Kaip sekmadienį informavo Lietuvos kariuomenė, jau dešimtosiose, jubiliejinėse jungtinės paramos ugnimi valdymo specialistų (angl. JTAC - Joint Terminal Attack Controller) pratybose gegužės 23 – birželio 5 dienomis iš viso dalyvavo per 650 karių iš 27 skirtingų NATO valstybių ir partnerių šalių. Užduotis vykdė apie 50 skirtingų komandų, apie 40 orlaivių bei 2 lėktuvnešiai.
Nuo pat pradžių šiose pratybose dalyvaujanti Lietuva šiemet siuntė jungtinės paramos ugnimi valdymo specialistus iš Lietuvos kariuomenės Brigados Generolo R. Pečiulionio, Generolo R. Giedraičio artilerijos batalionų, taip pat dalyvavo kariai iš Didžiosios kunigaikštienės Birutės Ulonų ir Karaliaus Mindaugo husarų batalionų, Specialiųjų operacijų ir Karinių oro pajėgų kariai.
Keturiose skirtingose Slovėnijos vietovėse kariai treniravosi koordinuoti skirtingų valstybių ir jų orlaivių veiksmus, vykdant kovinius šaudymus ir kitas, paramos iš oro bei sausumos operacijas.
Pagal pratybų sumanymą, oro atakų valdytojų užduotis buvo identifikuoti taikinius, užsakyti orlaivių skrydžius ir palaikant radijo ryšį su orlaiviais užvesti juos ant taikinių.
Pasak kariuomenės, paramą iš oro mūšiuose kvietę Lietuvos kariai sėkmingai padėjo naikinti priešininkų taikinius, kurie, pagal pratybų scenarijų kėlė grėsmę sąjungininkų kariams. Tuo tarpu Specialiųjų operacijų pajėgų vienetai planavo ir skirtingose vietovėse vykdė kitas, įvairaus pobūdžio užduotis, trukusias 72 valandas nenutrūkstamai.
Oro atakos valdymo grupė (angl. TACP – Tactical Air Control Party) yra specifinis pajėgumas, kuris yra nukreiptas į oro operacijų valdymą, remiant kitų pajėgų vienetus. Jis radijo ryšiu padeda orlaiviams nustatyti taikinius.