė.

Be to, pastebima, kad žmonės ruošiasi daug laiko praleisti gamtoje, mat padidėjo ne tik priemonių nuo saulės pardavimai.

„Labai suaktyvėjo tepalų nuo vabzdžių įkandimų, repelentų jiems atbaidyti, šaldančių kompresų ir gelių sumušimams bei skausmui malšinti pardavimai“, – teigia „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gripo ir peršalimo simptomai – kada kreiptis į gydytoją?

Gydytojų teigimu, šiemet fiksuota daugiau gripo atvejų, taip pat pastebėtas išaugęs sergamumo koronavirusu skaičius.

Tačiau kartais žmonės uždelsia kreiptis į gydytojus, kai kurie kreipiasi per anksti, o kiti kaip tik – neskuba galvodami, kad jų temperatūra neaukšta. Tad kada tie požymiai, kai nebėra ko laukti, o reikia ieškoti pagalbos ir greitai?

Šeimos gydytoja Jurga Dūdienė teigė, kad aukšta temperatūra įprastai laikosi tris paras, todėl per šį laikotarpį reikia stebėti situaciją, nepriklausomai nuo sergančiojo amžiaus.

REKLAMA

„Noriu pabrėžti – adekvačiomis dozėmis ibuprofeną ir paracetamolį vartokite. Jeigu ji krenta, temperatūra įvaldoma, pakankamas skysčių gėrimas, tai tris paras viskas gerai“, – naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ teigė ji.

Tačiau, pabrėžė J. Dūdienė, jeigu karščiavimas tęsiasi ketvirtą, penktą parą, tuomet reikėtų susirūpinti.

„Tada, kai gripas, kaip mes liaudiškai sakome, „nutarkuoja“ gleivinę nosiaryklės, gerklės, trachėjos – atsiveria vartai lipti visoms kitoms bakterinėms infekcijoms“, – komentavo gydytoja.

REKLAMA

„Paprastai atsigėrus arbatos, jeigu tai yra kažkoks virusinis peršalimo kosčiojimas nuo gerklės, nuo slogos, tai jis pagėrus šiltų skysčių lengvai yra įveikiamas, o čia viskas intensyvėja, atsiranda grubus kosulys iš plaučių. Žmogus sako, kad jam viską skauda, o jeigu dar dusulys, tai čia iš viso signalas, kad skubiai kreiptis į skubios pagalbos skyrių“, – akcentavo ji.

Prasidėjus papildomiems simptomams ar, juo labiau, sunkiems simptomams, tokiems kaip rijimo sutrikimai, reikėtų kreiptis ne vien telefoninei konsultacijai, bet ir atvykti gyvai atlikti kraujo tyrimus, plaučių nuotraukas, apžiūrą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų