„Nesakau, kad šioje situacijoje nekyla klausimų – jų tikrai kyla. Ir aš manau, kad jei premjerui nepavyko iš pirmo karto, jis galės iš antro karto į tuos klausimus atsakyti. Bet nemanau, kad reikėtų išskirtinai užaštrinti šią situaciją“, – interviu LRT radijui ketvirtadienį sakė P. Mačiulis.
„Prezidentas turi kur kas svarbesnių klausimų, taip pat liečiančių ir premjerą, Vyriausybę, ministrus. Manau, kad šis klausimas tikrai netaps jų artimiausio susitikimo akcentu“, – pridūrė jis.
Patarėjo teigimu, valstybės pareigūnai „turėtų vengti bet kokio interesų konflikto, netgi to konflikto regimybės“.
Tačiau jis kartu pripažino, kad problemų siekiant karjeros kyla daugelio aukštų pareigūnų sutuoktiniams.
„Nenorėčiau jos labai užaštrinti suprasdamas, kad tokia situacija liečia ne tik premjerą ir jo žmoną. Labai nemaža dalis aukštų valstybės pareigūnų susiduria su panašiomis problemomis, kai antrosios pusės tiesiog negali turėti normalios karjeros, nes dažnai į karjerą, pozicijas, kurias užima antrosios pusės, dažnai žiūrima per įvairias sąmokslo teorijas“, – tvirtino P. Mačiulis.
Premjeras antradienį savo deklaracijoje nurodė, kad jo žmona Silvija Skvernelė įsidarbino degalinių tinklą valdančioje įmonėje „Orlen Baltics Retail“.
Premjerui papildžius deklaraciją, kai kurie žurnalistai ir politikai iškėlė versiją, kad įdarbinimas gali būti susijęs su Vyriausybės sprendimais, palankiais koncernui „Orlen“.
Naujienų portalas 15min.lt teigė, kad po premjero S. Skvernelio susitikimų su Lenkijos politikais šios valstybės kontroliuojamo koncerno „Orlen“ valdoma naftos perdirbimo įmonė Mažeikiuose sulaukė nuolaidų gabenti krovinius „Lietuvos geležinkeliais“ bei mokesčio už elektrą lengvatos.
Pats S. Skvernelis portalo teiginius pavadino sąmoningai skleidžiamu melu. Ministro pirmininko teigimu, „Lietuvos geležinkelių“ ir „Orlen Lietuvos“ taikus ginčo sprendimas padėjo išvengti galimų šimtų milijonų eurų nuostolių pralaimėjus bylą dėl tarifų, įmonė gavo papildomų užsakymų, pagerėjo tarpvalstybiniai santykiai. Jo teigimu, „Orlen Lietuvai“ nebuvo taikomos jokios išimtys dėl vadinamojo viešuosius interesus atitinkančios paslaugos (VIAP) mokesčio elektros energetikos sektoriuje.