„Deklaruoti pajamas pirmiausiai individualią veiklą vykdantys žmonės. Labai gerai, kad jie galėjo tai daryti ir darė visą praėjusią savaitę, žinoma, deklaruos jie ir toliau. Toliau deklaruoti turi žmonės, kuriems metų eigoje buvo pritaikytas per didelis NPD, žmonės, kurie yra pardavę 2019 metais automobilį, neišlaikę jo trejus metus, arba NT objektą, neišlaikę jo bent 10 metų.
Žmonės, kurie yra gavę dovanų ne iš šeimos narių, ne iš artimųjų ir jų suma – daugiau kaip 2,5 tūkst. eurų, palūkanas gavusieji, kurie jų gavo daugiau kaip 500 eurų“, – žurnalistams Vyriausybėje trečiadienį kalbėjo Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.
Taip pat savo praėjusių metų pajamas kviečiami deklaruoti asmenys, kurie turi galimybę susigrąžinti įvairias sumas dėl pernai pirktų paslaugų.
„Tai tie, kurie mokėjo įmokas į pensijų fondus, kurie mokėjo už mokslus, kurie darė įnašus į gyvybės draudimo fondus. Tačiau šiemet už 2019 metais patirtas išlaidas už būsto remontą, už automobilio remontą, mažamečių vaikų priežiūrą, žmonės taip pat galės susigrąžinti tam tikras pinigų sumas“, – sakė S. Aliukonytė-Šnirienė.
Keičiasi terminai
VMI šiemet parengė 2,3 mln. preliminarių deklaracijų, iš kurių apie 1,7 mln. yra užpildytos, todėl jas reikės tik peržiūrėti ir pateikti.
Deklaravimas šiemet vyksta dviem etapais: nuo balandžio 15 dienos gali deklaruoti savarankiškai dirbantys gyventojai (jie jau pateikė 23 tūkst. deklaracijų), o nuo balandžio 22-osios – likusieji, kuriems privaloma deklaruoti.
Paprastai deklaravimas prasidėdavo apie kovo vidurį, o baigdavosi gegužės 4 dieną. Šiemet jis baigsis liepos 1 dieną.
Iki liepos 1 dienos tai pat bus galima teikti prašymus skirti iki 1,2 proc. pajamų mokesčio organizacijoms ir meno kūrėjams, politinėms partijoms bei profsąjungoms – iki 0,6 procento.
Tuo metu gyventojų pajamų mokesčio (GPM) grąžinimo terminas nesikeičia – gyventojams, kurie bus teisingai užpildę deklaracijas, GPM permokos bus grąžintos iki liepos 31 dienos.