• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybės pasitarime trečiadienį buvo kalbama, kad mokyklos jau ruošiasi naujiems mokslo metams. Nauji mokslo metai prasidės rugsėjo 1-ąją ir pamokos vyks įprastu būdu mokyklose. O virusui išplitus rengiamasi taikyti lokalias priemones. Ministerija rengia ir 3 scenarijus, kaip prireikus suvaldyti ugdymo įstaigoje išplitusį virusą.

Vyriausybės pasitarime trečiadienį buvo kalbama, kad mokyklos jau ruošiasi naujiems mokslo metams. Nauji mokslo metai prasidės rugsėjo 1-ąją ir pamokos vyks įprastu būdu mokyklose. O virusui išplitus rengiamasi taikyti lokalias priemones. Ministerija rengia ir 3 scenarijus, kaip prireikus suvaldyti ugdymo įstaigoje išplitusį virusą.

REKLAMA

„Rugsėjo 1 dieną mokslo metai prasidės kontaktiniu tiesioginiu būdu. Valdant rizikas ir taikant lokalias priemones, jei kas nors negero įvyktų vienoje ar kitoje ugdymo įstaigoje“, – Vyriausybės pasitarime apibendrino premjeras Saulius Skvernelis.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius kalbėjo, kad nuo rugsėjo 1-osios siūlo ugdymą pradėti įprastu būdu laikantis nustatytų saugumo reikalavimų, kurios patvirtino operacijų vadovas. Pažymima, kad keičiantis situacijai Lietuvoje, šios sąlygos dar gali keistis.

„Bendradarbiaudami su Sveikatos apsaugos ministerija, suderinome rekomenduojamus kriterijus, pagal kuriuos galėtume nustatyti, kada pereiti iš įprasto į nuotolinį, bet pirmenybę pirmiausia teikiant kontaktiniam darbui. Ir užtikrinant, kad jaunesnio amžiaus  vaikai, kurie negali likti namuose be suaugusiųjų, kad jie būtų užimti ikimokyklinėse, priešmokyklinėse įstaigose ir pradinėse klasėse“, – sakė A. Monkevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Rengia 3 scenarijus viruso suvaldymui

Anot ministro A. Monkevičiaus, jeigu ugdymo įstaigoje išplistų virusas, tai būtų taikomos lokalios priemonės pagal 3 kategorijas.

REKLAMA

„Jei būtų peržengti kriterijai, tai numatyti sprendimai. Daugeliu atveju, jie būtų lokalūs pagal operacijų vadovo pasiūlytą planą. Kurį mes su steigėju aptartumėme su kiekviena įstaiga, kaip jis galėtų būti įgyvendintas. {...} Daugeliu atveju, mokykla pati gali tą planą generuoti, žinodama sąlygas, o mes turėtume prižiūrėti ir padėti kartu su steigėjais.

Mes bendradarbiaudami su komitetų koordinavimo grupe ir su Sveikatos apsaugos ministerijos specialistais dalyvaujame parengiant visų sektorių reikalavimus pagal tris kategorijas: nuo 3 iki 15 atvejų (100-tui tūkstančių gyventojų – aut. past.), nuo 16 iki 25 atvejų ir nuo 25 atvejų. Ne tik pagal pakopas, bet ten ir amžių nurodydami ir labai konkrečias rekomendacijas“, – sakė A. Monkevičius ir pažymėjo, kad šis planas jau yra baigiamas derinti.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak ministro, kaimyninės šalys, taip pat kaip ir Lietuva, taiko lokalias priemones, jei virusas išplistų.

„Kaimyninėse šalyse, jie taiko kaip ir mes, tarkime ikimokyklinėse įstaigose taikomas izoliacijos principas, kai grupės nesimaišo ir jeigu vaikas grupėje suserga – tai jie ne visą įstaigą perveda į karantiną, bet tą grupę, kuri izoliuota. Tai leidžia valdyti lokaliai.

Tikiuosi, kad mes ramiai pasiruošime, o ten, kur reiks – gebėsime tą situaciją tinkamai valdyti“, – kalbėjo ministras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mokslo metai prasidės laiku

Anksčiau tv3.lt skelbė, kad mokyklos jau ruošiasi naujiems mokslo metams. Mokslo metai Lietuvoje prasidės laiku, rugsėjo pirmąją. Ištisus pusę metų klasėse nesėdėję moksleiviai turės vėl pratintis prie įprastinių pamokų ir naujų higienos reikalavimų. Visgi, mokyklos ruošiasi ir galimiems koronaviruso protrūkiams, kurių metu gali tekti užsidaryti ir vėl mokyti vaikus nuotoliniu būdu.

REKLAMA

Nors ir daugėja šalyje užsikrėtusiųjų koronavirusu, naujieji mokslo metai prasidės rugsėjo pirmąją. Išskyrus aukštųjų mokyklų pirmakursius, mat jie dėl atidėtų egzaminų tik rugsėjo viduryje jie pasirašys stojimo sutartis.

„Jei kyla klausimas, ar pirkti, lyginti uniformą, taip, mokslo metai prasidės įprastu būdu mokyklose", – kalbėjo švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

REKLAMA

Mokyklų patalpose nei moksleivių, nei mokytojų valdininkai nereikalaus nešioti kaukes. Su koronaviruso plitimu ministerija rengiasi kovoti lokaliai, ribojimus įvesti tik atskirose viruso židiniais tapusiose mokyklose.

Kaukės taps privalomos tik tose savivaldybėse, kur užsikrėtusiųjų lygis viršys 16 atvejų 100-ui tūkst. gyventojų ir jų bent 10 proc. bus nesusiję su aiškiais židiniais.

O kad mokykla būtų uždaryta ir įvestas nuotolinis mokymas, užsikrėtusiųjų turės būti dar daugiau – 25 atvejai 100-tui tūkstančių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Bus vertinama galimybė pereiti prie nuotolinio mokymo konkrečioje savivaldybėje. Gal net ne visoje, o lokaliai tuose taškuose, kur situacija bus nustatyta operacijų vadovo. Kol kas šių kriterijų neatitinka nė viena savivaldybė ir nėra pagrindo galvoti, kad tai galėtų atsitikti", – sakė A. Monkevičius.

Ministerija reikalauja, kad bent mažiausius peršalimo simptomus, tokius kaip sloga, pakilusi temperatūra ar čiaudulys, turintys mokiniai į mokyklas nebūtų įleidžiami. Tačiau vargu, ar jie sulauks lygiaverčių pamokų transliacijų namuose.

REKLAMA

„Toks modelis sunkiai įmanomas. Tokiu atveju mokytojas dirbtų du darbus vienu metu. Palaikyti ryšį su klasėje esančiais ir kitapus laido", – mano Vilniaus vicemeras Vytautas Mitalas.

Dėl koronaviruso grėsmės mokyklos turės riboti moksleivių iš atskirų klasių kontaktus, numatyti įėjimo ir judėjimo schemas, dažniau vėdinti patalpas. Nuo šiol vaikai daugiau laiko praleis viename kabinete, mokytojai turės vaikščioti pas mokinius, išskyrus kūno kultūrą, gamtos mokslus, technologijas.

Vaikai valgyti galės ir klasėse, ir valgyklose. Analogiški reikalavimai galios ir neformalaus ugdymo įstaigose, būreliuose.

Daugiau galite stebėti TV3 Žinių reportaže:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų