• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo opozicinės frakcijos nedalyvaus balsuojant dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atleidimo, ketvirtadienį sutarė trijų opozicinių frakcijų lyderiai.

Seimo opozicinės frakcijos nedalyvaus balsuojant dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atleidimo, ketvirtadienį sutarė trijų opozicinių frakcijų lyderiai.

REKLAMA

„Mūsų pozicija nesikeičia. Mes buvome įgarsinę ją ir seniau, kad balsuojant dėl Seimo pirmininko atstatydinimo nedalyvausime“, – žurnalistams sakė Seimo opozicijos lyderė liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Anot jos, balsavimas dėl Seimo pirmininko atleidimo bus pirmas išbandymas naujai-senai valdančiajai koalicijai.

„Matome tokią muilo operą pastarąjį mėnesį, kai imituojama labai daug veiksmų, bet iš esmės niekas nesikeičia. Kalbama apie naują koaliciją, bet veikėjai yra visi seni. Manyčiau, kad visi sutinkame, kad tai ir galėtų būti tos naujos-senos koalicijos testas – ar ji yra tikra, ar tie balsai iš tikrųjų yra palaikymas jų siekiams, tikslams, ar susitarta dėl postų dalybų. Jiems būtų gera proga pasitikrinti“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Po trečiadienį vykusio Lietuvos socialdemokratų darbo partijos prezidiumo posėdžio jos vadovas Gediminas Kirkilas ir „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis pranešė, kad antradienį planuojama balsuoti dėl V. Pranckiečio atstatydinimo iš Seimo pirmininko pareigų, jeigu jis pats iki to laiko nepasitrauks.

REKLAMA
REKLAMA

V. Pranckietis ketvirtadienį pakartojo neketinąs trauktis.

Be to, G. Kirkilas ir R. Karbauskis pareiškė, kad jeigu Seimo pirmininkas nebus atleistas, penktadienį planuojama pasirašyti koalicijos sutartis negalios.

REKLAMA

Opozicijos atstovai priminė, kad „valstiečių“ lyderis yra anksčiau minėjęs, jog V. Pranckiečio išlikimas poste baigtųsi pirmalaikiais Seimo rinkimais.

„Laukiame kito antradienio. Jeigu taip susiklostytų, kad Seimo pirmininkas balsavimą laimi, o tai galimas scenarijus, Ramūnas Karbauskis yra viešai įsipareigojęs, kad tokiu atveju būtų pirmalaikiai rinkimai“, – sakė opozicijos vadovė.

„Kai kuriais atvejais net ir opozicija sutinka su Ramūnu Karbauskiu“, – pridūrė ji, paklausta, ar opozicija palaikytų pirmalaikius rinkimus.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas abejojo, kad valdantieji įgyvendintų savo ultimatumą dėl koalicijos sutarties, V. Pranckiečiui išsaugojus pareigas.

„Šiuo atveju matome tokį blaškymąsi, neturėjimą tvirtos pozicijos, tačiau tokį didelį niežėjimą, kai norisi labai pasikasyti. Ta vieta, kur kasosi, yra Seimo pirmininko vieta“, – sakė jis.

„Faktas vienas, kad šiandien mes neturime derybų kokios nors naujos koalicijos, koalicija yra ta pati, subjektai tie patys, kurie derasi, nesvarbu, kaip jie vadinasi, ar derasi, kaip partijų atstovai, ar kaip frakcijų atstovai. Tačiau vienas dalykas aiškus – jeigu Seimo pirmininkas laimi, jie jo nesugeba atstatydinti, žlunga „socialdarbiečių“ viltys turėti Seimo pirmininką, tačiau ar žlunga šita koalicija, tuo aš labai abejoju“, – teigė J. Sabatauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagal Seimo statutą, atleisti Seimo pirmininką iš pareigų paskelbus jam nepasitikėjimą galima tik tuomet, kai per slaptą balsavimą už tai balsuoja ne mažiau kaip pusė, tai yra ne mažiau kaip 71 parlamentaras.

Po prezidento rinkimų „valstiečiai“ ėmėsi iš naujo formuoti valdančiąją daugumą. Jeigu „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“, „tvarkiečiai“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga sutartų dėl koalicijos, ji Seime turėtų 76 balsus.

Koalicijos sutartį žadama pasirašyti penktadienį.

Trys opozicinės frakcijos Seime šiuo metu turi 50 narių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų