„Dėl partizanų teigti negalime, nes archeologija yra toks dalykas, kuris nustato tik galimai kažką. Kol kas jokių daiktelių, asmeninių daiktų, sagyčių ar net aprangos detalių nėra. Bet žinom, kad greičiausiai žmones ten laidojo su minimumu drabužių. Kol kas galime teigti tai, kad žmonių palaikai pakankamai padrikai sumesti į masinę duobę. Dabar jau būsim radę šešių žmonių palaikus“, – naujienų portalui rinkosaikste.lt sakė archeologė Diana Oleinik.
Pasak jos, žmonių palaikų gali būti ne tik archeologų iškastose duobėse, bet ir visoje Skongalio užtvankos teritorijoje.
Kėdainiuose atrastus palaikus archeologai gabena į Vilnių, kur su jais dirbs ir antropologinę analizę atliks antropologai.
Tai, kad Skongalio užtvankos teritorijoje gali būti palaidoti partizanai, vietos politikus ne kartą buvo perspėję istorikai, apie tai buvo rašyta ir Kėdainių rajono laikraštyje „Rinkos aikštė“ bei naujienų portale rinkosaikste.lt.
Kultūros paveldo centro istorikas Valdas Striužas, Kėdainių politikams įjungus žalią šviesą maudymvietės įrengimui, bandė juos sustabdyti atvirai ir viešai sakydamas, kad sprendimas įrengti paplūdimį prie Skongalio užtvankos yra ne kas kita, kaip dar vienas partizanų palaikų išniekinimas.
Tačiau tokie istoriko perspėjimai Kėdainių politikų nesustabdė. Nesustabdė jų ir Kėdainių istoriko Vaido Banio perspėjimai.
Teksto autorė – Kristina Kasparavičė.