Nesvarbu, gaminate troškinį su vištiena ar kitą vištienos patiekalą, visada yra rizika, kad ji bus sausa ir sunkiai kramtoma.
„Vištiena yra labai populiari mėsa, tačiau jei ji iškepama netinkamai, gali išsausėti. Jei gaminate troškinį, rekomenduoju vištieną supjaustyti nedideliais, kąsnio dydžio gabalėliais“, – sakė virtuvės šefas Dennisas.
Tai padės užtikrinti, kad vištiena keptų tolygiai, tačiau yra dar vienas patarimas, kurį verta įsiminti – nepridėti per daug mėsos į keptuvę vienu metu.
Vieną vištienos pusę kepkite maždaug 4 minutes
„Kepkite vištieną ant vidutinės ugnies, kol ji paruduos – vieną pusę kepkite maždaug keturias minutes ir stenkitės neperkepti.
Jei turite laiko, leiskite iškeptai mėsai pailsėti penkias minutes prieš ją patiekiant, kad tolygiai pasiskirstytų mėsoje esančios sultys“, – patarė jis.
Taip pat verta pagalvoti, kurią vištienos dalį rinktis, nes, pavyzdžiui, kepant vištienos krūtinėlę yra didesnė tikimybė, kad ji išsausės, nei kepant vištienos šlauneles. Vištienos šlaunelių mėsa yra riebesnė, todėl iškepta yra sultingesnė.
Dar vienas būdas užtikrinti, kad kepant vištiena nesudžiūtų – prieš kepimą bent pusvalandį ją pamarinuoti, rašo express.co.uk.
Šefas Dennisas sakė: „Rūgštūs marinatai, pavyzdžiui, citrinos sultys ar actas, gali padėti suminkštinti mėsą.
Dar vienas būdas – nuo 30 minučių iki kelių valandų pamirkyti vištieną sūriame vandenyje, tai padės suteikti jai sultingumo.“
Vištienos krūtinėlę kepti po 6–7 minutes
Virtuvės šefas pridūrė: „Jei naudojate vištienos krūtinėlę, ją pamuškite mėsos plaktuku arba kočėlu, kad ji būtų vienodo storio.
Taip pat gamindami galite įpilti padažo, pavyzdžiui, sojos ir imbiero padažo, sezamo aliejaus, barbekiu, kreminio ar kario padažo, nes padažas padeda išlaikyti vištieną sultingą ir drėgną, kol ji kepa.“
Virtuvės šefas Dennisas teigia, kad vištienos krūtinėlę be kaulų ir odos keptuvėje reikėtų kepti po maždaug šešias-septynias minutes iš abiejų pusių.
Jei kepate vištienos šlaunelių mėsą, kepimo laiką galite pailginti iki aštuonių-dešimties minučių iš abiejų pusių.
„Nepamirškite patikrinti, ar mėsa iškepusi, naudodami mėsos termometrą arba pradurkite mėsą ir pažiūrėkite, ar iš jos teka skaidrios sultys“, – pridūrė šefas.