Kaip ir visi kiti vitaminai, vitaminas D atlieka svarbias funkcijas jūsų organizme, pradedant imuniteto stiprinimu ir baigiant širdies sveikata, rašo express.co.uk.
Be to, šis vitaminas padeda pasisavinti kalcį ir fosforą iš maisto. Tada jūsų organizmas gali panaudoti šiuos mineralus, kad jūsų kaulai, dantys ir raumenys būtų sveiki.
Dažniausiai kankina nuovargis
Vitamino D trūkumas gali pasireikšti ne tik šiose srityse, jis gali pasireikšti nuovargiu. Pasak žurnalo „North American Journal of Medicine & Science“, mažas vitamino D kiekis gali pasireikšti nuovargiu.
Dėl nuovargio arba išsekimo galite jaustis nepajėgūs atlikti darbų, galite jaustis netekę jėgų. Tačiau žurnale aiškinama, kad pacientai dažnai mažą energijos lygį apibūdina kaip nuovargį.
„Healthline“ praneša, kad šis konkretus požymis „dažnai nepastebimas“. Žurnale „SpringerPlus“ rašoma, kad ypač mažas vitamino D kiekis gali sukelti nuovargį ir neigiamai paveikti gyvenimo kokybę.
Žurnale „Global Journal of Health Science“ paskelbtame tyrime nagrinėjamas slaugytojų vitamino D trūkumas. Jie pastebėjo reikšmingą ryšį tarp mažo vitamino kiekio ir nuovargio.
Be to, kitais tyrimais nustatyta, kad vitamino D papildų vartojimas gali sumažinti šio simptomo paplitimo mastą.
Vitamino D trūkumo požymiai
Nors nuovargis gali rodyti šio vitamino trūkumą, yra ir kitų simptomų. Pasak Klivlendo klinikos, vitamino D trūkumą išduoda šie simptomai:
- Kaulų skausmas;
- Raumenų silpnumas;
- Raumenų skausmai;
- Raumenų mėšlungis;
- Nuotaikos pokyčiai;
- Depresija.
Čia taip pat teigiama, kad šio vitamino trūkumą suaugusiems gali būti sunku pastebėti, nes jis „nėra itin akivaizdus“.
Kiekvienam vyresniam nei 10 metų amžiaus žmogui kasdien reikia 10 mikrogramų vitamino D. Vitamino D gauname ne tik iš saulės ar maisto papildų, bet ir maisto. Pavyzdžiui, vitamino D yra riebioje žuvyje ir grybuose.
Rekomenduojama vartoti vitamino D papildus nuo spalio iki kovo pradžios, nes dėl saulės šviesos trūkumo jūsų organizmas gali nesugebėti jo sintetinti organiškai.