Po ilgos darbo savaitės nuostabu atsipalaiduoti su taure vyno ar su draugais išlenkti keletą bokalų alaus, bet šis paprastas dalykas gali ir pakenkti. Net ir vienas vakaras, kurio metu buvo padauginta, organizmui daro žalą daugeliu neįtikėtinų būdų.
Dr. Donaldas A. Sansomas, priklausomybių ligų specialistas, neseniai apie tai davė interviu „bustle.com“ portalui. „Nepaneigiamas faktas, kad alkoholio vartojimas sveikatos neprideda, greičiau atvirkščiai – organizmui kenkia daugeliu įvairių aspektų“, – sakė jis.
Bet koks tai poveikis organizmui ir kas darosi, kai geriama per daug?
Žala kepenims
Jei reguliariai vartojate alkoholį, kepenys nespėja jo apdoroti. Tai gali sukelti kepenų cirozę – kai kepenų audinyje ima formuotis randai. Kai taip nutinka, kepenys nebegali išvalyti organizmo nuo kenksmingų medžiagų, esančių alkoholyje, ir prasideda žala kitiems organams, rašoma dailystar.co.uk.
Imuninė sistema
Alkoholio vartojimas gali susilpninti imuninės sistemos atsaką, todėl būsite pažeidžiamesni virusams ir infekcijoms. Alkoholis taip pat kenkia smegenų veiklai, todėl gali kibti įvairios ligos.
Prasta miego kokybė
Visiems yra tekę padauginus alkoholio staiga pabusti naktį, bet kodėl taip nutinka? Alkoholis paveikia natūralų miego režimą ir greitojo akių judėjimo miegą. Kadangi per naktį alkoholis iš organizmo šalinasi, nemiegate, o kitą dieną jaučiatės pavargę ir be jėgų.
Žala žarnynui
Ilgalaikis alkoholio vartojimas gali sukelti su alkoholiu susijusį gastritą – skrandžio sienelių uždegimą. Tai – viena tų priežasčių, dėl kurių padauginus alkoholio iškart ar kitą dieną, per pagirias, vemiama. Laikui bėgant alkoholis trukdo maistinių medžiagų įsisavinimui iš maisto.
Silpnėja kaulai
Pasak JAV Nacionalinio piktnaudžiavimo alkoholiu ir alkoholizmo instituto, stiprus gėrimas gali pakenkti audinių apykaitai kauluose. Dėl to laikui bėgant kaulai pradeda silpnėti ir gyja sunkiau.
Kartu su receptiniais vaistais alkoholio vartoti negalima
Jei vartojate kokius nors receptinius vaistus, alkoholio vartojimas gali būti labai pavojingas, nes vaistai gali neigiamai sureaguoti su alkoholiu. Alkoholinių gėrimų ir antibiotikų maišymas neleidžia vaistams veikti, o taip pat sukelia galvos svaigimą ir padidina pulsą.
Didesnė vėžio rizika
„bustle.com“ dr. Sansomas sakė, kad alkoholis prisideda prie daugelio tipų vėžio. Alkoholis padidina tikimybę moterims susirgti krūties vėžiu, o taip pat yra burnos bei gerklės vėžio rizikos faktorius.