vitaminai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vitaminai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vitaminai“.
Vaistininkė pataria: ką daryti, kad organizmas geriau pasisavintų vitaminus?
Net ir laikantis subalansuotos mitybos, kartais žmonėms vis tiek gali trūkti tam tikrų vitaminų ar mineralų. „Eurovaistinės“ vaistininkė Jelena Deksnienė pataria, kaip teisingai vartoti vitaminus, kad mūsų organizmas pakankamai jų pasisavintų.
Kaip grupuojami vitaminai?
„Atkreipkite dėmesį į tai, kada ir kaip vitaminai ar mineralai vartojami. Pavyzdžiui, valgio metu arba prieš valgį, ryte ar vakare, o jeigu sportuojate – prieš ar po treniruotės.
Šie ženklai išduoda, kad jums trūksta kalcio: pasitikrinkite, ar jų nejaučiate
Kalcis – tai svarbus mineralas žmogaus organizme, kuris ne tik padeda formuoti stiprius kaulus ir dantis, bet ir atlieka daugybę kitų gyvybiškai svarbių funkcijų. Šis elementas vaidina esminį vaidmenį nervų impulsų perdavime, raumenų susitraukime ir kraujo krešėjimo procese.
Dėl šių priežasčių tinkamas kalcio kiekis organizme yra būtinas norint išlaikyti sveikatą ir gerą fizinę būklę.
Šie vitaminai dabar būtini: įvardijo, iš kur jų gauti
Rudenį daugelis susirūpina savo sveikata bei imasi stiprinti savo imunitetą. Dažnai šiuo sezonu pirmiausia susiduriama su sumažėjusiu energijos lygiu ir suprastėjusia emocine savijauta. „Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė įvardija, apie kurių vitaminų ir mineralų trūkumą gali signalizuoti šie simptomai.
Vitamino D svarba rudenį
Įsibėgėjant šaltajam sezonui ilgainiui galima susidurti su vitamino D trūkumu, kurį daugelis vadina saulės ir geros nuotaikos vitaminu.
Vitamino D trūkumą išduoda šie ženklai: nenumokite ranka
Vitamino D trūkumas – tai nepakankamas vitamino D kiekis organizme, kuris gali sukelti sveikatos problemų, pavyzdžiui, kaulai gali tapti trapesniais arba gali pasireikšti raumenų silpnumas. Gydytojai atskleidė, kokiais simptomais pasireiškia vitamino D trūkumas.
Vitaminas D padeda organizmui įsisavinti kalcį ir fosforą, kurie yra svarbūs kaulų sveikatai, rašoma yalemedicine.org.
Jokiu būdu negerkite šių gėrimų su vitaminais: nesakykite, kad neįspėjo
Net ir laikantis subalansuotos mitybos, kartais žmonėms vis tiek gali trūkti tam tikrų vitaminų ar mineralų.
„Eurovaistinės“ vaistininkė Jelena Deksnienė pataria, kaip teisingai vartoti vitaminus, kad mūsų organizmas pakankamai jų pasisavintų.
Kaip grupuojami vitaminai?
„Atkreipkite dėmesį į tai, kada ir kaip vitaminai ar mineralai vartojami. Pavyzdžiui, valgio metu arba prieš valgį, ryte ar vakare, o jeigu sportuojate – prieš ar po treniruotės.
Vitamino D trūkumą išduoda šie ženklai: pastebėkite laiku
Vitamino D trūkumas gali pasireikšti įvairiais būdais – nuo skausmų įvairiose kūno vietose iki negebėjimo sugniaužti kumščio.
Žiemos mėnesiais paprastai visiems trūksta vitamino D, todėl gydytoja nurodė šešis įspėjamuosius jo trūkumo požymius.
Kamuoja rankų drebulys? Unikauskas patarė, kas padės
Daugelis žmonių pastebi, kad stipriai susijaudinus ima drebėti rankos ir tai – normali organizmo reakcija į stresą. Vis dėlto, TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas atkreipė dėmesį, kad kai kuriems žmonėms rankos dreba nuolatos – visai nepriklausomai nuo aplinkybių. Kokios gali būti to priežastys ir kaip spręsti šią problemą?
Kamuoja nuo paauglystės
Rankų tremoro patirtimi laidoje „Kviečiame daktarą“ sutiko pasidalinti Dovilė.
Vitamino D trūkumą išduoda šie ženklai: įspėja visus Lietuvos gyventojus
Vitaminas D – žmogaus organizmui būtinas elementas, apie kurį žino ir jo nauda neabejoja daugelis. Jis reikalingas skirtingiems procesams organizme, teigiamai veikia imunitetą, dėl to atsiradus vitamino D deficitui kūnas gali pradėti siųsti signalus.
„Vitaminas D dalyvauja hormonų bei nervų sistemos veikloje, taip pat yra svarbus palaikant tinkamas augimo, raumenų bei kaulų funkcijas ir net lytinių organų sistemos veiklą“, – pasakojo vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Ieva Sauserytė.
Žinia prieš mokyklą: kokie vitaminai būtini, kad vaiko rudenį nepultų ligos
Rudenį, sugrįžus į mokyklą, padidėja rizika susirgti peršalimo ir virusinėmis ligomis. Todėl ypač svarbu užtikrinti, kad vaiko imuninė sistema būtų stipri ir pasiruošusi kovoti su ligomis.
„Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė įvardija, kokie vitaminai šį rudenį yra svarbiausi ir gali padėti vaikams žengti į naujus mokslo metus sveikiems bei energingiems.
Vaistininkė perspėjo: tokie gėrimai – daugiau reklaminis triukas, nei reali nauda
Vis dažniau internete galima pamatyti rekomendacijas vartoti elektrolitus ne tik po virškinamojo trakto sutrikimų, bet ir prevenciškai – sportuojant ar netgi prieš skrydį lėktuvu.
REKLAMA
REKLAMA
Patręškite burokėlius šiuo mišiniu: augs kaip išprotėję
Burokėliai yra nepakeičiamas įvairių patiekalų ingredientas, todėl mūsų šalyje juos augina beveik visi. Jo vaisiuose yra vitamino C, vario, vitamino A ir fosforo. Todėl jis naudingas virškinimui ir imunitetui.
Kad jūsų sklype užaugtų dideli ir saldūs burokėliai, turite žinoti keletą šios kultūros priežiūros paslapčių. Burokėliai mėgsta neužsikrėtusią derlingą dirvą, todėl prieš sodindami būtinai į žemę įberkite pelenų.
Šį produktą vadina aukso gysla širdžiai: ragina valgyti dažniau
Nors daugelis dabar „garbina“ juoduosius serbentus dėl vitaminų gausos, šiuo tekstu noriu atkreipti dėmesį į jų giminaičius – raudonuosius serbentus. Atsimenu, kaip močiutė trindavo šviežias uogas su cukrumi ir taip gardindavo vandenį. Gaivesnio vidurvasario gėrimo man iki šiol nepavyksta sugalvoti. Raudonųjų serbentų auginimas ir priežiūra panaši į juodųjų serbentų, todėl šiame tekste tai tik trumpai priminsime.
Geriate vitaminus? Mokslininkai turi prastų žinių
JAV mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad kasdienis multivitaminų vartojimas nepadeda žmonėms gyventi ilgiau, rašo „The Guardian“.
Tyrimo metu buvo išanalizuoti 400 tūkst. sveikų žmonių ir buvo nustatyta, kad kasdienis multivitaminų vartojimas neturi tokios naudos sveikatai, kokios žmonės tikisi.
Tyrimo metu buvo siekiama išsiaiškinti, ar kasdien vartojami multivitaminai sumažina mirties riziką per ateinančius du dešimtmečius.
Vitamino D trūkumą išduoda šie simptomai: pastebėkite laiku
Kai organizme trūksta vitamino D, patiriame daugybę nemalonių simptomų, kurie įtakoja mūsų kasdienį gyvenimą – jaučiamės išsekę, nusilpę, dingsta apetitas, skauda raumenis.
Jei jaučiatės išsekę, sumažėja apetitas, skauda raumenis ar tiesiog silpna, gali būti, kad jums trūksta vitamino D.
Šis gyvybiškai svarbus vitaminas yra būtinas organizmui.
Ragina atlikti šiuos kraujo tyrimus: užkirskite kelią ligoms laiku
Ne paslaptis, kad vitaminai ir mikroelementai yra būtini sveikam organizmui ir jame vykstančioms gyvybinėms reakcijoms. Deja, greitas gyvenimo tempas, stresas ir netaisyklinga mityba dažnam žmogui sutrukdo užtikrinti jų pusiausvyrą, todėl savijauta suprastėja, pradeda atsiranda nuovargis ir kyla įvairių ligų grėsmė.
Žolininkė ragina nepraeiti pro 1 augalą: suteiks neįtikėtiną naudą
Kiaulpienė, daugelio laikoma tiesiog paprasta piktžole, iš tiesų yra nepaprastai vertingas augalas, kurio nauda sveikatai buvo žinoma jau nuo seniausių laikų. Šis augalas, dažnai matomas pievose ir soduose, yra tikras natūralios medicinos lobis, turintis gausybę naudingų savybių.
Socialio tinklo „Facebook“ puslapyje „Mano žolelės“ rašoma apie kiaulpienės svarbą:
„Jau tiek apie ją prirašyta, išgarbinta, apdainuota, bet vistiek nešioja nekenčiamiausių piktžolių pravardę.
Šie ženklai rodo, kad trūksta magnio: pasakė, kokiuose produktuose jo gausiausia
Kankina stresas, dažnai jaučiate fizinę ir emocinę įtampą, nuovargį, silpnumą? Gali būti, kad jums trūksta magnio. Specialistų teigimu, šis mikroelementas dalyvauja daugelyje gyvybiškai svarbių organizmo procesų – palaiko širdies, kraujagyslių ir nervų sistemos veiklą, padeda palaikyti gerą emocinę būseną.
Štai kokias prekes lietuviai šluoja iš vaistinių: kai ką drąsiau perka internetu
Internetinėse vaistinėse žmonės ne tik ieško vaistų ir maisto papildų, bet ir dairosi iki šiol neišbandytų naujovių. „Eurovaistinės internete“ farmacijos specialistė Karolina Liumparaitė pastebi, kad internete žmonės dažniau susidomi išbandyti naujausias kosmetikos ar maisto papildų naujoves, o dar kiti nepabijo pasikonsultuoti dėl priemonių, kurios palengvintų audringų vakarėlių sukeltas pasekmes.
Unikauskas atskleidė, koks maistas itin kenkia kepenims: šiuos produktus vartojame kasdien
Kepenys – nepaprastai svarbus organas, kuris apsaugo organizmą nuo kenksmingų medžiagų ir toksinų, bei veikia kaip filtras. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ specialistas Alvydas Unikauskas papasakojo, kurie maisto produktai itin kenkia kepenims, o kurie – padeda joms atsinaujinti.
Kaip teigia gydytojas, kepenys ypatingos tuo, kad jos kaip niekas kitas geba atsinaujinti.
Padarykite tai, kad pavasarį nepultų ligos: išskyrė kelis produktus, ką vartoti
Nors kalendorinis pavasaris jau įsibėgėjo, orai mus lepina ne visuomet. Prie pavasarinių temperatūrų kontrastų pridėjus po žiemos nusilpusį imunitetą, tampa aišku – pavasarį žmonės ne rečiau nei žiemą serga įvairiomis peršalimo ligomis, skundžiasi padidėjusiu nuovargiu ar bendru savijautos suprastėjimu.
Ragina šiemet prisirinkti šių žolelių: jos – aukso gysla organizmui
Atėjus pavasariui, daugelis pajuntame jėgų ir energijos stygių. Norisi papildyti organizmą vitaminais ir vertingu maistu. Dažniausiai kovą jau imame ilgėtis šviežių daržovių ir, vos tik pasirodžius pirmiesiems ridikėliams, skubame juos pirkti.
Tačiau norint organizmą sustiprinti vitaminų doze, nebūtina pirkti iš šiltųjų kraštų atgabentų daržovių. Galime apsidairyti savo kiemuose, laukuose, pievose ir surasti dar vertingesnių augalų.
Prisiminė be reikalo pamirštą daržovę: jos nauda – neišmatuojama
Nors atrodo kaip ropė, tačiau iš tiesų tai nėra šakninė daržovė ir auga dirvos paviršiuje. Dabar net ne visi apie ją yra girdėję, juo labiau – ragavę, tačiau ji jau šimtmečius vertinama ne tik Europoje, bet ir Azijoje, tai – nepelnytai pamiršta kaliaropė.
„Pavasaris jau ne už kalnų, ir tai daro reikšmingus pokyčius mitybos racione, pirkėjų elgsenoje. Vaisių, daržovių netrūksta ir žiemą, tačiau akivaizdu, kad lietuviai yra be galo išsiilgę šviežio derliaus gėrybių.
Šios sėklos – aukso gysla organizmui: mažina net aukštą cholesterolį
Moliūgų sėklos naudingos sveikatai: gerina širdies sveikatą, nes mažina aukštą cholesterolį, reguliuoja cukraus kiekį kraujyje ir padeda geriau miegoti. Jos yra vienas maistingiausių užkandžių, nes jose gausu antioksidantų ir svarbių vitaminų bei mineralų.
Kad moliūgų sėklos būtų naudingos sveikatai, galite jų įdėti į salotas, paskrudinti su prieskoniais arba naudoti moliūgų aliejaus padažą.
Vitamino D trūkumą išduoda keli ženklai: kiti to nepastebi
Vitaminas D yra vienas svarbiausių vitaminų organizmui – jis apdeda palaikyti kaulų ir širdies sveikatą, taip pat stiprina imuninę sistemą, tačiau dėl mažo skaičiaus saulėtų dienų daugeliui jo trūksta. Vitamino D trūkumą išduoda keli ženklai, kurių dalis net nepastebi arba nekreipia į juos dėmesio.
Ekspertai įspėja – net nežinodami galite perdozuoti vitaminų ir mineralų: štai kokie simptomai tą išduoda
Esant vitaminų ar mineralų trūkumui jaučiami simptomai gali būti nuovargis, galvos svaigimas, išblyškusi oda, slenkantys plaukai, galūnių tirpimas. Tačiau TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ gydytojas Alvydas Unikauskas papasakojo apie vitaminų ir mineralų perdozavimą bei kaip tą atpažinti.
Vitaminų ir mineralų perdozavimas gali pasireikšti tada, kai medžiagų organizme trūksta. Tokiais atvejais žmonės yra linkę imtis drastiškų priemonių, kurios gali baigtis preparatų perdozavimu.
Specialistai įspėja: štai kas išduoda, kad jums trūksta šių vitaminų
Žiemos metu daugeliui žmonių trūksta vienokių ar kitokių vitaminų ir mineralų. Kaip atskirti, kada trūksta tam tikrų medžiagų, TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ papasakojo gydytojas Alvydas Unikauskas.
Vitaminų trūkumas
Kaip laidoje teigia ekspertai, trūkstant vitamino C dažniausiai atsiranda nuovargis, silpnumas, raumenų, sąnarių skausmas, gali patinti, kraujuoti dantenos, atsiranda mėlynės, sunkiau gija žaizdos.
Tvarkome ne tik namus, bet ir vaistinėles: ką daryti su nebereikalingais vaistais?
Žengimas į Naujus metus gali tapti puikia proga peržvelgti savo namų vaistinėlę – ar joje nėra nebereikalingų ar pasibaigusio galiojimo vaistų bei maisto papildų. „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė primena svarbiausias taisykles, kaip rūšiuoti vaistus ir maisto papildus.
Ši daržovė – aukslo gysla organizmui: ragina valgyti dažniau
Baklažanai pasižymi išskirtine „kempiniška“ tekstūra, dėl kurios itin gerai sugeria skonį iš kitų patiekalo ingredientų, marinatų ar padažų. Dėl šios unikalios savybės baklažanai tinka daugelio troškinių gamyboje ir ne tik: norint turėti skonio „laidininką“ bet kuriame patiekale visuomet pravers bent sauja gabalėliais pjaustytų baklažanų. Taip pat gydytoja dietologė dr.
Produktai, stiprinantys imunitetą: valgykite dažniau
Šiandieninė gyvensenos tempas, stresas ir nepalankios išorinės sąlygos gali padidinti organizmo jautrumą ligoms ir sumažinti natūralias gynybines jo galimybes. Imunitetas, kaip svarbi sveikatos dalis, tampa neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi, į kurią turėtume atkreipti ypatingą dėmesį.
Ne vienerius metus kamuoja kosulys? A. Unikauskas atskleidė, kokios galėtų būti to priežastys
Šį šeštadienio rytą TV3 laidoje „Kviečiame daktarą!“ profesorius Alvydas Unikauskas ir vėl išties pagalbos ranką tiems, kuriuos kamuoja sveikatos bėdos. Žiūrovai ne tik sužinos, dėl kokių priežasčių galite ne vienerius metus kentėti nuo užsitęsusio kosulio, bet ir kaip reikėtų tai gydyti. O taip pat sužinosime, kaip atsiranda hemorojus, ir kaip geriausia būtų jį gydyti.
Prof. Unikauskas gavo labai nuoširdų kauniečio Rimo Tamulevičiaus laišką su klausimu apie kosulį. Laiške rašoma:
„Gerb.
Ar sveika valgyti persimonus? Tą žino ne visi
Mitybos specialistė Rasa savo socialiniame tinkle paskelbė, kad prasidėjo persimonų sezonas bei atsakė, koks paslaptingas persimonų pasaulis slepiasi po jų spalvinga oda.
Persimonai yra labai naudingi mūsų organizmui, o mitybos specialistė išskyrė 5 svarbiausias naudas:
Vitamino A gausa: vienas persimonas slepia daugiau nei 50 proc. vitamino A dienos normos.
Ruošiamas sveikas „Hematogenas“ – jame daug geležies, bet tinka ir veganams
Kulinarinė aistra Sveikatos mokslų universiteto mokslininkei diktuoja ir naujus tyrimus. Dabar komanda pluša kurdama alternatyvą rinkoje jau esančiam užkandžiui, tik naudoja vien augalines žaliavas, o ypač daržoves, vaisius, kuriuose daug geležies. Toks batonėlis tinka ne tik viską valgantiems, bet ir sveikesnę ar veganišką mitybą pasirinkusiems gyventojams.
Trūksta vitamino D? Rinkitės šiuos produktus
Atšalus orams ir padidėjus peršalimo ligų rizikai, svarbu atidžiau pasirūpinti savo sveikata. Negavus pakankamai saulės, vitamino D3 trūkumas gali sukelti tam tikrų sveikatos problemų.
„Turbūt daugelis girdėję apie saulės vitaminą, dažnai prilyginamą hormonui (pagal savo biologines funkcijas) –vitaminą D3.
Taigi, kuo ši medžiaga išsiskiria ir kokia jos nauda sveikatai?
Vitaminas D gali būti kelių formų D2, D3, kalcitriolis ir kalcidiolis.
Daktaras įvardijo, kas didina vėžio riziką: tai visai kas kita, nei mano dauguma
Kai Lietuvoje vėžio diagnozę kasdien išgirsta beveik pusšimtis žmonių, o iš visų mirusių per metus kas penkto gyvybę pasiglemžia būtent ši liga, nenuostabu, kad medikai vis garsiau kalba apie vėžio epidemiją. Tačiau, pasak Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gyvensenos medicinos studijų programos vadovo, biomedicinos mokslų daktaro Tomo Vaičiūno, kitaip nei daugumos kitų epidemijų metu, už vėžio prevenciją maksimaliai atsakingi esame patys.
Vitamino D trūkumą išduoda šie ženklai: pajutę nenumokite ranka
Vitaminas D yra riebaluose tirpus vitaminas, būtinas norint užtikrinti gerą savijautą. Jis užtikrina kaulų stiprumą, gerina psichinę sveikatą ir padeda gerai išsimiegoti. Tad jei pajusite šiuos simptomus, žinokite, kad tai gali išduoti vitamino D trūkumą.
Simptomai, išduodantys vitamino D trūkumą, priklauso nuo to, kaip stipriai trūksta šio vitamino, be to, tai priklauso ir nuo konkretaus žmogaus, rašo nebraskamed.com.
Įberkite šių miltelių į kavą: riebalai degs savaime
Žmonės savo kavą skanina įvairiais produktais – grietinėle, pienu, cukrumi. Visgi, kartais tokie netikėti produktai kaip cinamonas ar kiti prieskoniai gali pagerinti kavos skonį. Be to, cinamono miltelių įbėrus į kavą pastebėsite neįtikimą rezultatą, nes riebalai ims degti savaume.
Antioksidantai paprastai siejami su vaisiais ir daugeliu kitų maisto produktų, tačiau cinamonas turi daug gydomųjų antioksidantų.
Miško gėrybes dabar – tik imk ir rink: štai, kas stiprina imunitetą
Prasidedant peršalimo ligų sezonui dalis lietuvių ima galvoti kaip sustiprinti imunitetą ir atsigręžia į rudenines miško gėrybes. Sveikatos specialistai pritaria – pavyzdžiui, spanguolėse, bruknėse ar šaltalankiuose vitamino C daugiau nei citrinose. O šis vitaminas, anot specialistų, itin svarbus stiprinant imunitetą ir saugantis nuo rudeninių ligų.
Pensininkė Onutė nusipirko kelis litrus bruknių. Sako, kad užtektų visai žiemai, vėliau pirks dar kelis litrus. Žiemai senjorė bruknes šaldo.
Vartojo vitaminus, o plaukai vis tiek slinko: pataria, į ką derėtų atkreipti dėmesį
„Žmogus per dieną gali netekti nuo 50 iki 100 plaukų ir to pavadinti slinkimu dar nebūtų galima“, – pasakoja „Eurovaistinės“ vaistininkė Gabija Kruopytė. Plaukų slinkimo priežasčių gali būti pačių įvairiausių, o kartais gali nepadėti netgi vartojami vitaminai. Anot vaistininkės, dažniausiai taip nutinka dėl to, kad žmonės neteisingai pasirenka, kokius vitaminus ir maisto papildus vartoti.
Gydytojas Morozovas išklojo visą tiesą apie maisto papildus: štai kada jų išties reikia
Anot mokslininkų, imuninė organizmo apsauga yra sudėtingas procesas, priklausantis nuo įvairių veiksnių, tačiau, daugelio įsivaizdavimui, jį sustiprinti galėtų vien tik papildai. Rudenį vaistinėse vis prašoma „ko nors imunitetui“ arba savarankiškai įsigyjama papildų, kurių ne visada ir reikia.
Gydytojas Valerijus Morozovas teigia, kad maisto papildai yra sukurti būtent papildyti mitybą, tad jų vartoti reikia tada, kai su maistu nepakanka. Tad kokius ir kada vartoti – kyla natūralus klausimas.
Po pietų norisi miego? Vaistininkas paaiškino, kodėl taip nutinka ir ką daryti
Kam neteko susidurti su po sočių pietų užklupusiu mieguistumo jausmu? Dažnas nuo įkyraus apsnūdimo gelbėjasi kavos puodeliu ar popietei planuoja mažiau kruopštumo reikalaujančias užduotis. „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas paaiškina, kas slypi už popietinio noro snūstelėti ir kokius signalus mums bando siųsti organizmas, jeigu noras prigulti neapleidžia visą dieną.
Vaistininkas R. Blynas pasakoja, kad dažniau mieguistumas apima suvalgius maisto, kuriame gausu angliavandenių ir baltymų.
Ragina nelaukti, kol vaiką rudenį ims pulti ligos: štai kokių vitaminų būtina nepamiršti
Atsisveikiname su vasara ir pasitinkame naujuosius mokslo metus. Tai reiškia ne tik sugrįžimą į mokyklos suolus, bet ir dažniau užklumpančias virusines ir peršalimo ligas, o ką dar kalbėti apie stresą, dėl kurio svarbu stiprinti nervų sistemą. „Eurovaistinės“ vaistininkas Paulius Raudonis pataria nelaukti pirmųjų rudens susirgimų bangos bei įvardija, kokių vitaminų vaiko organizmui šį sezoną labiausiai reikia.
Ar reikia nulupti agurko žievę? Išklojo visą tiesą
Viena labiausiai atgaivinančių vasaros gėrybių – agurkai. Jie naudojami salotoms, gėrimams bei kitiems patiekalams gaminti. Tačiau daugeliui kyla klausimas – ar reikia prieš valgant agurkus juos nulupti? Ekspertė išklojo visą tiesą, kaip reikėtų elgtis.
Agurkuose gausu ne tik vandens, bet ir kai kurių organizmui svarbių vitaminų ir mineralų. Viename agurke yra tik 30 kalorijų ir visai nėra riebalų, juos taip pat yra skaidulų, vitamino C, kalio, mangano.
Vartojate vitaminus? Gydytojas įspėja nedaryti šių klaidų
Vitaminai – itin reikalingos medžiagos, padedančios palaikyti sklandų organizmo funkcionavimą ir sveikatą. Tinkamai parinkti jie gali sustiprinti imuninę sistemą, padėti išvengti tam tikrų ligų ar sušvelninti jų simptomus.
Štai kada laikas stiprinti imunitetą, jei norite išvengti rudens peršalimų: įvardijo svarbiausius vitaminus
„Jei pradėsiu vartoti vitaminus dabar, kada galiu tikėtis rezultatų?“, – šio klausimo dažnai sulaukia vaistininkė Gabija Kruopytė. Šių klausimų padaugėja vasaros pabaigoje, kai ruošiamasi rudens peršalimų sezonui. Visgi, vaistininkė pabrėžia, kad norint sustiprinti imunitetą nepakaks savaitės ar dviejų, o tai gali trukti mažiausiai 1–3 mėnesius, todėl norint saugiai pasitikti rudenį, imuninę sistemą reikia pradėti stiprinti jau dabar.
Esate tiek pervargę, kad vos išlaukiate atostogų? Gydytojos patarimas – kaip tik jums
Jeigu atostogos suplanuotos vasaros pabaigoje, o iki jų reikia pavaduoti atostogaujančius kolegas, nenuostabu, kad organizmas ima siųsti SOS signalus. Kartais ilgai lauktas atostogas tenka praleisti lovoje. Pasak specialistų, dėl to gali būti kalta ir vitaminų stoka, ir žalingi įpročiai bei pervargimas.
Vitaminų gali pritrūkti ir vasarą: kokius pasirinkti?
Vasara mus apdovanoja šiltais saulės spinduliais ir gardžiu derliumi: šviežiomis uogomis bei daržovėmis. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad gyvenant tokiomis sąlygomis kūnas aprūpinamas visais reikalingiausiais vitaminais, vis dėlto, toks įsitikinimas klaidingas. Pasirodo, kad aukšta temperatūra, didelis fizinis aktyvumas ir atostogų metu pasikeitęs dienos ritmas gali nemenkai sutrikdyti organizmą bei sukelti tam tikrų medžiagų trūkumą.
Dabar – pats metas papildyti vitaminų atsargas: štai kas turėtų atsidurti ant jūsų stalo
Vasara – pats geriausias metų laikas, kada galime pasirūpinti savo organizmu ir papildyti jį reikalingomis bei naudingomis maisto medžiagomis, vitaminais ir mikroelementais. Tai puikus metas praturtinti savo maisto racioną sezoninėmis šviežiomis uogomis, daržovėmis bei vaisiais.
Trūksta skysčių, kankina nuovargis ir nusilpęs imunitetas? Ši priemonė padeda atgauti jėgas, kaip niekad greitai
Sumažėjo apetitas, jaučiate nuovargį ar nusilpo imuninė sistema? Ar žinojote, kad dažniausiai dėl šių negalavimų kaltas skysčių, elektrolitų ir vitaminų stygius? „Antėja“ šeimos gydytojo Mindaugo Junkos teigimu, pajutus anksčiau minėtus nemalonius simptomus, į pagalbą galima pasitelkti intraveninę terapiją.
Intraveninė terapija – kas tai?
Intraveninė terapija yra efektyvus ir greitas būdas, papildyti organizmą skysčių, elektrolitų, vitaminų ir kitų reikalingų medžiagų doze.
Ši daržovė – naudingų medžiagų bomba: valgykite į sveikatą
Cukinijos – dar XX a. pradžioje lietuvių daržus pasiekusios daržovės, kurias dėl išskirtinės išvaizdos galime vadinti tikromis daržo karalienėmis. Įdomios formos, tačiau nesumaišomo skonio cukinijos puikiai tinka ir vasariškiems patiekalams gaminti – nuo sočių blynelių iki grilyje keptų užkandžių su rikotos sūriu bei šlakeliu alyvuogių aliejaus. Pasak gydytojos dietologės dr.
Vasarą norisi linksmintis, o ne apie sveikatą galvoti? Įvardija, kokio vitamino svarbu nepamiršti
„Kartu su vasara gali pasikeisti mūsų rutina. Mes daugiau laiko praleidžiame gamtoje, keliaujame, vėliau einame miegoti ir neretu atveju apleidžiame šaltuoju sezonu išsiugdytus sveikatos įpročius kaip vitaminų vartojimas“, – pastebi „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė. Visgi, ji pataria vasarą rūpintis savo sveikata ir papildomai vartoti bent vitaminą C, kuris šiuo sezonu itin svarbus mūsų organizmui.