Pasak Prukausko, nauji mokesčiai realiai beveik nepalies pačių turtingiausiųjų – o jei ir palies, tai juos tik paskatins iškelti įmones į užsienį.
Tuo metu patys neturtingiausieji, anot jo, ir toliau liks skurde, nes „iš jų ir taip nėra ką paimt“.
„Visa našta gula ant besikuriančio viduriniojo sluoksnio. Jei planavot vaikus leisti į privačią mokyklą, ar lankytis privačiose klinikose. Tai teks palikti svajonėms.
Paimkim paprastą šeimą gyvenančia sename daugiabutyje. Jei pelno mokesčiai ir nepalies, tai NT ir PVM atims kelis šimtus eurų per metus. Jei džiaugėtės pakeltu atlyginimu, tai socdemai jus gražins ~4-5 metus atgal pagal įperkamumą.
Jei esat pensininkas, tai iš jūsų atims ~50-100 eur per metus. Nedaug, bet pasakykit tai pensininkui.
Jei norit investuoti, tai labiau verta pasižvalgyt užsienyje. Deja deja. Bus bent 2-3 metai susigyvenimui ir nusistovėjimui.
Jei norit kurti verslą, pasiruoškit būt labai sėkmingi, kitaip mokesčiai papjaus. Arba sukitės minimalaus verslo lygyje ( ~2-3K eur per mėn.), tada mažai kas keisis“, – komentuoja D. Prukauskas.
Ne visos lėšos nukeliaus gynybai
Nors valdžia argumentuoja, kad papildomos lėšos reikalingos stiprinti gynybą, Prukauskas teigia, kad ne visos lėšos bus skirtos kariuomenei, dalis jų keliaus kitoms valdžios iniciatyvoms.
„Bet gal verta aukotis? Karas čia pat? Sustiprinsim kariuomenę ir t.t. Čia ir yra liūdniausia. Kariuomenė geriausiu atveju gaus du trečdalius surinktų pinigų (realiai apie pusę). Visa kita yra ugalovnikų iniaciatyvoms – regionų ministerija ir kitas pinigų dalinimas už valdžios garbinimą.
Šiaip tai čia grynas pasityčiojimas iš dirbančių žmonių. Tai nėra košmaras – tiesiog pasityčiojimas. Patys nubalsavote“, – aiškina jis.
Įregistravo mokesčių reformos projektą
Rimanto Šadžiaus vadovaujama Finansų ministerija trečiadienį įregistravo mokesčių pertvarkos projektą ir siūlo taikyti nulinį tarifą nekilnojamajam turtui (NT), kurio vertė neviršija 40 tūkst. eurų.
Kaip numatoma ministerijos pasiūlytame projekte, 0,1 procento tarifas būtų taikomas NT vertei nuo 40 tūkst. iki 200 tūkst. eurų. 0,2 proc. tarifas – iki 400 tūkst. eurų, 0,5 proc. tarifas – iki 600 tūkst. eurų. Galiausiai, 1 proc. tarifą siūloma taikyti nekilnojamojo turto vertei, viršijančiai 600 tūkst. eurų.
Gyventojo pajamų mokestį (GPM) siūloma dalinti į keturias tarifo kategorijas, priklausomas nuo pajamų dydžio. Metinėms pajamoms iki 36 vidutinių darbo užmokesčių (VDU) būtų taikomas 20 proc. tarifas, pajamoms nuo 36 iki 60 VDU – 25 proc., nuo 60 iki 120 VDU – 32 proc. tarifas. Panašiais apmokestinimo planais valdantieji dalinosi jau anksčiau.
Ketvirtasis, naujai siūlomas tarifas, paliestų gyventojus uždirbančius virš 120 VDU ir siektų 36 proc.
Mokesčių pakeitimų projekte taip pat numatyta didinti ar panaikinti kai kuriuos lengvatinius pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifus. Tarp galimų pakeitimų – siūlymas atsisakyti PVM lengvatinio tarifo taikymo šildymui ir karštam vandeniui bei malkoms.
Dar siūloma padidinti lengvatinį PVM tarifą, taikoma apgyvendinimo, keleivių vežimo paslaugoms bei meno ir kultūros įstaigų, renginių lankymui nuo 9 iki 12 proc. Ministerijos duomenimis, to finansinė nauda – 20,1 mln. eurų.
Visgi, ministerija siūlo sumažinti knygoms ir neperiodiniams informaciniams leidiniams taikomą lengvatinį PVM tarifą nuo 9 proc. iki 5 proc.
Taip pat pateiktas pasiūlymas visas ne gyvybės draudimo sutartis apmokestinti 10 proc. tarifu.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Ot nelaimę turim